Sâmbătă17 octombrie
Live 255 Pune pont

CroatiaCroatia · U19 Prva NL Juniori

Sesvete U19 – Osijek U19

Sesvete U19
VEEEÎ
16:00 Duminică, 18 octombrie
Osijek U19
VVVEV
13.20 X3.60 21.95
1X1.69 X21.26 121.21

Ultimele 5 / 5: Sesvete U19 marchează 1.8 și primește 2.0. Osijek U19 1.6 / 0.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 28% · Egal 25% · Oaspete 46%

Goluri / meci

1.8 + 1.6

Peste 2.5

1.62 · forma 100% / 40%

GG

Da 1.58 · Nu 2.25

Analiză Sesvete U19 – Osijek U19

Sesvete U19 o primește pe Osijek U19 duminică, 18 octombrie, ora 16:00 (ora României), în U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Sesvete U19 are un bilanț de 1-3-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 10 goluri primite (1,8 marcate și 2,0 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 100% au înscris ambele echipe. Osijek U19 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 3 goluri primite (1,6 marcate și 0,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Osijek U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.

În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Sesvete U19 a câștigat 3, Osijek U19 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 03.05.2026, s-a terminat Osijek U19 1–2 Sesvete U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.60 / 1.95. După ce scoatem marja (aproximativ 10,3% pe piața asta), rămân 28% pentru Sesvete U19, 25% pentru egal și 46% pentru Osijek U19. Favorită e Osijek U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.62 și sub 2.5 la 2.12, adică 57% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.58 și Nu la 2.25.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,20 – 1,80) și cele deduse din cote (1,27 – 1,68) și ajunge la 1,24 goluri estimate pentru Sesvete U19 și 1,74 pentru Osijek U19, adică 2,98 în total. Cu aceste valori, Sesvete U19 câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Osijek U19 câștigă în 49%. Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%.

Statistici-cheie
IndicatorSesvete U19Osijek U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-3-14-1-0
Puncte / meci1,202,60
Goluri marcate (medie)9 (1,8)8 (1,6)
Goluri primite (medie)10 (2,0)3 (0,6)
% Peste 2.5100%40%
% GG100%40%
Victorii H2H (4 meciuri)31
Goluri estimate (model)1,241,74
Șanse de victorie (model)27%49%

Goluri estimate

1,24 – 1,74 · total 2,98

1X2 model

27% · 24% · 49%

Peste 2.5 model

57% · cotă corectă 1.75

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
5%0
15%1
23%2
22%3
17%4
18%5+

Sub 2.5: 43% · Peste 2.5: 57% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Sesvete U19 ↓ / Osijek U19 →012345
0 5,1 8,8 7,7 4,5 1,9 0,7
1 6,3 11,0 9,5 5,5 2,4 0,8
2 3,9 6,8 5,9 3,4 1,5 0,5
3 1,6 2,8 2,4 1,4 0,6 0,2
4 0,5 0,9 0,8 0,4 0,2 0,1
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sesvete U19, coloane = goluri Osijek U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Sesvete U19. Sesvete U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.26 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75), dar cota 1.62 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.58 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.6
2.0
Primite / meci
0.6
20%
Victorii
80%
100%
Peste 2.5
40%
100%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Sesvete U19 – Osijek U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Sesvete U19 – Osijek U19?

Meciul face parte din U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Sesvete U19 – Osijek U19?

Cotele 1X2 sunt 3.20 / 3.60 / 1.95. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Sesvete U19, 25% egal și 46% pentru Osijek U19, cu Osijek U19 favorită la cota 1.95.

Câte goluri se așteaptă în Sesvete U19 – Osijek U19?

Modelul nostru estimează 2,98 goluri (1,24 pentru Sesvete U19, 1,74 pentru Osijek U19). Peste 2.5 goluri are 57%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din U19 Prva NL Juniori
18.10
13:00
NK Rudes U19 – NK Trnje U19 1.475.10