Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

TurciaTurcia · 1. Lig

Sivasspor - Manisa

Statistici și rezultat final · luni, 24 august

Turcia1. Lig · Turcia Final
Sivasspor
ÎEÎVÎ
Final2-2Pauză 2-1
Manisa
VVVÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Sivasspor 49%Egal 27%Manisa 24%

Sivasspor 2-2 Manisa: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sivasspor 2-2 Manisa (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 25% pentru egalul, iar cotele fără marjă 27%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-au marcat 4 goluri, față de 2,7 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 51%), iar GG a ieșit (54%). Scorul exact 2-2 avea 5,4% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (8-2) și 5 cartonașe galbene (2-3).

Sivassporîn meciManisa
8
Cornere
2
2
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sivasspor vs Manisa

Sivasspor marchează 0,6 goluri pe meci și primește 1,4. Manisa marchează 2,6 goluri pe meci și primește 0,8. La Manisa, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri.

~2,7goluri estimate
51%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sivassporultimele 5Manisa
0,80
Puncte / meci
2,40
0,6
Goluri marcate / meci
2,6
1,4
Goluri primite / meci
0,8
1
Victorii
4
40%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
60%
2
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Sivasspor și ultimele 5 Manisa, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sivasspor1-1-3

Î
Kayserispor - Sivasspor16.08.26 · 1. Lig
2-0
E
Sivasspor - Esenler Erokspor08.08.26 · 1. Lig
0-0
Î
Bandirmaspor - Sivasspor02.05.26 · 1. Lig
1-0
V
Sivasspor - Igdir26.04.26 · 1. Lig
2-1
Î
Corum FK - Sivasspor19.04.26 · 1. Lig
3-1

Manisa4-0-1

V
Manisa - Vanspor FK15.08.26 · 1. Lig
4-1
V
Boluspor - Manisa07.08.26 · 1. Lig
1-2
V
Manisa - Sakaryaspor01.05.26 · 1. Lig
5-0
Î
Ankara Keciorengucu - Manisa26.04.26 · 1. Lig
2-1
V
Manisa - Serik Belediyespor19.04.26 · 1. Lig
1-0

Întâlniri directe Sivasspor - Manisa

Sivasspor 2Egal 0Manisa 0
V
Manisa - Sivasspor21.03.2026 · pauză 0-1
0-1
V
Sivasspor - Manisa08.11.2025 · pauză 1-1
3-2

V/E/Î din perspectiva Sivasspor. 1 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sivasspor - Manisa

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sivasspor1.8849% fără marjă
X · Egal3.4527% fără marjă
2 · Manisa3.8024% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.30
X2 1.64
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.90
Peste 2.5 1.80

Ambele marchează

GG Da 1.68
GG Nu 2.07

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.43
Pauză peste 1.5 2.62

Cornere

Sub 9.5 1.80
Peste 9.5 1.90

Analiza de dinainte de meci

Sivasspor - Manisa s-a jucat luni, 24 august, în 1. Lig (Turcia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, Sivasspor are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 3-7. Manisa vine cu patru victorii și o înfrângere în ultimele 5 meciuri. A marcat 13 goluri și a primit 4. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 2 întâlniri directe, Sivasspor a câștigat de 2 ori, Manisa niciodată. Au fost meciuri deschise, cu 3,0 goluri în medie. Ultima: Manisa - Sivasspor 0-1, pe 21 martie 2026.

Sivasspor pleacă favorită, la cota 1.88. Egalul e la 3.45, iar Manisa la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 49% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.80, iar GG la 1.68.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,2 pentru Sivasspor și 1,6 pentru Manisa. Scorul cel mai probabil e 1-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 29% la victorie, față de 49%.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă X2 merită privit: 71% în model, iar 1.64 plătește peste cota corectă de 1.41. Peste 1.5 goluri: 75% în model, cota corectă ar fi 1.33. La 1.25, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sivasspor - Manisa

Goluri estimate: 1,17 Sivasspor și 1,55 Manisa, total 2,72. 1X2 în model: 29% · 25% · 46%. Peste 2,5: 51% (cotă corectă 1.96). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 49% · peste 2,5: 51% (verde).

Scoruri probabile

1-111,9%0-110,2%1-29,3%0-27,9%1-07,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Favorit fără formă. Sivasspor e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,5% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-2
Pauză2-1
Cornere8-2
Cartonașe galbene2-3
Favorită la startSivasspor · 1.88
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sivasspor - Manisa?

S-a jucat luni, 24 august, ora 21:30 (ora României) și s-a terminat 2-2.

În ce competiție s-a jucat Sivasspor - Manisa?

În 1. Lig (Turcia).

Cine era favorită în Sivasspor - Manisa?

Sivasspor pleca favorită, la cota 1.88. Meciul s-a terminat 2-2.

Câte goluri s-au marcat în Sivasspor - Manisa?

4 goluri, scor final 2-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din 1. Lig

Toată liga →