MFK Kezmarok – Stara Lubovna
Ultimele 5 / 5: MFK Kezmarok marchează 0.8 și primește 2.4. Stara Lubovna 2.2 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 19% · Egal 21% · Oaspete 61%
Goluri / meci
0.8 + 2.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 60%
GG
—
Analiză MFK Kezmarok – Stara Lubovna
MFK Kezmarok o primește pe Stara Lubovna sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
MFK Kezmarok are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 12 goluri primite (0,8 marcate și 2,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Stara Lubovna are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 3 goluri primite (2,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Stara Lubovna stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.85 / 4.35 / 1.48. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 19% pentru MFK Kezmarok, 21% pentru egal și 61% pentru Stara Lubovna. Favorită e Stara Lubovna.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 0,70 goluri estimate pentru MFK Kezmarok și 2,30 pentru Stara Lubovna, adică 3,00 în total. Cu aceste valori, MFK Kezmarok câștigă în 10% din cazuri, egalul iese în 17%, iar Stara Lubovna câștigă în 73%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 0–2, cu 13,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | MFK Kezmarok | Stara Lubovna |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 0-1-4 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 0,20 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 12 (2,4) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 60% | 60% |
| % GG | 40% | 40% |
| Goluri estimate (model) | 0,70 | 2,30 |
| Șanse de victorie (model) | 10% | 73% |
Goluri estimate
0,70 – 2,30 · total 3,00
1X2 model
10% · 17% · 73%
Peste 2.5 model
58% · cotă corectă 1.72
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute
| MFK Kezmarok ↓ / Stara Lubov. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,0 | 11,5 | 13,2 | 10,1 | 5,8 | 2,7 |
| 1 | 3,5 | 8,0 | 9,2 | 7,1 | 4,1 | 1,9 |
| 2 | 1,2 | 2,8 | 3,2 | 2,5 | 1,4 | 0,7 |
| 3 | 0,3 | 0,7 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,2 |
| 4 | 0,0 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri MFK Kezmarok, coloane = goluri Stara Lubovna.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: MFK Kezmarok. MFK Kezmarok primește 2,4 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Stara Lubovna are 73% în model (cotă corectă 1.37), iar cota 1.48 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72). Scorul cel mai probabil: 0–2 (13,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe MFK Kezmarok – Stara Lubovna?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă MFK Kezmarok – Stara Lubovna?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre MFK Kezmarok – Stara Lubovna?
Cotele 1X2 sunt 4.85 / 4.35 / 1.48. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru MFK Kezmarok, 21% egal și 61% pentru Stara Lubovna, cu Stara Lubovna favorită la cota 1.48.
Câte goluri se așteaptă în MFK Kezmarok – Stara Lubovna?
Modelul nostru estimează 3,00 goluri (0,70 pentru MFK Kezmarok, 2,30 pentru Stara Lubovna). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 0–2.