CA Bartolome Mitre – Boca Unidos
Ultimele 5 / 5: CA Bartolome Mitre marchează 0.2 și primește 0.8. Boca Unidos 1.4 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 52% · Egal 28% · Oaspete 20%
Goluri / meci
0.2 + 1.4
Peste 2.5
2.35 · forma 0% / 40%
GG
Da 2.20 · Nu 1.60
Analiză CA Bartolome Mitre – Boca Unidos
CA Bartolome Mitre o primește pe Boca Unidos duminică, 18 octombrie, ora 02:00 (ora României), în Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
CA Bartolome Mitre are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 4 goluri primite (0,2 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Boca Unidos are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Boca Unidos stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, CA Bartolome Mitre a câștigat 2, Boca Unidos a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 6. Ultima întâlnire, pe 11.10.2026, s-a terminat Boca Unidos 1–0 CA Bartolome Mitre.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.25 / 4.70. După ce scoatem marja (aproximativ 8,9% pe piața asta), rămân 52% pentru CA Bartolome Mitre, 28% pentru egal și 20% pentru Boca Unidos. Favorită e CA Bartolome Mitre. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.35 și sub 2.5 la 1.50, adică 39% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.20 și Nu la 1.60.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,10) și cele deduse din cote (1,46 – 0,79) și ajunge la 1,08 goluri estimate pentru CA Bartolome Mitre și 0,94 pentru Boca Unidos, adică 2,02 în total. Cu aceste valori, CA Bartolome Mitre câștigă în 38% din cazuri, egalul iese în 31%, iar Boca Unidos câștigă în 31%. Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | CA Bartolome Mitre | Boca Unidos |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-1-3 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 0,80 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 1 (0,2) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 4 (0,8) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 0% | 40% |
| % GG | 0% | 40% |
| Victorii H2H (6 meciuri) | 2 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 1,08 | 0,94 |
| Șanse de victorie (model) | 38% | 31% |
Goluri estimate
1,08 – 0,94 · total 2,02
1X2 model
38% · 31% · 31%
Peste 2.5 model
33% · cotă corectă 3.03
GG model
40% · cotă corectă 2.50
Sub 2.5: 67% · Peste 2.5: 33% · total goluri în 90 de minute
| CA Bartolom. ↓ / Boca Unidos → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 13,3 | 12,5 | 5,9 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 14,3 | 13,5 | 6,3 | 2,0 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 7,7 | 7,3 | 3,4 | 1,1 | 0,3 | 0,0 |
| 3 | 2,8 | 2,6 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 0,8 | 0,7 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri CA Bartolome Mitre, coloane = goluri Boca Unidos.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Atac anemic: CA Bartolome Mitre. CA Bartolome Mitre a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. CA Bartolome Mitre e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 31% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 69% în model (cotă corectă 1.45), dar cota 1.14 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 67% în model (cotă corectă 1.49), iar cota 1.50 e în linie cu ea. Nu marchează ambele (NG) are 60% în model (cotă corectă 1.67), iar cota 1.60 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Boca Unidos – CA Bartolome Mitre | 0–0 | 1–0 |
| 31.05.26 | Boca Unidos – CA Bartolome Mitre | 1–1 | 2–1 |
| 29.03.26 | CA Bartolome Mitre – Boca Unidos | 0–0 | 1–0 |
| 30.08.25 | Boca Unidos – CA Bartolome Mitre | 1–0 | 2–0 |
| 08.06.25 | Boca Unidos – CA Bartolome Mitre | 1–1 | 1–2 |
| 06.04.25 | CA Bartolome Mitre – Boca Unidos | 0–1 | 1–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe CA Bartolome Mitre – Boca Unidos?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 02:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă CA Bartolome Mitre – Boca Unidos?
Meciul face parte din Torneo Federal A (Argentina). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre CA Bartolome Mitre – Boca Unidos?
Cotele 1X2 sunt 1.76 / 3.25 / 4.70. Fără marjă, asta înseamnă 52% pentru CA Bartolome Mitre, 28% egal și 20% pentru Boca Unidos, cu CA Bartolome Mitre favorită la cota 1.76.
Câte goluri se așteaptă în CA Bartolome Mitre – Boca Unidos?
Modelul nostru estimează 2,02 goluri (1,08 pentru CA Bartolome Mitre, 0,94 pentru Boca Unidos). Peste 2.5 goluri are 33%, GG are 40%, iar cel mai probabil scor este 1–0.