Sâmbătă17 octombrie
Live 16 Pune pont

Taiwan · Mulan Football League, Women

AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)

AC Taipei (F)
VÎÎÎÎ
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
12.22 X3.30 22.82
1X1.32 X21.51 121.25

Ultimele 5 / 5: AC Taipei (F) marchează 0.6 și primește 3.0. Taichung Cherry Blossoms (F) 0.4 / 2.0.

1X2, fără marjă

Gazdă 41% · Egal 27% · Oaspete 32%

Goluri / meci

0.6 + 0.4

Peste 2.5

— · forma 60% / 40%

GG

—

Analiză AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)

AC Taipei (F) o primește pe Taichung Cherry Blossoms (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

AC Taipei (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 15 goluri primite (0,6 marcate și 3,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Taichung Cherry Blossoms (F) are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 10 goluri primite (0,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, AC Taipei (F) a câștigat 1, Taichung Cherry Blossoms (F) a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 02.05.2026, s-a terminat AC Taipei (F) 0–2 Taichung Cherry Blossoms (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.30 / 2.82. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 41% pentru AC Taipei (F), 27% pentru egal și 32% pentru Taichung Cherry Blossoms (F). Favorită e AC Taipei (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru AC Taipei (F) și 1,70 pentru Taichung Cherry Blossoms (F), adică 3,00 în total. Cu aceste valori, AC Taipei (F) câștigă în 29% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Taichung Cherry Blossoms (F) câștigă în 47%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorAC Taipei (F)Taichung Cherry Blossoms (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-0-41-2-2
Puncte / meci0,601,00
Goluri marcate (medie)3 (0,6)2 (0,4)
Goluri primite (medie)15 (3,0)10 (2,0)
% Peste 2.560%40%
% GG20%0%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,301,70
Șanse de victorie (model)29%47%

Goluri estimate

1,30 – 1,70 · total 3,00

1X2 model

29% · 24% · 47%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
AC Taipei (. ↓ / Taichung Ch. →012345
0 5,0 8,5 7,2 4,1 1,7 0,6
1 6,5 11,0 9,4 5,3 2,3 0,8
2 4,2 7,2 6,1 3,4 1,5 0,5
3 1,8 3,1 2,6 1,5 0,6 0,2
4 0,6 1,0 0,9 0,5 0,2 0,1
5 0,2 0,3 0,2 0,1 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri AC Taipei (F), coloane = goluri Taichung Cherry Blossoms (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: AC Taipei (F). AC Taipei (F) primește 3,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Taichung Cherry Blossoms (F). Taichung Cherry Blossoms (F) primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Taichung Cherry Blossoms (F). Taichung Cherry Blossoms (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. AC Taipei (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 71% în model (cotă corectă 1.41), iar cota 1.51 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.6
Goluri / meci
0.4
3.0
Primite / meci
2.0
20%
Victorii
20%
60%
Peste 2.5
40%
20%
GG
0%

Întrebări frecvente

La ce oră începe AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)?

Meciul face parte din Mulan Football League, Women (Taiwan). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.30 / 2.82. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru AC Taipei (F), 27% egal și 32% pentru Taichung Cherry Blossoms (F), cu AC Taipei (F) favorită la cota 2.22.

Câte goluri se așteaptă în AC Taipei (F) – Taichung Cherry Blossoms (F)?

Modelul nostru estimează 3,00 goluri (1,30 pentru AC Taipei (F), 1,70 pentru Taichung Cherry Blossoms (F)). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Mulan Football League, Women