Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

Suedia Am.Suedia Am. · Allsvenskan U19

Norrkoping U19 – Mjallby U19

Norrkoping U19
ÎÎEEV
14:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Mjallby U19
ÎEÎÎÎ
11.39 X4.90 25.25
1X1.09 X22.52 121.11

Ultimele 5 / 5: Norrkoping U19 marchează 1.8 și primește 2.2. Mjallby U19 1.0 / 2.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 65% · Egal 18% · Oaspete 17%

Goluri / meci

1.8 + 1.0

Peste 2.5

— · forma 80% / 80%

GG

—

Analiză Norrkoping U19 – Mjallby U19

Norrkoping U19 o primește pe Mjallby U19 sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00 (ora României), în Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Norrkoping U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Mjallby U19 are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 14 goluri primite (1,0 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Norrkoping U19 stă mai bine, cu o diferență de 0,80 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 13.06.2026, Mjallby U19 2–1 Norrkoping U19. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.39 / 4.90 / 5.25. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 65% pentru Norrkoping U19, 18% pentru egal și 17% pentru Mjallby U19. Favorită e Norrkoping U19.

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,30 goluri estimate pentru Norrkoping U19 și 1,60 pentru Mjallby U19, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Norrkoping U19 câștigă în 53% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Mjallby U19 câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 8,6%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 12 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNorrkoping U19Mjallby U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-20-1-4
Puncte / meci1,000,20
Goluri marcate (medie)9 (1,8)5 (1,0)
Goluri primite (medie)11 (2,2)14 (2,8)
% Peste 2.580%80%
% GG100%80%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)2,301,60
Șanse de victorie (model)53%27%

Goluri estimate

2,30 – 1,60 · total 3,90

1X2 model

53% · 20% · 27%

Peste 2.5 model

75% · cotă corectă 1.33

GG model

72% · cotă corectă 1.39

Distribuția golurilor
2%0
8%1
15%2
20%3
20%4
35%5+

Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Norrkoping . ↓ / Mjallby U19 →012345
0 2,0 3,2 2,6 1,4 0,6 0,2
1 4,7 7,4 6,0 3,2 1,3 0,4
2 5,4 8,6 6,9 3,7 1,5 0,5
3 4,1 6,6 5,3 2,8 1,1 0,4
4 2,4 3,8 3,0 1,6 0,6 0,2
5 1,1 1,7 1,4 0,7 0,3 0,1

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Norrkoping U19, coloane = goluri Mjallby U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Norrkoping U19. Norrkoping U19 primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: Mjallby U19. Mjallby U19 primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. Norrkoping U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Norrkoping U19 are 53% în model (cotă corectă 1.89), dar cota 1.39 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Ambele marchează (GG) are 72% în model (cotă corectă 1.39). Scorul cel mai probabil: 2–1 (8,6%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.0
2.2
Primite / meci
2.8
20%
Victorii
0%
80%
Peste 2.5
80%
100%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Norrkoping U19 – Mjallby U19?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Norrkoping U19 – Mjallby U19?

Meciul face parte din Allsvenskan U19 (Suedia Am.). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Norrkoping U19 – Mjallby U19?

Cotele 1X2 sunt 1.39 / 4.90 / 5.25. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Norrkoping U19, 18% egal și 17% pentru Mjallby U19, cu Norrkoping U19 favorită la cota 1.39.

Câte goluri se așteaptă în Norrkoping U19 – Mjallby U19?

Modelul nostru estimează 3,90 goluri (2,30 pentru Norrkoping U19, 1,60 pentru Mjallby U19). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 72%, iar cel mai probabil scor este 2–1.

Alte meciuri din Allsvenskan U19
17.10
13:00
Halmstad U19 – AIK Solna U19 5.501.37
17.10
13:00
Hammarby U19 – Djurgarden U19 1.903.20
17.10
15:30
Malmo FF U19 – Orebro U19 1.198.00