Sâmbătă17 octombrie
Live 261 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Lysekloster – Traeff

Lysekloster
VEÎÎÎ
17:00 Duminică, 18 octombrie
Traeff
VÎÎÎÎ
12.52 X3.65 22.30
1X1.49 X21.41 121.20

Ultimele 5 / 5: Lysekloster marchează 2.0 și primește 2.4. Traeff 0.4 / 3.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 36% · Egal 25% · Oaspete 39%

Goluri / meci

2.0 + 0.4

Peste 2.5

1.48 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.46 · Nu 2.52

Analiză Lysekloster – Traeff

Lysekloster o primește pe Traeff duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lysekloster are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 12 goluri primite (2,0 marcate și 2,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Traeff are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 17 goluri primite (0,4 marcate și 3,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Lysekloster a câștigat 0, Traeff a câștigat 2, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 14.05.2026, s-a terminat Traeff 4–0 Lysekloster.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.65 / 2.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 36% pentru Lysekloster, 25% pentru egal și 39% pentru Traeff. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.48 și sub 2.5 la 2.37, adică 62% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.46 și Nu la 2.52.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (2,70 – 1,40) și cele deduse din cote (1,55 – 1,63) și ajunge la 2,12 goluri estimate pentru Lysekloster și 1,51 pentru Traeff, adică 3,63 în total. Cu aceste valori, Lysekloster câștigă în 52% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Traeff câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 9,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorLyseklosterTraeff
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-31-0-4
Puncte / meci0,800,60
Goluri marcate (medie)10 (2,0)2 (0,4)
Goluri primite (medie)12 (2,4)17 (3,4)
% Peste 2.580%80%
% GG80%20%
Victorii H2H (3 meciuri)02
Goluri estimate (model)2,121,51
Șanse de victorie (model)52%27%

Goluri estimate

2,12 – 1,51 · total 3,63

1X2 model

52% · 21% · 27%

Peste 2.5 model

70% · cotă corectă 1.43

GG model

69% · cotă corectă 1.45

Distribuția golurilor
3%0
10%1
17%2
21%3
19%4
30%5+

Sub 2.5: 30% · Peste 2.5: 70% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lysekloster ↓ / Traeff →012345
0 2,7 4,0 3,0 1,5 0,6 0,2
1 5,6 8,5 6,4 3,2 1,2 0,4
2 6,0 9,0 6,8 3,4 1,3 0,4
3 4,2 6,4 4,8 2,4 0,9 0,3
4 2,2 3,4 2,5 1,3 0,5 0,1
5 0,9 1,4 1,1 0,5 0,2 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lysekloster, coloane = goluri Traeff.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lysekloster. Lysekloster primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Traeff. Traeff primește 3,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Traeff. Traeff a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 4,10 goluri, cotele doar 3,18. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Lysekloster are 52% în model (cotă corectă 1.92), iar cota 2.52 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.48 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 69% în model (cotă corectă 1.45), iar cota 1.46 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 2–1 (9,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.0
Goluri / meci
0.4
2.4
Primite / meci
3.4
20%
Victorii
20%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lysekloster – Traeff?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lysekloster – Traeff?

Meciul face parte din 2.Division (Norvegia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lysekloster – Traeff?

Cotele 1X2 sunt 2.52 / 3.65 / 2.30. Fără marjă, asta înseamnă 36% pentru Lysekloster, 25% egal și 39% pentru Traeff, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Lysekloster – Traeff?

Modelul nostru estimează 3,63 goluri (2,12 pentru Lysekloster, 1,51 pentru Traeff). Peste 2.5 goluri are 70%, GG are 69%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din 2.Division
17.10
16:00
Arendal – EIK Tonsberg 1.445.10
17.10
16:00
Kvik Halden – Vidar 1.336.40
18.10
15:30
Tromsdalen – Eidsvold TF 4.351.57
18.10
17:00
Jerv – Sotra 1.773.70
18.10
17:00
Brattvag – Bjarg 2.222.65
18.10
18:00
Honefoss – Junkeren 1.207.80