Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

BoliviaBolivia · Liga Profesional

The Strongest - Universitario de Vinto

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

BoliviaLiga Profesional · Bolivia Final
The Strongest
VVÎÎV
Final4-3Pauză 2-2
Universitario de Vinto
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
The Strongest 69%Egal 18%Universitario de Vinto 13%

The Strongest 4-3 Universitario de Vinto: statisticile meciului

Meciul s-a terminat The Strongest 4-3 Universitario de Vinto (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 64% pentru victoria lui The Strongest, iar cotele fără marjă 69%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 7 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 73%), iar GG a ieșit (66%). Scorul exact 4-3 avea 1,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 5 cartonașe galbene (3-2).

The Strongestîn meciUniversitario de Vinto
3
Cornere
5
3
Cartonașe galbene
2

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici The Strongest vs Universitario de Vinto

The Strongest marchează și primește câte 2,2 goluri pe meci. Universitario de Vinto marchează 0,8 goluri pe meci și primește 2,8. La The Strongest, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 8 întâlniri directe: The Strongest 6, egal 1, Universitario de Vinto 1.

~3,8goluri estimate
73%peste 2,5 goluri
66%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
The Strongestultimele 5Universitario de Vinto
1,80
Puncte / meci
0,00
2,2
Goluri marcate / meci
0,8
2,2
Goluri primite / meci
2,8
3
Victorii
0
100%
Peste 2,5 goluri
60%
100%
Ambele marchează
40%
6
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri The Strongest și ultimele 5 Universitario de Vinto, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

The Strongest3-0-2

V
The Strongest - Universitario de Vinto22.08.26 · Liga Profesional
4-3
V
The Strongest - Oriente Petrolero19.08.26 · Copa Division Profesional
2-1
Î
Guabira - The Strongest16.08.26 · Liga Profesional
3-1
Î
The Strongest - Independiente Petrolero09.08.26 · Liga Profesional
1-2
V
Nacional Potosi - The Strongest06.08.26 · Liga Profesional
2-3

Universitario de Vinto0-0-5

Î
The Strongest - Universitario de Vinto22.08.26 · Liga Profesional
4-3
Î
Guabira - Universitario de Vinto19.08.26 · Copa Division Profesional
2-1
Î
Universitario de Vinto - Real Tomayapo14.08.26 · Liga Profesional
0-1
Î
Oriente Petrolero - Universitario de Vinto10.08.26 · Liga Profesional
5-0
Î
Universitario de Vinto - Real Potosi06.08.26 · Liga Profesional
0-2

Întâlniri directe The Strongest - Universitario de Vinto

The Strongest 6Egal 1Universitario de Vinto 1
V
The Strongest - Universitario de Vinto22.08.2026 · pauză 2-2
4-3
V
Universitario de Vinto - The Strongest06.04.2026 · pauză 1-1
1-2
V
Universitario de Vinto - The Strongest05.12.2025 · pauză 0-1
0-1
V
The Strongest - Universitario de Vinto30.06.2025 · pauză 1-1
3-2
V
Universitario de Vinto - The Strongest26.10.2024 · pauză 0-1
2-4
V
The Strongest - Universitario de Vinto14.07.2024 · pauză 1-0
1-0

V/E/Î din perspectiva The Strongest. 5 din 8 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi The Strongest - Universitario de Vinto

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · The Strongest1.3169% fără marjă
X · Egal5.2018% fără marjă
2 · Universitario de Vinto7.0013% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.02
X2 4.10
12 1.06

Goluri

Peste 1.5 1.07
Sub 2.5 2.92
Peste 2.5 1.31

Ambele marchează

GG Da 1.88
GG Nu 1.83

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.85
Pauză peste 1.5 1.85

Cornere

Sub 9.5 1.46
Peste 9.5 2.52

Analiza de dinainte de meci

The Strongest - Universitario de Vinto s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Liga Profesional (Bolivia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, The Strongest are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-11. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Universitario de Vinto n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. A marcat 4 goluri și a primit 14.

În ultimele 8 întâlniri directe, The Strongest a câștigat de 6 ori, Universitario de Vinto o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,5 goluri în medie. Ultima: The Strongest - Universitario de Vinto 4-3, pe 22 august 2026.

The Strongest pleacă favorită, la cota 1.31. Egalul e la 5.20, iar Universitario de Vinto la 7.00. Fără marja caselor, asta înseamnă 69% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.31, iar GG la 1.88.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,5 pentru The Strongest și 1,3 pentru Universitario de Vinto. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie The Strongest are 64% în model, dar la 1.31 plătește sub cota corectă de 1.56. Peste 2.5 goluri: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Cota 1.31 e cam la nivelul ăsta. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 66%. Cota de 1.88 e peste cea corectă (1.52). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități The Strongest - Universitario de Vinto

Goluri estimate: 2,52 The Strongest și 1,27 Universitario de Vinto, total 3,79. 1X2 în model: 64% · 18% · 18%. Peste 2,5: 73% (cotă corectă 1.37). GG: 66% (cotă corectă 1.52). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
9%1
16%2
21%3
19%4
33%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 27% · peste 2,5: 73% (verde).

Scoruri probabile

2-19,1%3-17,7%1-17,2%2-07,2%3-06,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: The Strongest. The Strongest a primit 11 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Universitario de Vinto. Universitario de Vinto a primit 14 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 9,9% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-3
Pauză2-2
Cornere3-5
Cartonașe galbene3-2
Favorită la startThe Strongest · 1.31
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat The Strongest - Universitario de Vinto?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 01:30 (ora României) și s-a terminat 4-3.

În ce competiție s-a jucat The Strongest - Universitario de Vinto?

În Liga Profesional (Bolivia).

Unde s-a jucat The Strongest - Universitario de Vinto?

Pe Stadionul Hernando Siles, în La Paz, sâmbătă, 22 august, ora 01:30 (ora României).

Cine era favorită în The Strongest - Universitario de Vinto?

The Strongest pleca favorită, la cota 1.31. Meciul s-a terminat 4-3.

Câte goluri s-au marcat în The Strongest - Universitario de Vinto?

7 goluri, scor final 4-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din Liga Profesional

Toată liga →