Duminică18 octombrie
Live 44 Pune pont

TurciaTurcia · 1. Lig

Manisa – Muglaspor

Manisa
EÎÎEÎ
17:00 Luni, 19 octombrie
Muglaspor
ÎEEEE
12.30 X3.35 22.87
1X1.36 X21.55 121.28

Ultimele 5 / 5: Manisa marchează 1.0 și primește 1.6. Muglaspor 1.2 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 28% · Oaspete 32%

Goluri / meci

1.0 + 1.2

Peste 2.5

1.82 · forma 40% / 60%

GG

Da 1.67 · Nu 2.07

Analiză Manisa – Muglaspor

Manisa o primește pe Muglaspor luni, 19 octombrie, ora 17:00 (ora României), în 1. Lig (Turcia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Manisa are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 8 goluri primite (1,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Muglaspor are un bilanț de 0-4-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 9 goluri primite (1,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 29.10.2025, Manisa 0–2 Muglaspor. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.35 / 2.87. După ce scoatem marja (aproximativ 8,2% pe piața asta), rămân 40% pentru Manisa, 28% pentru egal și 32% pentru Muglaspor. Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.82 și sub 2.5 la 1.90, adică 51% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.67 și Nu la 2.07.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 1,40) și cele deduse din cote (1,45 – 1,27) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Manisa și 1,34 pentru Muglaspor, adică 2,76 în total. Cu aceste valori, Manisa câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Muglaspor câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,0%.

Statistici-cheie
IndicatorManisaMuglaspor
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-30-4-1
Puncte / meci0,400,80
Goluri marcate (medie)5 (1,0)6 (1,2)
Goluri primite (medie)8 (1,6)9 (1,8)
% Peste 2.540%60%
% GG80%80%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,421,34
Șanse de victorie (model)39%35%

Goluri estimate

1,42 – 1,34 · total 2,76

1X2 model

39% · 26% · 35%

Peste 2.5 model

52% · cotă corectă 1.92

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
18%1
24%2
22%3
15%4
15%5+

Sub 2.5: 48% · Peste 2.5: 52% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Manisa ↓ / Muglaspor →012345
0 6,3 8,5 5,7 2,5 0,9 0,2
1 9,0 12,0 8,1 3,6 1,2 0,3
2 6,4 8,6 5,7 2,6 0,9 0,2
3 3,0 4,0 2,7 1,2 0,4 0,1
4 1,1 1,4 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Manisa, coloane = goluri Muglaspor.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Manisa. Manisa primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Muglaspor. Muglaspor primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Manisa 39%, egal 26%, Muglaspor 35%. Peste 1.5 goluri are 76% în model (cotă corectă 1.32), dar cota 1.25 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.2
1.6
Primite / meci
1.8
0%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
60%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Manisa – Muglaspor?

Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Manisa – Muglaspor?

Meciul face parte din 1. Lig (Turcia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Manisa – Muglaspor?

Cotele 1X2 sunt 2.30 / 3.35 / 2.87. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Manisa, 28% egal și 32% pentru Muglaspor, deci un meci echilibrat.

Câte goluri se așteaptă în Manisa – Muglaspor?

Modelul nostru estimează 2,76 goluri (1,42 pentru Manisa, 1,34 pentru Muglaspor). Peste 2.5 goluri are 52%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din 1. Lig
18.10
13:30
Igdir – Boluspor 1.1911.00
18.10
16:00
Kayserispor – Batman Petrolspor 1.694.40
18.10
16:00
Vanspor FK – Umraniyespor 2.203.05
18.10
19:00
Istanbulspor – Antalyaspor 3.302.07
19.10
20:00
Bursaspor – Pendikspor 1.455.85