Vineri16 octombrie
Live 81 Pune pont

Taiwan · Mulan Football League, Women

Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)

Valkyrie (F)
ÎÎÎÎÎ
10:00 Sâmbătă, 17 octombrie
115.00 X11.00 21.05
1X7.40 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: Valkyrie (F) marchează 0.0 și primește 3.2. Kaohsiung Sunny Bank (F) 4.6 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 6% · Egal 8% · Oaspete 86%

Goluri / meci

0.0 + 4.6

Peste 2.5

— · forma 60% / 100%

GG

—

Analiză Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)

Valkyrie (F) o primește pe Kaohsiung Sunny Bank (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00 (ora României), în Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Valkyrie (F) are un bilanț de 0-0-5 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,00 puncte pe meci, cu 0 goluri marcate și 16 goluri primite (0,0 marcate și 3,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Kaohsiung Sunny Bank (F) are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 23 de goluri marcate și 1 gol primite (4,6 marcate și 0,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Kaohsiung Sunny Bank (F) stă mai bine, cu o diferență de 3,00 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Valkyrie (F) a câștigat 0, Kaohsiung Sunny Bank (F) a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 23.05.2026, s-a terminat Valkyrie (F) 0–5 Kaohsiung Sunny Bank (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 15.00 / 11.00 / 1.05. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 6% pentru Valkyrie (F), 8% pentru egal și 86% pentru Kaohsiung Sunny Bank (F). Favorită e Kaohsiung Sunny Bank (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,20 goluri estimate pentru Valkyrie (F) și 3,90 pentru Kaohsiung Sunny Bank (F), adică 4,10 în total. Cu aceste valori, Valkyrie (F) câștigă în 1% din cazuri, egalul iese în 3%, iar Kaohsiung Sunny Bank (F) câștigă în 96%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 18%, iar cel mai probabil scor exact este 0–3, cu 16,4%.

Statistici-cheie
IndicatorValkyrie (F)Kaohsiung Sunny Bank (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î0-0-55-0-0
Puncte / meci0,003,00
Goluri marcate (medie)0 (0,0)23 (4,6)
Goluri primite (medie)16 (3,2)1 (0,2)
% Peste 2.560%100%
% GG0%20%
Victorii H2H (4 meciuri)04
Goluri estimate (model)0,203,90
Șanse de victorie (model)1%96%

Goluri estimate

0,20 – 3,90 · total 4,10

1X2 model

1% · 3% · 96%

Peste 2.5 model

77% · cotă corectă 1.30

GG model

18% · cotă corectă 5.56

Distribuția golurilor
2%0
7%1
14%2
19%3
19%4
39%5+

Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Valkyrie (F) ↓ / Kaohsiung S. →012345
0 1,7 6,5 12,6 16,4 16,0 12,5
1 0,3 1,3 2,5 3,3 3,2 2,5
2 0,0 0,1 0,3 0,3 0,3 0,2
3 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
4 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0
5 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Valkyrie (F), coloane = goluri Kaohsiung Sunny Bank (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Valkyrie (F). Valkyrie (F) primește 3,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Valkyrie (F). Valkyrie (F) a marcat doar 0 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Kaohsiung Sunny Bank (F) are 96% în model (cotă corectă 1.04), iar cota 1.05 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30). Nu marchează ambele (NG) are 82% în model (cotă corectă 1.22). Scorul cel mai probabil: 0–3 (16,4%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.0
Goluri / meci
4.6
3.2
Primite / meci
0.2
0%
Victorii
100%
60%
Peste 2.5
100%
0%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 10:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)?

Meciul face parte din Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)?

Cotele 1X2 sunt 15.00 / 11.00 / 1.05. Fără marjă, asta înseamnă 6% pentru Valkyrie (F), 8% egal și 86% pentru Kaohsiung Sunny Bank (F), cu Kaohsiung Sunny Bank (F) favorită la cota 1.05.

Câte goluri se așteaptă în Valkyrie (F) – Kaohsiung Sunny Bank (F)?

Modelul nostru estimează 4,10 goluri (0,20 pentru Valkyrie (F), 3,90 pentru Kaohsiung Sunny Bank (F)). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 18%, iar cel mai probabil scor este 0–3.

Alte meciuri din Mulan Football League, Women