Vineri16 octombrie
Live 21 Pune pont

SingaporeSingapore · Premier League

Balestier Khalsa – Geylang

Balestier Khalsa
VÎÎVV
14:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Geylang
VVVÎÎ
12.57 X3.70 22.30
1X1.51 X21.45 121.21

Ultimele 5 / 5: Balestier Khalsa marchează 3.0 și primește 2.0. Geylang 2.2 / 1.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 25% · Oaspete 40%

Goluri / meci

3.0 + 2.2

Peste 2.5

1.36 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.36 · Nu 2.90

Analiză Balestier Khalsa – Geylang

Balestier Khalsa o primește pe Geylang sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Premier League (Singapore). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Balestier Khalsa are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 10 goluri primite (3,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Geylang are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 7 goluri primite (2,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Balestier Khalsa a câștigat 4, Geylang a câștigat 1, iar 3 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 6,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 8 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 8 din 8. Ultima întâlnire, pe 15.05.2026, s-a terminat Geylang 3–4 Balestier Khalsa.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.70 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 9,4% pe piața asta), rămân 36% pentru Balestier Khalsa, 25% pentru egal și 40% pentru Geylang. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.36 și sub 2.5 la 2.72, adică 67% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.36 și Nu la 2.90.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 2,10) și cele deduse din cote (1,67 – 1,77) și ajunge la 1,93 goluri estimate pentru Balestier Khalsa și 1,93 pentru Geylang, adică 3,86 în total. Cu aceste valori, Balestier Khalsa câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Geylang câștigă în 39%. Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 7,8%.

Statistici-cheie
IndicatorBalestier KhalsaGeylang
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-23-0-2
Puncte / meci1,801,80
Goluri marcate (medie)15 (3,0)11 (2,2)
Goluri primite (medie)10 (2,0)7 (1,4)
% Peste 2.580%80%
% GG60%80%
Victorii H2H (8 meciuri)41
Goluri estimate (model)1,931,93
Șanse de victorie (model)40%39%

Goluri estimate

1,93 – 1,93 · total 3,86

1X2 model

40% · 21% · 39%

Peste 2.5 model

74% · cotă corectă 1.35

GG model

73% · cotă corectă 1.37

Distribuția golurilor
2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Sub 2.5: 26% · Peste 2.5: 74% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Balestier K. ↓ / Geylang →012345
0 2,1 4,1 3,9 2,5 1,2 0,5
1 4,1 7,8 7,6 4,9 2,4 0,9
2 3,9 7,6 7,3 4,7 2,3 0,9
3 2,5 4,9 4,7 3,0 1,5 0,6
4 1,2 2,4 2,3 1,5 0,7 0,3
5 0,5 0,9 0,9 0,6 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Balestier Khalsa, coloane = goluri Geylang.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Balestier Khalsa. Balestier Khalsa primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,30 goluri, cotele doar 3,43. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 6,6 goluri, față de 3,86 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Balestier Khalsa 40%, egal 21%, Geylang 39%. Peste 2.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (7,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
3.0
Goluri / meci
2.2
2.0
Primite / meci
1.4
60%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Balestier Khalsa – Geylang?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Balestier Khalsa – Geylang?

Meciul face parte din Premier League (Singapore). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Balestier Khalsa – Geylang?

Cotele 1X2 sunt 2.57 / 3.70 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Balestier Khalsa, 25% egal și 40% pentru Geylang, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Balestier Khalsa – Geylang?

Modelul nostru estimează 3,86 goluri (1,93 pentru Balestier Khalsa, 1,93 pentru Geylang). Peste 2.5 goluri are 74%, GG are 73%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Premier League
10.10
14:30
Geylang – FC Jurong 3–1
19.09
14:30
Young Lions – Geylang 1–5