Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor
Ultimele 5 / 5: Esenler Erokspor marchează 0.8 și primește 1.6. Mardin 1969 Spor 0.8 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 46% · Egal 28% · Oaspete 26%
Goluri / meci
0.8 + 0.8
Peste 2.5
1.87 · forma 40% / 20%
GG
Da 1.73 · Nu 2.00
Analiză Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor
Esenler Erokspor o primește pe Mardin 1969 Spor luni, 19 octombrie, ora 20:00 (ora României), în 1. Lig (Turcia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Esenler Erokspor are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 8 goluri primite (0,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Mardin 1969 Spor are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 3 goluri primite (0,8 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mardin 1969 Spor stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.35 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 8,0% pe piața asta), rămân 46% pentru Esenler Erokspor, 28% pentru egal și 26% pentru Mardin 1969 Spor. Favorită e Esenler Erokspor. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.87 și sub 2.5 la 1.83, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.73 și Nu la 2.00.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,70 – 1,20) și cele deduse din cote (1,55 – 1,11) și ajunge la 1,12 goluri estimate pentru Esenler Erokspor și 1,15 pentru Mardin 1969 Spor, adică 2,27 în total. Cu aceste valori, Esenler Erokspor câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 29%, iar Mardin 1969 Spor câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 13,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Esenler Erokspor | Mardin 1969 Spor |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-2-2 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,00 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 4 (0,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 8 (1,6) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 20% |
| Goluri estimate (model) | 1,12 | 1,15 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 36% |
Goluri estimate
1,12 – 1,15 · total 2,27
1X2 model
35% · 29% · 36%
Peste 2.5 model
39% · cotă corectă 2.56
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 61% · Peste 2.5: 39% · total goluri în 90 de minute
| Esenler Ero. ↓ / Mardin 1969. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,3 | 11,9 | 6,8 | 2,6 | 0,8 | 0,2 |
| 1 | 11,6 | 13,3 | 7,7 | 2,9 | 0,8 | 0,2 |
| 2 | 6,5 | 7,5 | 4,3 | 1,6 | 0,5 | 0,1 |
| 3 | 2,4 | 2,8 | 1,6 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 0,7 | 0,8 | 0,4 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Esenler Erokspor, coloane = goluri Mardin 1969 Spor.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Esenler Erokspor. Esenler Erokspor primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 1,90 goluri, cotele doar 2,65. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Favorit fără formă. Esenler Erokspor e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 29% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Esenler Erokspor 35%, egal 29%, Mardin 1969 Spor 36%. Sub 2.5 goluri are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.83 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (13,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor?
Meciul începe luni, 19 octombrie, ora 20:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor?
Meciul face parte din 1. Lig (Turcia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor?
Cotele 1X2 sunt 2.00 / 3.35 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Esenler Erokspor, 28% egal și 26% pentru Mardin 1969 Spor, cu Esenler Erokspor favorită la cota 2.00.
Câte goluri se așteaptă în Esenler Erokspor – Mardin 1969 Spor?
Modelul nostru estimează 2,27 goluri (1,12 pentru Esenler Erokspor, 1,15 pentru Mardin 1969 Spor). Peste 2.5 goluri are 39%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–1.