Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

Taiwan · Mulan Football League, Women

Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)

Taipei Xiongzan (F)
EEÎÎE
11:30 Sâmbătă, 17 octombrie
Hang Yuan FC (F)
VÎVVV
127.00 X15.00 21.02
1X9.20 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: Taipei Xiongzan (F) marchează 0.6 și primește 3.0. Hang Yuan FC (F) 2.4 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 3% · Egal 6% · Oaspete 90%

Goluri / meci

0.6 + 2.4

Peste 2.5

— · forma 40% / 40%

GG

Da 2.52 · Nu 1.46

Analiză Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)

Taipei Xiongzan (F) o primește pe Hang Yuan FC (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30 (ora României), în Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Taipei Xiongzan (F) are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 15 goluri primite (0,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Hang Yuan FC (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 2 goluri primite (2,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Hang Yuan FC (F) stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, Taipei Xiongzan (F) a câștigat 0, Hang Yuan FC (F) a câștigat 6, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 0 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 25.04.2026, s-a terminat Hang Yuan FC (F) 4–0 Taipei Xiongzan (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 27.00 / 15.00 / 1.02. După ce scoatem marja (aproximativ 8,4% pe piața asta), rămân 3% pentru Taipei Xiongzan (F), 6% pentru egal și 90% pentru Hang Yuan FC (F). Favorită e Hang Yuan FC (F). Pentru GG, Da e la 2.52 și Nu la 1.46.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,50 goluri estimate pentru Taipei Xiongzan (F) și 2,70 pentru Hang Yuan FC (F), adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Taipei Xiongzan (F) câștigă în 5% din cazuri, egalul iese în 12%, iar Hang Yuan FC (F) câștigă în 83%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 14,9%.

Statistici-cheie
IndicatorTaipei Xiongzan (F)Hang Yuan FC (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-3-24-0-1
Puncte / meci0,602,40
Goluri marcate (medie)3 (0,6)12 (2,4)
Goluri primite (medie)15 (3,0)2 (0,4)
% Peste 2.540%40%
% GG40%20%
Victorii H2H (6 meciuri)06
Goluri estimate (model)0,502,70
Șanse de victorie (model)5%83%

Goluri estimate

0,50 – 2,70 · total 3,20

1X2 model

5% · 12% · 83%

Peste 2.5 model

62% · cotă corectă 1.61

GG model

37% · cotă corectă 2.70

Distribuția golurilor
4%0
13%1
21%2
22%3
18%4
22%5+

Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Taipei Xion. ↓ / Hang Yuan F. →012345
0 4,1 11,0 14,9 13,4 9,0 4,9
1 2,0 5,5 7,4 6,7 4,5 2,4
2 0,5 1,4 1,9 1,7 1,1 0,6
3 0,1 0,2 0,3 0,3 0,2 0,1
4 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Taipei Xiongzan (F), coloane = goluri Hang Yuan FC (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Taipei Xiongzan (F). Taipei Xiongzan (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Hang Yuan FC (F) are 83% în model (cotă corectă 1.20), dar cota 1.02 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.46 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 0–2 (14,9%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
2.4
3.0
Primite / meci
0.4
0%
Victorii
80%
40%
Peste 2.5
40%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 11:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)?

Meciul face parte din Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)?

Cotele 1X2 sunt 27.00 / 15.00 / 1.02. Fără marjă, asta înseamnă 3% pentru Taipei Xiongzan (F), 6% egal și 90% pentru Hang Yuan FC (F), cu Hang Yuan FC (F) favorită la cota 1.02.

Câte goluri se așteaptă în Taipei Xiongzan (F) – Hang Yuan FC (F)?

Modelul nostru estimează 3,20 goluri (0,50 pentru Taipei Xiongzan (F), 2,70 pentru Hang Yuan FC (F)). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–2.

Alte meciuri din Mulan Football League, Women