Sâmbătă17 octombrie
Live 15 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

Kolkheti Poti – Odishi 1919

Kolkheti Poti
ÎEVEV
16:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Odishi 1919
VEVÎÎ
11.88 X3.40 23.55
1X1.21 X21.73 121.23

Ultimele 5 / 5: Kolkheti Poti marchează 1.0 și primește 0.8. Odishi 1919 1.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 48% · Egal 27% · Oaspete 25%

Goluri / meci

1.0 + 1.0

Peste 2.5

1.90 · forma 0% / 20%

GG

Da 1.78 · Nu 1.92

Analiză Kolkheti Poti – Odishi 1919

Kolkheti Poti o primește pe Odishi 1919 sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Kolkheti Poti are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 4 goluri primite (1,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 0% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Odishi 1919 are un bilanț de 2-1-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,40 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 3 întâlniri directe din baza noastră, Kolkheti Poti a câștigat 1, Odishi 1919 a câștigat 2, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 3 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 3. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Odishi 2–1 Kolkheti Poti.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.40 / 3.55. După ce scoatem marja (aproximativ 10,8% pe piața asta), rămân 48% pentru Kolkheti Poti, 27% pentru egal și 25% pentru Odishi 1919. Favorită e Kolkheti Poti. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.80, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.78 și Nu la 1.92.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,10 – 0,90) și cele deduse din cote (1,55 – 1,07) și ajunge la 1,33 goluri estimate pentru Kolkheti Poti și 0,98 pentru Odishi 1919, adică 2,31 în total. Cu aceste valori, Kolkheti Poti câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Odishi 1919 câștigă în 27%. Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,2%.

Statistici-cheie
IndicatorKolkheti PotiOdishi 1919
Meciuri analizate55
V-E-Î2-2-12-1-2
Puncte / meci1,601,40
Goluri marcate (medie)5 (1,0)5 (1,0)
Goluri primite (medie)4 (0,8)6 (1,2)
% Peste 2.50%20%
% GG40%40%
Victorii H2H (3 meciuri)12
Goluri estimate (model)1,330,98
Șanse de victorie (model)45%27%

Goluri estimate

1,33 – 0,98 · total 2,31

1X2 model

45% · 28% · 27%

Peste 2.5 model

41% · cotă corectă 2.44

GG model

46% · cotă corectă 2.17

Distribuția golurilor
10%0
23%1
26%2
20%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 59% · Peste 2.5: 41% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Kolkheti Po. ↓ / Odishi 1919 →012345
0 9,9 9,7 4,8 1,6 0,4 0,1
1 13,2 12,9 6,3 2,1 0,5 0,1
2 8,8 8,6 4,2 1,4 0,3 0,1
3 3,9 3,8 1,9 0,6 0,1 0,0
4 1,3 1,3 0,6 0,2 0,0 0,0
5 0,3 0,3 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Kolkheti Poti, coloane = goluri Odishi 1919.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,00 goluri, cotele doar 2,62. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,8% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,3 goluri, față de 2,31 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69), iar cota 1.80 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,2%). Pontul AutoGOL pe meci este GG Nu la 1.92, pentru care modelul calculează 54%.

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
1.0
0.8
Primite / meci
1.2
40%
Victorii
40%
0%
Peste 2.5
20%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Kolkheti Poti – Odishi 1919?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Kolkheti Poti – Odishi 1919?

Meciul face parte din Erovnuli Liga 2 (Georgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Kolkheti Poti – Odishi 1919?

Cotele 1X2 sunt 1.88 / 3.40 / 3.55. Fără marjă, asta înseamnă 48% pentru Kolkheti Poti, 27% egal și 25% pentru Odishi 1919, cu Kolkheti Poti favorită la cota 1.88.

Câte goluri se așteaptă în Kolkheti Poti – Odishi 1919?

Modelul nostru estimează 2,31 goluri (1,33 pentru Kolkheti Poti, 0,98 pentru Odishi 1919). Peste 2.5 goluri are 41%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–0.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2
17.10
14:30
Gareji – Telavi 2.952.22
17.10
17:00
Samtredia – Aragvi Dusheti 1.257.70
17.10
18:00
Sioni Bolnisi – FC Gori 2.023.15
10.10
20:00
Aragvi Dusheti – Telavi 1–4
10.10
17:00
Samtredia – Sioni Bolnisi 3–0