Sâmbătă17 octombrie
Live 195 Pune pont

Suedia Am.Suedia Am. · Allsvenskan U19

Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19

Sirius U19
ÎVVÎÎ
15:45 Sâmbătă, 17 octombrie
13.20 X3.70 21.90
1X1.72 X21.25 121.20

Ultimele 5 / 5: Sirius U19 marchează 2.6 și primește 2.6. IF Brommapojkarna U19 1.8 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 24% · Oaspete 47%

Goluri / meci

2.6 + 1.8

Peste 2.5

— · forma 80% / 60%

GG

—

Analiză Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19

Sirius U19 o primește pe IF Brommapojkarna U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:45 (ora României), în Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sirius U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 13 goluri primite (2,6 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. IF Brommapojkarna U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Sirius U19 a câștigat 1, IF Brommapojkarna U19 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 3. Ultima întâlnire, pe 14.05.2026, s-a terminat IF Brommapojkarna U19 3–2 Sirius U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.70 / 1.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 28% pentru Sirius U19, 24% pentru egal și 47% pentru IF Brommapojkarna U19. Favorită e IF Brommapojkarna U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Sirius U19 și 2,20 pentru IF Brommapojkarna U19, adică 4,40 în total. Cu aceste valori, Sirius U19 câștigă în 40% din cazuri, egalul iese în 20%, iar IF Brommapojkarna U19 câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor exact este 2–2, cu 7,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorSirius U19IF Brommapojkarna U19
Meciuri analizate55
V-E-Î2-0-32-2-1
Puncte / meci1,201,60
Goluri marcate (medie)13 (2,6)9 (1,8)
Goluri primite (medie)13 (2,6)9 (1,8)
% Peste 2.580%60%
% GG60%100%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)2,202,20
Șanse de victorie (model)40%40%

Goluri estimate

2,20 – 2,20 · total 4,40

1X2 model

40% · 20% · 40%

Peste 2.5 model

82% · cotă corectă 1.22

GG model

79% · cotă corectă 1.27

Distribuția golurilor
1%0
5%1
12%2
18%3
19%4
45%5+

Sub 2.5: 18% · Peste 2.5: 82% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sirius U19 ↓ / IF Brommapo. →012345
0 1,2 2,7 3,0 2,2 1,2 0,5
1 2,7 5,9 6,5 4,8 2,6 1,2
2 3,0 6,5 7,2 5,3 2,9 1,3
3 2,2 4,8 5,3 3,9 2,1 0,9
4 1,2 2,6 2,9 2,1 1,2 0,5
5 0,5 1,2 1,3 0,9 0,5 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sirius U19, coloane = goluri IF Brommapojkarna U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sirius U19. Sirius U19 primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: IF Brommapojkarna U19. IF Brommapojkarna U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Sirius U19 40%, egal 20%, IF Brommapojkarna U19 40%. Peste 2.5 goluri are 82% în model (cotă corectă 1.22). Ambele marchează (GG) are 79% în model (cotă corectă 1.27). Scorul cel mai probabil: 2–2 (7,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
1.8
2.6
Primite / meci
1.8
40%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
60%
60%
GG
100%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 15:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19?

Meciul face parte din Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19?

Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.70 / 1.90. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Sirius U19, 24% egal și 47% pentru IF Brommapojkarna U19, cu IF Brommapojkarna U19 favorită la cota 1.90.

Câte goluri se așteaptă în Sirius U19 – IF Brommapojkarna U19?

Modelul nostru estimează 4,40 goluri (2,20 pentru Sirius U19, 2,20 pentru IF Brommapojkarna U19). Peste 2.5 goluri are 82%, GG are 79%, iar cel mai probabil scor este 2–2.

Alte meciuri din Allsvenskan U19
17.10
13:00
Halmstad U19 – AIK Solna U19 5.501.37
17.10
13:00
Hammarby U19 – Djurgarden U19 1.903.20
17.10
14:00
Norrkoping U19 – Mjallby U19 1.395.25
17.10
15:30
Malmo FF U19 – Orebro U19 1.198.00