Tampines Rovers – Young Lions
Ultimele 5 / 5: Tampines Rovers marchează 1.8 și primește 1.0. Young Lions 0.8 / 4.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 90% · Egal 6% · Oaspete 4%
Goluri / meci
1.8 + 0.8
Peste 2.5
1.12 · forma 60% / 100%
GG
Da 2.25 · Nu 1.58
Analiză Tampines Rovers – Young Lions
Tampines Rovers o primește pe Young Lions duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Premier League (Singapore). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Tampines Rovers are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 5 goluri primite (1,8 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Young Lions are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 20 de goluri primite (0,8 marcate și 4,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Tampines Rovers stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Tampines Rovers a câștigat 7, Young Lions a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 5,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 6 din 8. Ultima întâlnire, pe 24.04.2026, s-a terminat Tampines Rovers 8–1 Young Lions.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.03 / 16.00 / 24.00. După ce scoatem marja (aproximativ 7,5% pe piața asta), rămân 90% pentru Tampines Rovers, 6% pentru egal și 4% pentru Young Lions. Favorită e Tampines Rovers. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.12 și sub 2.5 la 4.60, adică 80% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.25 și Nu la 1.58.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,90 – 0,90) și cele deduse din cote (3,66 – 0,65) și ajunge la 3,28 goluri estimate pentru Tampines Rovers și 0,78 pentru Young Lions, adică 4,06 în total. Cu aceste valori, Tampines Rovers câștigă în 85% din cazuri, egalul iese în 10%, iar Young Lions câștigă în 5%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 3–0, cu 10,1%.
| Indicator | Tampines Rovers | Young Lions |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-1-2 | 0-1-4 |
| Puncte / meci | 1,40 | 0,20 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 20 (4,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 7 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 3,28 | 0,78 |
| Șanse de victorie (model) | 85% | 5% |
Goluri estimate
3,28 – 0,78 · total 4,06
1X2 model
85% · 10% · 5%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Tampines Ro. ↓ / Young Lions → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 1,3 | 0,5 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 1 | 5,7 | 4,4 | 1,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 2 | 9,3 | 7,2 | 2,8 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 3 | 10,1 | 7,9 | 3,1 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 8,3 | 6,5 | 2,5 | 0,7 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 5,5 | 4,3 | 1,7 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Tampines Rovers, coloane = goluri Young Lions.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Young Lions. Young Lions primește 4,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,80 goluri, cotele doar 4,31. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 7,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 5,1 goluri, față de 4,06 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Tampines Rovers are 85% în model (cotă corectă 1.18), dar cota 1.03 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), dar cota 1.12 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 3–0 (10,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 24.04.26 | Tampines Rovers – Young Lions | 4–1 | 8–1 |
| 08.03.26 | Young Lions – Tampines Rovers | 0–3 | 0–5 |
| 16.01.26 | Tampines Rovers – Young Lions | 5–1 | 7–1 |
| 10.05.25 | Tampines Rovers – Young Lions | 1–0 | 2–0 |
| 16.03.25 | Tampines Rovers – Young Lions | 3–0 | 4–1 |
| 08.02.25 | Young Lions – Tampines Rovers | 0–2 | 1–5 |
| 14.09.24 | Tampines Rovers – Young Lions | 0–1 | 2–2 |
| 06.07.24 | Young Lions – Tampines Rovers | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Tampines Rovers – Young Lions?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Tampines Rovers – Young Lions?
Meciul face parte din Premier League (Singapore). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Tampines Rovers – Young Lions?
Cotele 1X2 sunt 1.03 / 16.00 / 24.00. Fără marjă, asta înseamnă 90% pentru Tampines Rovers, 6% egal și 4% pentru Young Lions, cu Tampines Rovers favorită la cota 1.03.
Câte goluri se așteaptă în Tampines Rovers – Young Lions?
Modelul nostru estimează 4,06 goluri (3,28 pentru Tampines Rovers, 0,78 pentru Young Lions). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 3–0.