Samtredia – Aragvi Dusheti
Ultimele 5 / 5: Samtredia marchează 3.4 și primește 0.4. Aragvi Dusheti 1.4 / 2.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 72% · Egal 17% · Oaspete 12%
Goluri / meci
3.4 + 1.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Samtredia – Aragvi Dusheti
Samtredia o primește pe Aragvi Dusheti sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00 (ora României), în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Samtredia are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 17 goluri marcate și 2 goluri primite (3,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Aragvi Dusheti are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 13 goluri primite (1,4 marcate și 2,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, Samtredia stă mai bine, cu o diferență de 1,80 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Samtredia a câștigat 3, Aragvi Dusheti a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,3 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 08.08.2026, s-a terminat Aragvi Dusheti 2–4 Samtredia.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.30 / 7.70. După ce scoatem marja (aproximativ 11,9% pe piața asta), rămân 72% pentru Samtredia, 17% pentru egal și 12% pentru Aragvi Dusheti. Favorită e Samtredia.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 3,00 goluri estimate pentru Samtredia și 0,90 pentru Aragvi Dusheti, adică 3,90 în total. Cu aceste valori, Samtredia câștigă în 79% din cazuri, egalul iese în 13%, iar Aragvi Dusheti câștigă în 8%. Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 2–0, cu 9,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Samtredia | Aragvi Dusheti |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-0-1 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 2,40 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 17 (3,4) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 13 (2,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 3,00 | 0,90 |
| Șanse de victorie (model) | 79% | 8% |
Goluri estimate
3,00 – 0,90 · total 3,90
1X2 model
79% · 13% · 8%
Peste 2.5 model
75% · cotă corectă 1.33
GG model
56% · cotă corectă 1.79
Sub 2.5: 25% · Peste 2.5: 75% · total goluri în 90 de minute
| Samtredia ↓ / Aragvi Dush. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 2,0 | 1,8 | 0,8 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 6,1 | 5,5 | 2,5 | 0,7 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 9,1 | 8,2 | 3,7 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 9,1 | 8,2 | 3,7 | 1,1 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 6,8 | 6,1 | 2,8 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 4,1 | 3,7 | 1,7 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Samtredia, coloane = goluri Aragvi Dusheti.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Aragvi Dusheti. Aragvi Dusheti primește 2,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Samtredia are 79% în model (cotă corectă 1.27), iar cota 1.25 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33). Scorul cel mai probabil: 2–0 (9,1%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 08.08.26 | Aragvi Dusheti – Samtredia | 1–2 | 2–4 |
| 06.05.26 | Samtredia – Aragvi Dusheti | 2–0 | 2–0 |
| 07.03.26 | Aragvi Dusheti – Samtredia | 0–1 | 2–1 |
| 21.07.24 | Aragvi Dusheti – Samtredia | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Samtredia – Aragvi Dusheti?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Samtredia – Aragvi Dusheti?
Meciul face parte din Erovnuli Liga 2 (Georgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Samtredia – Aragvi Dusheti?
Cotele 1X2 sunt 1.25 / 5.30 / 7.70. Fără marjă, asta înseamnă 72% pentru Samtredia, 17% egal și 12% pentru Aragvi Dusheti, cu Samtredia favorită la cota 1.25.
Câte goluri se așteaptă în Samtredia – Aragvi Dusheti?
Modelul nostru estimează 3,90 goluri (3,00 pentru Samtredia, 0,90 pentru Aragvi Dusheti). Peste 2.5 goluri are 75%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 2–0.