Sâmbătă17 octombrie
Live 250 Pune pont

CroatiaCroatia · U19 Prva NL Juniori

Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19

Lokomotiva Zagreb U19
ÎEÎEÎ
17:00 Duminică, 18 octombrie
Istra 1961 U19
VVVVV
12.07 X3.60 22.90
1X1.31 X21.60 121.21

Ultimele 5 / 5: Lokomotiva Zagreb U19 marchează 0.4 și primește 1.6. Istra 1961 U19 4.4 / 0.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 44% · Egal 25% · Oaspete 31%

Goluri / meci

0.4 + 4.4

Peste 2.5

1.49 · forma 40% / 80%

GG

Da 1.47 · Nu 2.50

Analiză Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19

Lokomotiva Zagreb U19 o primește pe Istra 1961 U19 duminică, 18 octombrie, ora 17:00 (ora României), în U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Lokomotiva Zagreb U19 are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 8 goluri primite (0,4 marcate și 1,6 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Istra 1961 U19 are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 22 de goluri marcate și 1 gol primite (4,4 marcate și 0,2 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Istra 1961 U19 stă mai bine, cu o diferență de 2,60 puncte pe meci.

În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Lokomotiva Zagreb U19 a câștigat 2, Istra 1961 U19 a câștigat 0, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 4,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 2. Ultima întâlnire, pe 03.05.2025, s-a terminat Lokomotiva Zagreb U19 4–1 Istra 1961 U19.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.60 / 2.90. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 44% pentru Lokomotiva Zagreb U19, 25% pentru egal și 31% pentru Istra 1961 U19. Favorită e Lokomotiva Zagreb U19. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.49 și sub 2.5 la 2.37, adică 61% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.47 și Nu la 2.50.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (0,30 – 3,00) și cele deduse din cote (1,73 – 1,44) și ajunge la 1,02 goluri estimate pentru Lokomotiva Zagreb U19 și 2,22 pentru Istra 1961 U19, adică 3,24 în total. Cu aceste valori, Lokomotiva Zagreb U19 câștigă în 16% din cazuri, egalul iese în 19%, iar Istra 1961 U19 câștigă în 65%. Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 28 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorLokomotiva Zagreb U19Istra 1961 U19
Meciuri analizate55
V-E-Î0-2-35-0-0
Puncte / meci0,403,00
Goluri marcate (medie)2 (0,4)22 (4,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)1 (0,2)
% Peste 2.540%80%
% GG40%20%
Victorii H2H (2 meciuri)20
Goluri estimate (model)1,022,22
Șanse de victorie (model)16%65%

Goluri estimate

1,02 – 2,22 · total 3,24

1X2 model

16% · 19% · 65%

Peste 2.5 model

63% · cotă corectă 1.59

GG model

57% · cotă corectă 1.75

Distribuția golurilor
4%0
13%1
20%2
22%3
18%4
23%5+

Sub 2.5: 37% · Peste 2.5: 63% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Lokomotiva . ↓ / Istra 1961 . →012345
0 3,9 8,7 9,7 7,1 4,0 1,8
1 4,0 8,9 9,8 7,3 4,0 1,8
2 2,0 4,5 5,0 3,7 2,1 0,9
3 0,7 1,5 1,7 1,3 0,7 0,3
4 0,2 0,4 0,4 0,3 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Lokomotiva Zagreb U19, coloane = goluri Istra 1961 U19.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Lokomotiva Zagreb U19. Lokomotiva Zagreb U19 primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Lokomotiva Zagreb U19. Lokomotiva Zagreb U19 a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Favorit fără formă. Lokomotiva Zagreb U19 e favorită la case, dar a câștigat doar 0 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Istra 1961 U19 are 65% în model (cotă corectă 1.54), iar cota 2.90 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 63% în model (cotă corectă 1.59), dar cota 1.49 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
0.4
Goluri / meci
4.4
1.6
Primite / meci
0.2
0%
Victorii
100%
40%
Peste 2.5
80%
40%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19?

Meciul face parte din U19 Prva NL Juniori (Croatia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19?

Cotele 1X2 sunt 2.07 / 3.60 / 2.90. Fără marjă, asta înseamnă 44% pentru Lokomotiva Zagreb U19, 25% egal și 31% pentru Istra 1961 U19, cu Lokomotiva Zagreb U19 favorită la cota 2.07.

Câte goluri se așteaptă în Lokomotiva Zagreb U19 – Istra 1961 U19?

Modelul nostru estimează 3,24 goluri (1,02 pentru Lokomotiva Zagreb U19, 2,22 pentru Istra 1961 U19). Peste 2.5 goluri are 63%, GG are 57%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din U19 Prva NL Juniori
18.10
13:00
NK Rudes U19 – NK Trnje U19 1.475.10
18.10
16:00
Sesvete U19 – Osijek U19 3.201.95