FC Jurong – Lion City Sailors
Ultimele 5 / 5: FC Jurong marchează 2.6 și primește 0.6. Lion City Sailors 2.0 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 19% · Egal 21% · Oaspete 60%
Goluri / meci
2.6 + 2.0
Peste 2.5
1.42 · forma 80% / 40%
GG
Da 1.54 · Nu 2.32
Analiză FC Jurong – Lion City Sailors
FC Jurong o primește pe Lion City Sailors duminică, 18 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Premier League (Singapore). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
FC Jurong are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 3 goluri primite (2,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Lion City Sailors are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, FC Jurong stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, FC Jurong a câștigat 2, Lion City Sailors a câștigat 5, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,1 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 10.05.2026, s-a terminat Lion City Sailors 0–2 FC Jurong.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.30 / 1.52. După ce scoatem marja (aproximativ 9,5% pe piața asta), rămân 19% pentru FC Jurong, 21% pentru egal și 60% pentru Lion City Sailors. Favorită e Lion City Sailors. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.42 și sub 2.5 la 2.55, adică 64% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.54 și Nu la 2.32.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,80 – 1,30) și cele deduse din cote (1,14 – 2,17) și ajunge la 1,47 goluri estimate pentru FC Jurong și 1,73 pentru Lion City Sailors, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, FC Jurong câștigă în 33% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Lion City Sailors câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | FC Jurong | Lion City Sailors |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 10 (2,0) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 20% | 60% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 2 | 5 |
| Goluri estimate (model) | 1,47 | 1,73 |
| Șanse de victorie (model) | 33% | 44% |
Goluri estimate
1,47 – 1,73 · total 3,20
1X2 model
33% · 23% · 44%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| FC Jurong ↓ / Lion City S. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 7,1 | 6,1 | 3,5 | 1,5 | 0,5 |
| 1 | 6,0 | 10,4 | 9,0 | 5,2 | 2,2 | 0,8 |
| 2 | 4,4 | 7,6 | 6,6 | 3,8 | 1,6 | 0,6 |
| 3 | 2,2 | 3,7 | 3,2 | 1,9 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,8 | 1,4 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,4 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri FC Jurong, coloane = goluri Lion City Sailors.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,5% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: FC Jurong 33%, egal 23%, Lion City Sailors 44%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.42 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.54 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.05.26 | Lion City Sailors – FC Jurong | 0–0 | 0–2 |
| 28.02.26 | FC Jurong – Lion City Sailors | 2–1 | 3–3 |
| 27.10.25 | Lion City Sailors – FC Jurong | 1–0 | 3–0 |
| 25.04.25 | FC Jurong – Lion City Sailors | 0–1 | 0–2 |
| 17.01.25 | Lion City Sailors – FC Jurong | 4–0 | 6–0 |
| 25.08.24 | FC Jurong – Lion City Sailors | 0–0 | 3–1 |
| 23.06.24 | Lion City Sailors – FC Jurong | 2–1 | 7–1 |
| 04.05.24 | FC Jurong – Lion City Sailors | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe FC Jurong – Lion City Sailors?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă FC Jurong – Lion City Sailors?
Meciul face parte din Premier League (Singapore). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre FC Jurong – Lion City Sailors?
Cotele 1X2 sunt 4.90 / 4.30 / 1.52. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru FC Jurong, 21% egal și 60% pentru Lion City Sailors, cu Lion City Sailors favorită la cota 1.52.
Câte goluri se așteaptă în FC Jurong – Lion City Sailors?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,47 pentru FC Jurong, 1,73 pentru Lion City Sailors). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.