Duminică18 octombrie
Live 58 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Stjordals Blink - Rana

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 1 august

Norvegia2.Division · Norvegia Final
Stjordals Blink
VVEVV
Final4-2Pauză 1-1
Rana
ÎÎVEV
Șanse înainte de meci, după cote
Stjordals Blink 52%Egal 24%Rana 24%

Stjordals Blink 4-2 Rana: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stjordals Blink 4-2 Rana (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 52% pentru victoria lui Stjordals Blink, iar cotele fără marjă 52%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 6 goluri, față de 3,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 74%), iar GG a ieșit (71%). Scorul exact 4-2 avea 2,8% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (7-4) și 1 cartonașe galbene (1-0).

Stjordals Blinkîn meciRana
7
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stjordals Blink vs Rana

Stjordals Blink marchează 2,4 goluri pe meci și primește 1,2. Rana marchează și primește câte 2,6 goluri pe meci. La Rana, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: Stjordals Blink 2, egal 0, Rana 2.

~3,8goluri estimate
74%peste 2,5 goluri
71%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Stjordals Blinkultimele 5Rana
2,60
Puncte / meci
1,40
2,4
Goluri marcate / meci
2,6
1,2
Goluri primite / meci
2,6
4
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
100%
80%
Ambele marchează
100%
2
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Stjordals Blink și ultimele 5 Rana, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stjordals Blink4-1-0

V
Stjordals Blink - Rana01.08.26 · 2.Division
4-2
V
Grorud - Stjordals Blink25.07.26 · 2.Division
0-1
E
Stjordals Blink - Junkeren28.06.26 · 2.Division
1-1
V
Tromsdalen - Stjordals Blink20.06.26 · 2.Division
2-4
V
Stjordals Blink - Trygg/Lade14.06.26 · 2.Division
2-1

Rana2-1-2

Î
Stjordals Blink - Rana01.08.26 · 2.Division
4-2
Î
Rana - Kjelsas26.07.26 · 2.Division
2-3
V
Ull/Kisa - Rana27.06.26 · 2.Division
1-3
E
Skeid - Rana14.06.26 · 2.Division
3-3
V
Rana - Stjordals Blink31.05.26 · 2.Division
3-2

Întâlniri directe Stjordals Blink - Rana

Stjordals Blink 2Egal 0Rana 2
V
Stjordals Blink - Rana01.08.2026 · pauză 1-1
4-2
Î
Rana - Stjordals Blink31.05.2026 · pauză 1-0
3-2
Î
Rana - Stjordals Blink25.10.2025 · pauză 1-0
1-0
V
Stjordals Blink - Rana21.04.2025 · pauză 2-0
2-1

V/E/Î din perspectiva Stjordals Blink. 3 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stjordals Blink - Rana

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stjordals Blink1.7552% fără marjă
X · Egal3.7024% fără marjă
2 · Rana3.7524% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.19
X2 1.87
12 1.19

Goluri

Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.45

Ambele marchează

GG Da 1.48
GG Nu 2.47

Analiza de dinainte de meci

Stjordals Blink - Rana s-a jucat sâmbătă, 1 august, în 2.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Stjordals Blink n-a pierdut niciunul (patru victorii și un egal). Golaveraj: 12-6. Rana vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Stjordals Blink a câștigat de 2 ori, Rana de 2 ori. Au fost meciuri deschise, cu 3,8 goluri în medie. Ultima: Stjordals Blink - Rana 4-2, pe 1 august 2026.

Stjordals Blink pleacă favorită, la cota 1.75. Egalul e la 3.70, iar Rana la 3.75. Fără marja caselor, asta înseamnă 52% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.45, iar GG la 1.48.

După modelul nostru, ne putem aștepta la un meci cu goluri: 2,2 pentru Stjordals Blink și 1,6 pentru Rana. Scorul cel mai probabil e 2-1.

Verdictul de dinainte de meci

Victorie Stjordals Blink are 52% în model, dar la 1.75 plătește sub cota corectă de 1.92. Peste 2.5 goluri: 74% în model, cota corectă ar fi 1.35. Casele dau 1.45, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 71%. Cota de 1.48 e peste cea corectă (1.41). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Stjordals Blink - Rana

Goluri estimate: 2,22 Stjordals Blink și 1,60 Rana, total 3,82. 1X2 în model: 52% · 20% · 28%. Peste 2,5: 74% (cotă corectă 1.35). GG: 71% (cotă corectă 1.41). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
16%2
20%3
20%4
34%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 26% · peste 2,5: 74% (verde).

Scoruri probabile

2-18,6%1-17,8%2-26,9%3-16,4%1-26,2%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Rana. Rana a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,4 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,8% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-2
Pauză1-1
Cornere7-4
Cartonașe galbene1-0
Favorită la startStjordals Blink · 1.75
Goluri estimate~3,8
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stjordals Blink - Rana?

S-a jucat sâmbătă, 1 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 4-2.

În ce competiție s-a jucat Stjordals Blink - Rana?

În 2.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Stjordals Blink - Rana?

Pe MUS Stadion Sandskogan, în Stjørdal, sâmbătă, 1 august, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în Stjordals Blink - Rana?

Stjordals Blink pleca favorită, la cota 1.75. Meciul s-a terminat 4-2.

Câte goluri s-au marcat în Stjordals Blink - Rana?

6 goluri, scor final 4-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,8.

Alte meciuri din 2.Division

Toată liga →