Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice
Ultimele 5 / 5: Lokomotíva Kosice marchează 2.0 și primește 0.4. Slavia TU Kosice 3.2 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 58% · Egal 23% · Oaspete 19%
Goluri / meci
2.0 + 3.2
Peste 2.5
— · forma 60% / 100%
GG
—
Analiză Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice
Lokomotíva Kosice o primește pe Slavia TU Kosice sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30 (ora României), în 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Lokomotíva Kosice are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 2 goluri primite (2,0 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Slavia TU Kosice are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 16 goluri marcate și 10 goluri primite (3,2 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Lokomotíva Kosice a câștigat 2, Slavia TU Kosice a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 02.09.2026, s-a terminat Lokomotíva Kosice 3–0 Slavia TU Kosice.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.56 / 3.90 / 4.65. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 58% pentru Lokomotíva Kosice, 23% pentru egal și 19% pentru Slavia TU Kosice. Favorită e Lokomotíva Kosice.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Lokomotíva Kosice și 1,80 pentru Slavia TU Kosice, adică 3,80 în total. Cu aceste valori, Lokomotíva Kosice câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 21%, iar Slavia TU Kosice câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 8,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 15 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Lokomotíva Kosice | Slavia TU Kosice |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 2,40 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 16 (3,2) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 60% | 100% |
| % GG | 20% | 100% |
| Victorii H2H (3 meciuri) | 2 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,00 | 1,80 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 36% |
Goluri estimate
2,00 – 1,80 · total 3,80
1X2 model
43% · 21% · 36%
Peste 2.5 model
73% · cotă corectă 1.37
GG model
72% · cotă corectă 1.39
Sub 2.5: 27% · Peste 2.5: 73% · total goluri în 90 de minute
| Lokomotíva . ↓ / Slavia TU K. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,2 | 4,0 | 3,6 | 2,2 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 4,5 | 8,1 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 2 | 4,5 | 8,1 | 7,2 | 4,3 | 2,0 | 0,7 |
| 3 | 3,0 | 5,4 | 4,8 | 2,9 | 1,3 | 0,5 |
| 4 | 1,5 | 2,7 | 2,4 | 1,4 | 0,7 | 0,2 |
| 5 | 0,6 | 1,1 | 1,0 | 0,6 | 0,3 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lokomotíva Kosice, coloane = goluri Slavia TU Kosice.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Slavia TU Kosice. Slavia TU Kosice primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Lokomotíva Kosice 43%, egal 21%, Slavia TU Kosice 36%. Peste 2.5 goluri are 73% în model (cotă corectă 1.37). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 1–1 (8,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 02.09.26 | Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice | 2–0 | 3–0 |
| 31.05.25 | Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice | — | 4–3 |
| 10.11.24 | Slavia TU Kosice – Lokomotíva Kosice | 1–0 | 1–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice?
Meciul face parte din 3. Liga (Slovacia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice?
Cotele 1X2 sunt 1.56 / 3.90 / 4.65. Fără marjă, asta înseamnă 58% pentru Lokomotíva Kosice, 23% egal și 19% pentru Slavia TU Kosice, cu Lokomotíva Kosice favorită la cota 1.56.
Câte goluri se așteaptă în Lokomotíva Kosice – Slavia TU Kosice?
Modelul nostru estimează 3,80 goluri (2,00 pentru Lokomotíva Kosice, 1,80 pentru Slavia TU Kosice). Peste 2.5 goluri are 73%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 1–1.