Sâmbătă17 octombrie
Live 145 Pune pont

CroatiaCroatia · U19 Prva NL Juniori

NK Rudes U19 – NK Trnje U19

NK Rudes U19
ÎÎEEV
13:00 Duminică, 18 octombrie
NK Trnje U19
ÎÎVVÎ
11.47 X4.25 25.10
1X1.10 X22.32 121.14

Ultimele 5 / 5: NK Rudes U19 marchează 1.4 și primește 2.0. NK Trnje U19 1.8 / 1.6.

1X2, fără marjă

Gazdă 61% · Egal 21% · Oaspete 18%

Goluri / meci

1.4 + 1.8

Peste 2.5

1.50 · forma 80% / 80%

GG

Da 1.64 · Nu 2.12

Analiză NK Rudes U19 – NK Trnje U19

NK Rudes U19 o primește pe NK Trnje U19 duminică, 18 octombrie, ora 13:00 (ora României), în U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

NK Rudes U19 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 10 goluri primite (1,4 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. NK Trnje U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 8 goluri primite (1,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.25 / 5.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 61% pentru NK Rudes U19, 21% pentru egal și 18% pentru NK Trnje U19. Favorită e NK Rudes U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.50 și sub 2.5 la 2.35, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.64 și Nu la 2.12.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,90) și cele deduse din cote (2,11 – 1,05) și ajunge la 1,80 goluri estimate pentru NK Rudes U19 și 1,47 pentru NK Trnje U19, adică 3,27 în total. Cu aceste valori, NK Rudes U19 câștigă în 45% din cazuri, egalul iese în 23%, iar NK Trnje U19 câștigă în 32%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,1%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 16 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorNK Rudes U19NK Trnje U19
Meciuri analizate55
V-E-Î1-2-22-0-3
Puncte / meci1,001,20
Goluri marcate (medie)7 (1,4)9 (1,8)
Goluri primite (medie)10 (2,0)8 (1,6)
% Peste 2.580%80%
% GG80%80%
Goluri estimate (model)1,801,47
Șanse de victorie (model)45%32%

Goluri estimate

1,80 – 1,47 · total 3,27

1X2 model

45% · 23% · 32%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

64% · cotă corectă 1.56

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
NK Rudes U19 ↓ / NK Trnje U19 →012345
0 3,8 5,6 4,1 2,0 0,7 0,2
1 6,8 10,1 7,4 3,6 1,3 0,4
2 6,2 9,1 6,7 3,3 1,2 0,4
3 3,7 5,4 4,0 2,0 0,7 0,2
4 1,7 2,4 1,8 0,9 0,3 0,1
5 0,6 0,9 0,6 0,3 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri NK Rudes U19, coloane = goluri NK Trnje U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: NK Rudes U19. NK Rudes U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Apărare vulnerabilă: NK Trnje U19. NK Trnje U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Favorit fără formă. NK Rudes U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă 1X are 68% în model (cotă corectă 1.47), dar cota 1.10 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.50 e sub ea, deci plătește prea puțin. Ambele marchează (GG) are 64% în model (cotă corectă 1.56), iar cota 1.64 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
1.8
2.0
Primite / meci
1.6
20%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
80%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe NK Rudes U19 – NK Trnje U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 13:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă NK Rudes U19 – NK Trnje U19?

Meciul face parte din U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre NK Rudes U19 – NK Trnje U19?

Cotele 1X2 sunt 1.47 / 4.25 / 5.10. Fără marjă, asta înseamnă 61% pentru NK Rudes U19, 21% egal și 18% pentru NK Trnje U19, cu NK Rudes U19 favorită la cota 1.47.

Câte goluri se așteaptă în NK Rudes U19 – NK Trnje U19?

Modelul nostru estimează 3,27 goluri (1,80 pentru NK Rudes U19, 1,47 pentru NK Trnje U19). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 64%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din U19 Prva NL Juniori
11.10
14:00
Rijeka U19 – NK Rudes U19 3–0