Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

ArgentinaArgentina · Torneo Federal A

Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas

Gimnasia de Chivilcoy
EÎÎEV
00:00 Duminică, 18 octombrie
11.35 X4.35 27.90
1X1.04 X22.80 121.16

Ultimele 5 / 5: Gimnasia de Chivilcoy marchează 1.0 și primește 1.0. Defensores de Vilelas 1.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 68% · Egal 21% · Oaspete 12%

Goluri / meci

1.0 + 1.4

Peste 2.5

1.92 · forma 40% / 40%

GG

Da 2.27 · Nu 1.56

Analiză Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas

Gimnasia de Chivilcoy o primește pe Defensores de Vilelas duminică, 18 octombrie, ora 00:00 (ora României), în Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Gimnasia de Chivilcoy are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 5 goluri primite (1,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Defensores de Vilelas are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 10.10.2026, Defensores de Vilelas 1–1 Gimnasia de Chivilcoy. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.35 / 7.90. După ce scoatem marja (aproximativ 9,7% pe piața asta), rămân 68% pentru Gimnasia de Chivilcoy, 21% pentru egal și 12% pentru Defensores de Vilelas. Favorită e Gimnasia de Chivilcoy. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.92 și sub 2.5 la 1.78, adică 48% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.27 și Nu la 1.56.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 1,20) și cele deduse din cote (1,94 – 0,66) și ajunge la 1,52 goluri estimate pentru Gimnasia de Chivilcoy și 0,93 pentru Defensores de Vilelas, adică 2,45 în total. Cu aceste valori, Gimnasia de Chivilcoy câștigă în 51% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Defensores de Vilelas câștigă în 23%. Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorGimnasia de ChivilcoyDefensores de Vilelas
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-21-3-1
Puncte / meci1,001,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)7 (1,4)
Goluri primite (medie)5 (1,0)6 (1,2)
% Peste 2.540%40%
% GG60%60%
Victorii H2H (1 meciuri)00
Goluri estimate (model)1,520,93
Șanse de victorie (model)51%23%

Goluri estimate

1,52 – 0,93 · total 2,45

1X2 model

51% · 26% · 23%

Peste 2.5 model

44% · cotă corectă 2.27

GG model

47% · cotă corectă 2.13

Distribuția golurilor
9%0
21%1
26%2
21%3
13%4
10%5+

Sub 2.5: 56% · Peste 2.5: 44% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Gimnasia de. ↓ / Defensores . →012345
0 8,6 8,0 3,7 1,2 0,3 0,1
1 13,1 12,2 5,7 1,8 0,4 0,1
2 10,0 9,3 4,3 1,3 0,3 0,1
3 5,1 4,7 2,2 0,7 0,2 0,0
4 1,9 1,8 0,8 0,3 0,1 0,0
5 0,6 0,5 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Gimnasia de Chivilcoy, coloane = goluri Defensores de Vilelas.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Favorit fără formă. Gimnasia de Chivilcoy e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,7% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Gimnasia de Chivilcoy are 51% în model (cotă corectă 1.96), dar cota 1.35 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.78 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.4
1.0
Primite / meci
1.2
20%
Victorii
20%
40%
Peste 2.5
40%
60%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 00:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas?

Meciul face parte din Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas?

Cotele 1X2 sunt 1.35 / 4.35 / 7.90. Fără marjă, asta înseamnă 68% pentru Gimnasia de Chivilcoy, 21% egal și 12% pentru Defensores de Vilelas, cu Gimnasia de Chivilcoy favorită la cota 1.35.

Câte goluri se așteaptă în Gimnasia de Chivilcoy – Defensores de Vilelas?

Modelul nostru estimează 2,45 goluri (1,52 pentru Gimnasia de Chivilcoy, 0,93 pentru Defensores de Vilelas). Peste 2.5 goluri are 44%, GG are 47%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Torneo Federal A