Halmstad U19 – AIK Solna U19
Ultimele 5 / 5: Halmstad U19 marchează 2.6 și primește 2.2. AIK Solna U19 1.8 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 16% · Egal 18% · Oaspete 66%
Goluri / meci
2.6 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Halmstad U19 – AIK Solna U19
Halmstad U19 o primește pe AIK Solna U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Halmstad U19 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 11 goluri primite (2,6 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. AIK Solna U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 9 goluri primite (1,8 marcate și 1,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Halmstad U19 a câștigat 3, AIK Solna U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 8,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 4. Ultima întâlnire, pe 30.05.2026, s-a terminat AIK Solna U19 11–5 Halmstad U19.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 5.50 / 5.00 / 1.37. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 16% pentru Halmstad U19, 18% pentru egal și 66% pentru AIK Solna U19. Favorită e AIK Solna U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,20 goluri estimate pentru Halmstad U19 și 2,00 pentru AIK Solna U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Halmstad U19 câștigă în 44% din cazuri, egalul iese în 20%, iar AIK Solna U19 câștigă în 36%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 28 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Halmstad U19 | AIK Solna U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 1-3-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 1,20 |
| Goluri marcate (medie) | 13 (2,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 100% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 2,20 | 2,00 |
| Șanse de victorie (model) | 44% | 36% |
Goluri estimate
2,20 – 2,00 · total 4,20
1X2 model
44% · 20% · 36%
Peste 2.5 model
79% · cotă corectă 1.27
GG model
77% · cotă corectă 1.30
Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute
| Halmstad U19 ↓ / AIK Solna U. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,5 | 3,0 | 3,0 | 2,0 | 1,0 | 0,4 |
| 1 | 3,3 | 6,6 | 6,6 | 4,4 | 2,2 | 0,9 |
| 2 | 3,6 | 7,3 | 7,3 | 4,8 | 2,4 | 1,0 |
| 3 | 2,7 | 5,3 | 5,3 | 3,5 | 1,8 | 0,7 |
| 4 | 1,5 | 2,9 | 2,9 | 2,0 | 1,0 | 0,4 |
| 5 | 0,6 | 1,3 | 1,3 | 0,9 | 0,4 | 0,2 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Halmstad U19, coloane = goluri AIK Solna U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Halmstad U19. Halmstad U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: AIK Solna U19. AIK Solna U19 primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. AIK Solna U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 8,0 goluri, față de 4,20 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Halmstad U19 44%, egal 20%, AIK Solna U19 36%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 30.05.26 | AIK Solna U19 – Halmstad U19 | — | 11–5 |
| 04.10.25 | Halmstad U19 – AIK Solna U19 | — | 3–1 |
| 30.05.25 | AIK Solna U19 – Halmstad U19 | — | 2–3 |
| 07.09.24 | Halmstad U19 – AIK Solna U19 | — | 4–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Halmstad U19 – AIK Solna U19?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Halmstad U19 – AIK Solna U19?
Meciul face parte din Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Halmstad U19 – AIK Solna U19?
Cotele 1X2 sunt 5.50 / 5.00 / 1.37. Fără marjă, asta înseamnă 16% pentru Halmstad U19, 18% egal și 66% pentru AIK Solna U19, cu AIK Solna U19 favorită la cota 1.37.
Câte goluri se așteaptă în Halmstad U19 – AIK Solna U19?
Modelul nostru estimează 4,20 goluri (2,20 pentru Halmstad U19, 2,00 pentru AIK Solna U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 2–1.