Duminică18 octombrie
Live 156 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Taftea IK - Ostersund

Statistici, pont și cote · duminică, 20 septembrie, ora 17:00

SuediaDivision 2 · Suedia
Taftea IK
VÎÎÎV
Duminică17:0020 septembrie
Ostersund
VVEVE
Șanse după cote, fără marjă
Taftea IK 37%Egal 25%Ostersund 38%

Statistici Taftea IK vs Ostersund

Taftea IK marchează 2,0 goluri pe meci și primește 2,4. Ostersund marchează 3,8 goluri pe meci și primește 1,2. La Taftea IK, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Taftea IK nu a câștigat niciuna dintre ultimele 5 întâlniri.

~4,0goluri estimate
77%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Taftea IKultimele 5Ostersund
1,20
Puncte / meci
2,20
2,0
Goluri marcate / meci
3,8
2,4
Goluri primite / meci
1,2
2
Victorii
3
100%
Peste 2,5 goluri
100%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
3

Ultimele 5 meciuri Taftea IK și ultimele 5 Ostersund, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică).

Forma echipelor

Taftea IK2-0-3

V
Skelleftea FF - Taftea IK16.09.26 · Division 2
1-2
Î
Taftea IK - IFK Lulea12.09.26 · Division 2
1-2
Î
IFK Lulea - Taftea IK05.09.26 · Division 2
2-1
Î
Ostersund - Taftea IK30.08.26 · Division 2
6-2
V
Taftea IK - Lucksta IF22.08.26 · Division 2
4-1

Ostersund3-2-0

V
Ostersund - Gottne IF16.09.26 · Division 2
4-0
V
Ostersund - Skelleftea FF12.09.26 · Division 2
5-0
E
Skelleftea FF - Ostersund05.09.26 · Division 2
2-2
V
Ostersund - Taftea IK30.08.26 · Division 2
6-2
E
Bodens BK - Ostersund22.08.26 · Division 2
2-2

Întâlniri directe Taftea IK - Ostersund

Taftea IK 0Egal 2Ostersund 3
Î
Ostersund - Taftea IK30.08.2026
6-2
Î
Taftea IK - Ostersund01.06.2025
2-4
E
Ostersund - Taftea IK10.05.2025
1-1
E
Taftea IK - Ostersund19.10.2024
1-1
Î
Ostersund - Taftea IK02.06.2024
3-1

V/E/Î din perspectiva Taftea IK. 3 din 5 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Taftea IK - Ostersund

0

Nu sunt ponturi publice pe meciul ăsta. Ponturile se închid cu 2 minute înainte de start.

Cote Taftea IK - Ostersund

1 · Taftea IK2.4237% fără marjă
X · Egal3.6025% fără marjă
2 · Ostersund2.4038% fără marjă

Cote actualizate

Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.45
X2 1.43
12 1.21

Goluri

Sub 2.5 2.62
Peste 2.5 1.39

Ambele marchează

GG Da 1.38
GG Nu 2.82

Analiză și pont Taftea IK - Ostersund

Meciul Taftea IK - Ostersund se joacă duminică, 20 septembrie, de la 17:00 (ora României), în Division 2 (Suedia). Ostersund vine într-o formă clar mai bună.

Taftea IK vine cu două victorii și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 12. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Ostersund n-a pierdut niciunul (trei victorii și două egaluri). Golaveraj: 19-6. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 5 întâlniri directe, Taftea IK a câștigat niciodată, Ostersund de 3 ori, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,4 goluri în medie. Ultima: Ostersund - Taftea IK 6-2, pe 30 august 2026.

La case, diferența e mică: Taftea IK are cota 2.42, Ostersund 2.40. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.39, iar GG la 1.38.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,6 pentru Taftea IK și 2,4 pentru Ostersund. Scorul cel mai probabil e 1-2. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 26% la victorie, față de 37%.

Verdict

Victorie Ostersund merită privit: 55% în model, iar 2.40 plătește peste cota corectă de 1.82. Peste 2.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. Casele dau 1.39, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 73%. Cota de 1.38 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Taftea IK - Ostersund

Goluri estimate: 1,64 Taftea IK și 2,39 Ostersund, total 4,03. 1X2 în model: 26% · 19% · 55%. Peste 2,5: 77% (cotă corectă 1.30). GG: 73% (cotă corectă 1.37).

Distribuția golurilor

2%0
7%1
14%2
19%3
20%4
38%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 23% · peste 2,5: 77% (verde).

Scoruri probabile

1-28,3%1-17,0%2-26,8%1-36,6%2-15,7%

Factori de risc

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Taftea IK. Taftea IK a primit 12 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,7 goluri, după cote 3,4. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Start20.09, 17:00
FavorităOstersund · 2.40
Goluri estimate~4,0
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

La ce oră începe Taftea IK - Ostersund?

Duminică, 20 septembrie, ora 17:00, ora României.

În ce competiție se joacă Taftea IK - Ostersund?

În Division 2 (Suedia).

Cine e favorită în Taftea IK - Ostersund?

Niciuna clar: cotele sunt 2.42 la gazde și 2.40 la oaspeți.

Câte goluri se așteaptă în Taftea IK - Ostersund?

În jur de 4,0, după modelul nostru. Cel mai probabil scor e 1-2.

Alte meciuri din Division 2

Toată liga →