Duminică18 octombrie
Live 145 Pune pont

GeorgiaGeorgia · Erovnuli Liga 2

SFC Shturmi - Merani Martvili

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

GeorgiaErovnuli Liga 2 · Georgia Final
SFC Shturmi
ÎVEEÎ
Final2-1Pauză 1-0
Merani Martvili
ÎÎVÎE
Șanse înainte de meci, după cote
SFC Shturmi 46%Egal 28%Merani Martvili 25%

SFC Shturmi 2-1 Merani Martvili: statisticile meciului

Meciul s-a terminat SFC Shturmi 2-1 Merani Martvili (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui SFC Shturmi, iar cotele fără marjă 46%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 3 goluri, față de 2,2 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 38%), iar GG a ieșit (44%). Scorul exact 2-1 avea 8,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 5 cornere (1-4) și 6 cartonașe galbene (3-3).

SFC Shturmiîn meciMerani Martvili
1
Cornere
4
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici SFC Shturmi vs Merani Martvili

SFC Shturmi marchează 0,6 goluri pe meci și primește 0,8. Merani Martvili marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,6. La SFC Shturmi, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 4 întâlniri directe: SFC Shturmi 1, egal 2, Merani Martvili 1.

~2,2goluri estimate
38%peste 2,5 goluri
44%ambele marchează
1-0scorul cel mai probabil
SFC Shturmiultimele 5Merani Martvili
1,00
Puncte / meci
0,80
0,6
Goluri marcate / meci
0,8
0,8
Goluri primite / meci
1,6
1
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
40%
20%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri SFC Shturmi și ultimele 5 Merani Martvili, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

SFC Shturmi1-2-2

Î
Samtredia - SFC Shturmi26.07.26 · Cupa
2-1
V
West Georgia - SFC Shturmi26.06.26 · Cupa
0-2
E
Kolkheti Poti - SFC Shturmi22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
E
Gareji - SFC Shturmi17.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-0
Î
SFC Shturmi - Telavi13.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-2

Merani Martvili1-1-3

Î
Merani Martvili - Odishi26.07.26 · Cupa
1-2
Î
Merani Martvili - FC Gori22.06.26 · Erovnuli Liga 2
0-2
V
Merani Martvili - Samtredia17.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-1
Î
Sioni Bolnisi - Merani Martvili13.06.26 · Erovnuli Liga 2
2-0
E
Aragvi Dusheti - Merani Martvili29.05.26 · Erovnuli Liga 2
1-1

Întâlniri directe SFC Shturmi - Merani Martvili

SFC Shturmi 1Egal 2Merani Martvili 1
E
Merani Martvili - SFC Shturmi06.05.2026 · pauză 0-0
0-0
E
SFC Shturmi - Merani Martvili07.03.2026 · pauză 0-0
0-0
V
Merani Martvili - SFC Shturmi16.12.2024 · pauză 0-1
0-1
Î
SFC Shturmi - Merani Martvili12.12.2024 · pauză 0-0
0-1

V/E/Î din perspectiva SFC Shturmi. 0 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi SFC Shturmi - Merani Martvili

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · SFC Shturmi1.9546% fără marjă
X · Egal3.2028% fără marjă
2 · Merani Martvili3.5525% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.20
X2 1.76
12 1.23

Goluri

Peste 1.5 1.29
Sub 2.5 1.75
Peste 2.5 1.97

Ambele marchează

GG Da 1.87
GG Nu 1.85

Analiza de dinainte de meci

SFC Shturmi - Merani Martvili s-a jucat sâmbătă, 8 august, în Erovnuli Liga 2 (Georgia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

În ultimele 5 meciuri, SFC Shturmi are o victorie, două egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 3-4. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Merani Martvili vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 4 goluri și a primit 8.

În ultimele 4 întâlniri directe, SFC Shturmi a câștigat o dată, Merani Martvili o dată, iar două meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 0,5 goluri în medie. Ultima: Merani Martvili - SFC Shturmi 0-0, pe 6 mai 2026.

SFC Shturmi pleacă favorită, la cota 1.95. Egalul e la 3.20, iar Merani Martvili la 3.55. Fără marja caselor, asta înseamnă 46% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.97, iar GG la 1.87.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 2 goluri: 1,3 pentru SFC Shturmi și 0,9 pentru Merani Martvili. Scorul cel mai probabil e 1-0.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. La 1.20, plătește prea puțin. Pentru sub 2.5 goluri, modelul calculează 62%. Cota de 1.75 e peste cea corectă (1.61). Scorul cel mai probabil: 1-0.

Probabilități SFC Shturmi - Merani Martvili

Goluri estimate: 1,30 SFC Shturmi și 0,93 Merani Martvili, total 2,23. 1X2 în model: 45% · 28% · 27%. Peste 2,5: 38% (cotă corectă 2.63). GG: 44% (cotă corectă 2.27). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

11%0
24%1
27%2
20%3
11%4
7%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 62% · peste 2,5: 38% (verde).

Scoruri probabile

1-014,0%1-113,0%0-010,8%0-110,0%2-09,1%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Merani Martvili. Merani Martvili a primit 8 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 1,9 goluri, după cote 2,6. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. SFC Shturmi e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 10,7% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Egal plauzibil. Modelul dă egalului 28%, mai mult decât de obicei. Un pariu pe victorie simplă e mai expus.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 0,5 goluri, iar modelul estimează acum 2,2.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-1
Pauză1-0
Cornere1-4
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startSFC Shturmi · 1.95
Goluri estimate~2,2
Scor probabil1-0

Întrebări frecvente

Când s-a jucat SFC Shturmi - Merani Martvili?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 19:00 (ora României) și s-a terminat 2-1.

În ce competiție s-a jucat SFC Shturmi - Merani Martvili?

În Erovnuli Liga 2 (Georgia).

Cine era favorită în SFC Shturmi - Merani Martvili?

SFC Shturmi pleca favorită, la cota 1.95. Meciul s-a terminat 2-1.

Câte goluri s-au marcat în SFC Shturmi - Merani Martvili?

3 goluri, scor final 2-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,2.

Alte meciuri din Erovnuli Liga 2

Toată liga →