Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario
Ultimele 5 / 5: Sol de America Formosa marchează 0.6 și primește 1.8. Juventud Unida Universitario 0.8 / 0.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 39% · Egal 32% · Oaspete 30%
Goluri / meci
0.6 + 0.8
Peste 2.5
2.55 · forma 20% / 20%
GG
Da 2.17 · Nu 1.62
Analiză Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario
Sol de America Formosa o primește pe Juventud Unida Universitario duminică, 18 octombrie, ora 01:00 (ora României), în Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sol de America Formosa are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 9 goluri primite (0,6 marcate și 1,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Juventud Unida Universitario are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 1 gol primite (0,8 marcate și 0,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Juventud Unida Universitario stă mai bine, cu o diferență de 1,20 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 11.10.2026, Juventud Unida Universitario 0–0 Sol de America Formosa. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.37 / 2.90 / 3.10. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 39% pentru Sol de America Formosa, 32% pentru egal și 30% pentru Juventud Unida Universitario. Favorită e Sol de America Formosa. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.55 și sub 2.5 la 1.42, adică 36% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.17 și Nu la 1.62.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,40 – 1,30) și cele deduse din cote (1,15 – 0,97) și ajunge la 0,78 goluri estimate pentru Sol de America Formosa și 1,14 pentru Juventud Unida Universitario, adică 1,92 în total. Cu aceste valori, Sol de America Formosa câștigă în 25% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Juventud Unida Universitario câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 30%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor exact este 0–1, cu 16,7%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Sol de America Formosa | Juventud Unida Universitario |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,00 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 3 (0,6) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 9 (1,8) | 1 (0,2) |
| % Peste 2.5 | 20% | 20% |
| % GG | 40% | 20% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 0 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 0,78 | 1,14 |
| Șanse de victorie (model) | 25% | 44% |
Goluri estimate
0,78 – 1,14 · total 1,92
1X2 model
25% · 31% · 44%
Peste 2.5 model
30% · cotă corectă 3.33
GG model
37% · cotă corectă 2.70
Sub 2.5: 70% · Peste 2.5: 30% · total goluri în 90 de minute
| Sol de Amer. ↓ / Juventud Un. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 14,7 | 16,7 | 9,5 | 3,6 | 1,0 | 0,2 |
| 1 | 11,4 | 13,0 | 7,4 | 2,8 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 4,5 | 5,1 | 2,9 | 1,1 | 0,3 | 0,1 |
| 3 | 1,2 | 1,3 | 0,8 | 0,3 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,2 | 0,3 | 0,1 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sol de America Formosa, coloane = goluri Juventud Unida Universitario.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Sol de America Formosa. Sol de America Formosa primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Sol de America Formosa e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă X2 are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.50 e peste ea, deci are valoare. Sub 2.5 goluri are 70% în model (cotă corectă 1.43), iar cota 1.42 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 63% în model (cotă corectă 1.59), iar cota 1.62 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 0–1 (16,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Juventud Unida Universitario – Sol de America Formosa | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 01:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario?
Meciul face parte din Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario?
Cotele 1X2 sunt 2.37 / 2.90 / 3.10. Fără marjă, asta înseamnă 39% pentru Sol de America Formosa, 32% egal și 30% pentru Juventud Unida Universitario, cu Sol de America Formosa favorită la cota 2.37.
Câte goluri se așteaptă în Sol de America Formosa – Juventud Unida Universitario?
Modelul nostru estimează 1,92 goluri (0,78 pentru Sol de America Formosa, 1,14 pentru Juventud Unida Universitario). Peste 2.5 goluri are 30%, GG are 37%, iar cel mai probabil scor este 0–1.