Duminică18 octombrie
Live 105 Pune pont

SuediaSuedia · Division 2

Stenungsunds IF - IFK Kumla

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 15 august

SuediaDivision 2 · Suedia Final
Stenungsunds IF
VEÎVÎ
Final5-0Pauză 2-0
IFK Kumla
VÎÎVE
Șanse înainte de meci, după cote
Stenungsunds IF 44%Egal 27%IFK Kumla 30%

Stenungsunds IF 5-0 IFK Kumla: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Stenungsunds IF 5-0 IFK Kumla (pauză 2-0). Înainte de start, modelul dădea 40% pentru victoria lui Stenungsunds IF, iar cotele fără marjă 44%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,8 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 52%), iar GG n-a ieșit (NG avea 44%). Scorul exact 5-0 avea 0,3% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Stenungsunds IF vs IFK Kumla

Stenungsunds IF marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. IFK Kumla marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,0. Ultimele 3 întâlniri directe: Stenungsunds IF 0, egal 2, IFK Kumla 1.

~2,8goluri estimate
52%peste 2,5 goluri
56%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Stenungsunds IFultimele 5IFK Kumla
1,40
Puncte / meci
1,40
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
1,8
Goluri primite / meci
1,0
2
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
40%
60%
Ambele marchează
40%
0
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Stenungsunds IF și ultimele 5 IFK Kumla, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Stenungsunds IF2-1-2

V
Lidkopings FK - Stenungsunds IF08.08.26 · Division 2
1-2
E
Stenungsunds IF - Skara FC31.07.26 · Division 2
1-1
Î
Vanersborgs IF - Stenungsunds IF26.06.26 · Division 2
1-0
V
Vanersborgs FK - Stenungsunds IF18.06.26 · Division 2
2-4
Î
Stenungsunds IF - Ahlafors IF12.06.26 · Division 2
0-4

IFK Kumla2-1-2

V
IFK Kumla - Vanersborgs IF08.08.26 · Division 2
2-1
Î
IK Tord - IFK Kumla31.07.26 · Division 2
2-0
Î
Grebbestads IF - IFK Kumla24.06.26 · Division 2
2-1
V
IFK Kumla - IK Tord18.06.26 · Division 2
1-0
E
Motala AIF - IFK Kumla11.06.26 · Division 2
0-0

Întâlniri directe Stenungsunds IF - IFK Kumla

Stenungsunds IF 0Egal 2IFK Kumla 1
E1-1
E1-1
Î4-1

V/E/Î din perspectiva Stenungsunds IF. 1 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Stenungsunds IF - IFK Kumla

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Stenungsunds IF2.0744% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · IFK Kumla3.0530% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.29
X2 1.60
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.16
Sub 2.5 2.15
Peste 2.5 1.60

Ambele marchează

GG Da 1.55
GG Nu 2.32

Analiza de dinainte de meci

Stenungsunds IF - IFK Kumla s-a jucat sâmbătă, 15 august, în Division 2 (Suedia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Stenungsunds IF vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 9. În ultimele 5 meciuri, IFK Kumla are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 4-5.

În ultimele 3 întâlniri directe, Stenungsunds IF a câștigat niciodată, IFK Kumla o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: IFK Kumla - Stenungsunds IF 1-1, pe 18 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Stenungsunds IF, la 2.07, cu egalul la 3.40. Fără marja caselor, asta înseamnă 44% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.60, iar GG la 1.55.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Stenungsunds IF și 1,3 pentru IFK Kumla. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Stenungsunds IF are 40%, IFK Kumla 35%. Peste 1.5 goluri are 76% în model, dar la 1.16 plătește sub cota corectă de 1.32. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Stenungsunds IF - IFK Kumla

Goluri estimate: 1,43 Stenungsunds IF și 1,32 IFK Kumla, total 2,75. 1X2 în model: 40% · 25% · 35%. Peste 2,5: 52% (cotă corectă 1.92). GG: 56% (cotă corectă 1.79). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
18%1
24%2
22%3
15%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 48% · peste 2,5: 52% (verde).

Scoruri probabile

1-112,1%1-09,1%2-18,6%0-18,4%1-28,0%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Stenungsunds IF. Stenungsunds IF a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final5-0
Pauză2-0
Favorită la startStenungsunds IF · 2.07
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Stenungsunds IF - IFK Kumla?

S-a jucat sâmbătă, 15 august, ora 15:00 (ora României) și s-a terminat 5-0.

În ce competiție s-a jucat Stenungsunds IF - IFK Kumla?

În Division 2 (Suedia).

Unde s-a jucat Stenungsunds IF - IFK Kumla?

Pe Bastkuststallningar Arena, în Stenungsund, sâmbătă, 15 august, ora 15:00 (ora României).

Cine era favorită în Stenungsunds IF - IFK Kumla?

Stenungsunds IF pleca favorită, la cota 2.07. Meciul s-a terminat 5-0.

Câte goluri s-au marcat în Stenungsunds IF - IFK Kumla?

5 goluri, scor final 5-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din Division 2

Toată liga →