Sâmbătă17 octombrie
Live 55 Pune pont

Suedia Am.Suedia Am. · Allsvenskan U19

Hammarby U19 – Djurgarden U19

Hammarby U19
VEEVV
13:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Djurgarden U19
VÎVVÎ
11.90 X3.65 23.20
1X1.25 X21.72 121.20

Ultimele 5 / 5: Hammarby U19 marchează 2.4 și primește 1.4. Djurgarden U19 3.0 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 47% · Egal 25% · Oaspete 28%

Goluri / meci

2.4 + 3.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Hammarby U19 – Djurgarden U19

Hammarby U19 o primește pe Djurgarden U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00 (ora României), în Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Hammarby U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 7 goluri primite (2,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Djurgarden U19 are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 15 goluri marcate și 8 goluri primite (3,0 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Hammarby U19 a câștigat 0, Djurgarden U19 a câștigat 3, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,2 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 03.04.2026, s-a terminat Djurgarden U19 3–3 Hammarby U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.20. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 47% pentru Hammarby U19, 25% pentru egal și 28% pentru Djurgarden U19. Favorită e Hammarby U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,00 goluri estimate pentru Hammarby U19 și 2,20 pentru Djurgarden U19, adică 4,20 în total. Cu aceste valori, Hammarby U19 câștigă în 36% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Djurgarden U19 câștigă în 44%. Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 7,3%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorHammarby U19Djurgarden U19
Meciuri analizate55
V-E-Î3-2-03-0-2
Puncte / meci2,201,80
Goluri marcate (medie)12 (2,4)15 (3,0)
Goluri primite (medie)7 (1,4)8 (1,6)
% Peste 2.580%80%
% GG80%60%
Victorii H2H (5 meciuri)03
Goluri estimate (model)2,002,20
Șanse de victorie (model)36%44%

Goluri estimate

2,00 – 2,20 · total 4,20

1X2 model

36% · 20% · 44%

Peste 2.5 model

79% · cotă corectă 1.27

GG model

77% · cotă corectă 1.30

Distribuția golurilor
2%0
6%1
13%2
19%3
19%4
41%5+

Sub 2.5: 21% · Peste 2.5: 79% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Hammarby U19 ↓ / Djurgarden . →012345
0 1,5 3,3 3,6 2,7 1,5 0,6
1 3,0 6,6 7,3 5,3 2,9 1,3
2 3,0 6,6 7,3 5,3 2,9 1,3
3 2,0 4,4 4,8 3,5 2,0 0,9
4 1,0 2,2 2,4 1,8 1,0 0,4
5 0,4 0,9 1,0 0,7 0,4 0,2

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Hammarby U19, coloane = goluri Djurgarden U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Djurgarden U19. Djurgarden U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Hammarby U19 36%, egal 20%, Djurgarden U19 44%. Peste 2.5 goluri are 79% în model (cotă corectă 1.27). Ambele marchează (GG) are 77% în model (cotă corectă 1.30). Scorul cel mai probabil: 1–2 (7,3%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.4
Goluri / meci
3.0
1.4
Primite / meci
1.6
60%
Victorii
60%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
60%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Hammarby U19 – Djurgarden U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Hammarby U19 – Djurgarden U19?

Meciul face parte din Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Hammarby U19 – Djurgarden U19?

Cotele 1X2 sunt 1.90 / 3.65 / 3.20. Fără marjă, asta înseamnă 47% pentru Hammarby U19, 25% egal și 28% pentru Djurgarden U19, cu Hammarby U19 favorită la cota 1.90.

Câte goluri se așteaptă în Hammarby U19 – Djurgarden U19?

Modelul nostru estimează 4,20 goluri (2,00 pentru Hammarby U19, 2,20 pentru Djurgarden U19). Peste 2.5 goluri are 79%, GG are 77%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din Allsvenskan U19
17.10
13:00
Halmstad U19 – AIK Solna U19 5.501.37