Spartak Medzev – Stropkov
Ultimele 5 / 5: Spartak Medzev marchează 2.0 și primește 2.0. Stropkov 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 38% · Egal 26% · Oaspete 37%
Goluri / meci
2.0 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 100% / 60%
GG
—
Analiză Spartak Medzev – Stropkov
Spartak Medzev o primește pe Stropkov sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Spartak Medzev are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 10 goluri primite (2,0 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Stropkov are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Spartak Medzev a câștigat 0, Stropkov a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 15.03.2026, s-a terminat Stropkov 1–0 Spartak Medzev.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.40 / 3.50 / 2.47. După ce scoatem marja (aproximativ 10,7% pe piața asta), rămân 38% pentru Spartak Medzev, 26% pentru egal și 37% pentru Stropkov. Piața vede un meci echilibrat.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,50 goluri estimate pentru Spartak Medzev și 1,70 pentru Stropkov, adică 3,20 în total. Cu aceste valori, Spartak Medzev câștigă în 34% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Stropkov câștigă în 43%. Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,4%.
| Indicator | Spartak Medzev | Stropkov |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-0-2 | 2-1-2 |
| Puncte / meci | 1,80 | 1,40 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 100% | 60% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 0 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,50 | 1,70 |
| Șanse de victorie (model) | 34% | 43% |
Goluri estimate
1,50 – 1,70 · total 3,20
1X2 model
34% · 23% · 43%
Peste 2.5 model
62% · cotă corectă 1.61
GG model
63% · cotă corectă 1.59
Sub 2.5: 38% · Peste 2.5: 62% · total goluri în 90 de minute
| Spartak Med. ↓ / Stropkov → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,1 | 6,9 | 5,9 | 3,3 | 1,4 | 0,5 |
| 1 | 6,1 | 10,4 | 8,8 | 5,0 | 2,1 | 0,7 |
| 2 | 4,6 | 7,8 | 6,6 | 3,8 | 1,6 | 0,5 |
| 3 | 2,3 | 3,9 | 3,3 | 1,9 | 0,8 | 0,3 |
| 4 | 0,9 | 1,5 | 1,2 | 0,7 | 0,3 | 0,1 |
| 5 | 0,3 | 0,4 | 0,4 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Spartak Medzev, coloane = goluri Stropkov.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Spartak Medzev. Spartak Medzev primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Spartak Medzev 34%, egal 23%, Stropkov 43%. Peste 2.5 goluri are 62% în model (cotă corectă 1.61). Ambele marchează (GG) are 63% în model (cotă corectă 1.59). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 15.03.26 | Stropkov – Spartak Medzev | 0–0 | 1–0 |
| 09.08.25 | Spartak Medzev – Stropkov | — | 2–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Spartak Medzev – Stropkov?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Spartak Medzev – Stropkov?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Spartak Medzev – Stropkov?
Cotele 1X2 sunt 2.40 / 3.50 / 2.47. Fără marjă, asta înseamnă 38% pentru Spartak Medzev, 26% egal și 37% pentru Stropkov, deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Spartak Medzev – Stropkov?
Modelul nostru estimează 3,20 goluri (1,50 pentru Spartak Medzev, 1,70 pentru Stropkov). Peste 2.5 goluri are 62%, GG are 63%, iar cel mai probabil scor este 1–1.