Brattvag – Bjarg
Ultimele 5 / 5: Brattvag marchează 2.6 și primește 1.6. Bjarg 3.4 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 41% · Egal 25% · Oaspete 34%
Goluri / meci
2.6 + 3.4
Peste 2.5
1.37 · forma 100% / 80%
GG
Da 1.36 · Nu 2.92
Analiză Brattvag – Bjarg
Brattvag o primește pe Bjarg duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Brattvag are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 8 goluri primite (2,6 marcate și 1,6 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Bjarg are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 9 goluri primite (3,4 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 14.05.2026, Bjarg 2–6 Brattvag. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.60 / 2.65. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 41% pentru Brattvag, 25% pentru egal și 34% pentru Bjarg. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.37 și sub 2.5 la 2.70, adică 66% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.36 și Nu la 2.92.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,20 – 2,50) și cele deduse din cote (1,79 – 1,63) și ajunge la 1,99 goluri estimate pentru Brattvag și 2,06 pentru Bjarg, adică 4,05 în total. Cu aceste valori, Brattvag câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Bjarg câștigă în 41%. Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,4%.
| Indicator | Brattvag | Bjarg |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 4-0-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,40 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 17 (3,4) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 100% | 80% |
| % GG | 100% | 80% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,99 | 2,06 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 41% |
Goluri estimate
1,99 – 2,06 · total 4,05
1X2 model
38% · 21% · 41%
Peste 2.5 model
77% · cotă corectă 1.30
GG model
75% · cotă corectă 1.33
Sub 2.5: 23% · Peste 2.5: 77% · total goluri în 90 de minute
| Brattvag ↓ / Bjarg → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,7 | 3,6 | 3,7 | 2,5 | 1,3 | 0,5 |
| 1 | 3,5 | 7,1 | 7,4 | 5,1 | 2,6 | 1,1 |
| 2 | 3,4 | 7,1 | 7,3 | 5,0 | 2,6 | 1,1 |
| 3 | 2,3 | 4,7 | 4,9 | 3,3 | 1,7 | 0,7 |
| 4 | 1,1 | 2,3 | 2,4 | 1,7 | 0,9 | 0,4 |
| 5 | 0,5 | 0,9 | 1,0 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Brattvag, coloane = goluri Bjarg.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Brattvag. Brattvag primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Bjarg. Bjarg primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,70 goluri, cotele doar 3,42. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Brattvag 38%, egal 21%, Bjarg 41%. Peste 2.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.37 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.36 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,4%).
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 14.05.26 | Bjarg – Brattvag | 1–5 | 2–6 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Brattvag – Bjarg?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Brattvag – Bjarg?
Meciul face parte din 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Brattvag – Bjarg?
Cotele 1X2 sunt 2.22 / 3.60 / 2.65. Fără marjă, asta înseamnă 41% pentru Brattvag, 25% egal și 34% pentru Bjarg, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Brattvag – Bjarg?
Modelul nostru estimează 4,05 goluri (1,99 pentru Brattvag, 2,06 pentru Bjarg). Peste 2.5 goluri are 77%, GG are 75%, iar cel mai probabil scor este 1–2.