Duminică18 octombrie
Live 107 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

SFC Shturmi - Samtredia

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 22 august

GeorgiaErovnuli Liga 2 · Georgia Final
SFC Shturmi
VVÎVE
Final0-1Pauză 0-1
Samtredia
VVVÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
SFC Shturmi 48%Egal 27%Samtredia 25%

SFC Shturmi 0-1 Samtredia: statisticile meciului

Meciul s-a terminat SFC Shturmi 0-1 Samtredia (pauză 0-1). Înainte de start, modelul dădea 30% pentru victoria lui Samtredia, iar cotele fără marjă 25%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,7 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 50%), iar GG n-a ieșit (NG avea 46%). Scorul exact 0-1 avea 8,2% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 10 cornere (3-7) și 7 cartonașe galbene (3-4).

SFC Shturmiîn meciSamtredia
3
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
4

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici SFC Shturmi vs Samtredia

SFC Shturmi marchează 1,2 goluri pe meci și primește 0,6. Samtredia marchează 2,0 goluri pe meci și primește 1,6. La Samtredia, 4 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. Ultimele 3 întâlniri directe: SFC Shturmi 1, egal 1, Samtredia 1.

~2,7goluri estimate
50%peste 2,5 goluri
54%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
SFC Shturmiultimele 5Samtredia
2,00
Puncte / meci
1,80
1,2
Goluri marcate / meci
2,0
0,6
Goluri primite / meci
1,6
3
Victorii
3
40%
Peste 2,5 goluri
80%
40%
Ambele marchează
80%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri SFC Shturmi și ultimele 5 Samtredia, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

SFC Shturmi3-1-1

V
Sioni Bolnisi - SFC Shturmi15.08.26 · Erovnuli Liga 2
0-1
V
SFC Shturmi - Merani Martvili08.08.26 · Erovnuli Liga 2
2-1
Î
Samtredia - SFC Shturmi26.07.26 · Cupa
2-1
V
West Georgia - SFC Shturmi26.06.26 · Cupa
0-2
E
Kolkheti Poti - SFC Shturmi22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-0

Samtredia3-0-2

V
Samtredia - FC Gori15.08.26 · Erovnuli Liga 2
1-0
V
Aragvi Dusheti - Samtredia08.08.26 · Erovnuli Liga 2
2-4
V
Samtredia - SFC Shturmi26.07.26 · Cupa
2-1
Î
Sioni Bolnisi - Samtredia22.06.26 · Erovnuli Liga 2
3-2
Î
Merani Martvili - Samtredia17.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-1

Întâlniri directe SFC Shturmi - Samtredia

SFC Shturmi 1Egal 1Samtredia 1
Î
Samtredia - SFC Shturmi26.07.2026 · pauză 1-1
2-1
E
Samtredia - SFC Shturmi16.05.2026 · pauză 1-0
1-1
V
SFC Shturmi - Samtredia15.03.2026 · pauză 1-1
3-2

V/E/Î din perspectiva SFC Shturmi. 2 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi SFC Shturmi - Samtredia

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · SFC Shturmi1.8748% fără marjă
X · Egal3.4027% fără marjă
2 · Samtredia3.6025% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.24
X2 1.66
12 1.24

Goluri

Peste 1.5 1.25
Sub 2.5 1.82
Peste 2.5 1.88

Ambele marchează

GG Da 1.76
GG Nu 1.95

Analiza de dinainte de meci

SFC Shturmi - Samtredia s-a jucat sâmbătă, 22 august, în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, SFC Shturmi are trei victorii, un egal și o înfrângere. Golaveraj: 6-3. Samtredia vine cu trei victorii și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 10 goluri și a primit 8. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, SFC Shturmi a câștigat o dată, Samtredia o dată, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 3,3 goluri în medie. Ultima: Samtredia - SFC Shturmi 2-1, pe 26 iulie 2026.

SFC Shturmi pleacă favorită, la cota 1.87. Egalul e la 3.40, iar Samtredia la 3.60. Fără marja caselor, asta înseamnă 48% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.88, iar GG la 1.76.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,5 pentru SFC Shturmi și 1,2 pentru Samtredia. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 70% în model, cota corectă ar fi 1.43. La 1.24, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 75%. Cota de 1.25 e sub cea corectă (1.33) și nu merită. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități SFC Shturmi - Samtredia

Goluri estimate: 1,49 SFC Shturmi și 1,18 Samtredia, total 2,67. 1X2 în model: 44% · 26% · 30%. Peste 2,5: 50% (cotă corectă 2.00). GG: 54% (cotă corectă 1.85). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
18%1
25%2
22%3
15%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 50% · peste 2,5: 50% (verde).

Scoruri probabile

1-112,2%1-010,3%2-19,1%0-18,2%2-07,7%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Samtredia. Samtredia a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final0-1
Pauză0-1
Cornere3-7
Cartonașe galbene3-4
Favorită la startSFC Shturmi · 1.87
Goluri estimate~2,7
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat SFC Shturmi - Samtredia?

S-a jucat sâmbătă, 22 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 0-1.

În ce competiție s-a jucat SFC Shturmi - Samtredia?

În Erovnuli Liga 2 (Georgia).

Cine era favorită în SFC Shturmi - Samtredia?

SFC Shturmi pleca favorită, la cota 1.87. Meciul s-a terminat 0-1.

Câte goluri s-au marcat în SFC Shturmi - Samtredia?

Un gol, scor final 0-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,7.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2

Toată liga →