Duminică18 octombrie
Live 134 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Seongnam - Cheonan City

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 8 august

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Seongnam
ÎVVEÎ
Final3-2Pauză 2-1
Cheonan City
EÎÎÎV
Șanse înainte de meci, după cote
Seongnam 42%Egal 29%Cheonan City 28%

Seongnam 3-2 Cheonan City: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Seongnam 3-2 Cheonan City (pauză 2-1). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Seongnam, iar cotele fără marjă 42%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 2,6 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 49%), iar GG a ieșit (53%). Scorul exact 3-2 avea 2,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 7 cornere (3-4) și 2 cartonașe galbene (1-1).

Seongnamîn meciCheonan City
3
Cornere
4
1
Cartonașe galbene
1

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Seongnam vs Cheonan City

Seongnam marchează 1,0 goluri pe meci și primește 1,2. Cheonan City marchează 1,4 goluri pe meci și primește 1,8. La Seongnam, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Seongnam 1, egal 5, Cheonan City 1.

~2,6goluri estimate
49%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Seongnamultimele 5Cheonan City
1,40
Puncte / meci
0,80
1,0
Goluri marcate / meci
1,4
1,2
Goluri primite / meci
1,8
2
Victorii
1
20%
Peste 2,5 goluri
60%
40%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Seongnam și ultimele 5 Cheonan City, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Seongnam2-1-2

Î
Chungnam Asan - Seongnam01.08.26 · K League 2
2-0
V
Gimhae - Seongnam29.07.26 · Cupa
0-1
V
Seongnam - Busan IPark18.07.26 · K League 2
1-0
E
Seongnam - Pocheon Citizen15.07.26 · Cupa
1-1
Î
Daegu - Seongnam11.07.26 · K League 2
3-2

Cheonan City1-1-3

E
Cheonan City - Yongin FC01.08.26 · K League 2
2-2
Î
Gwangju - Cheonan City29.07.26 · Cupa
1-0
Î
Seoul E-Land - Cheonan City24.07.26 · K League 2
4-3
Î
Cheongju - Cheonan City19.07.26 · K League 2
1-0
V
Cheonan City - FC Mokpo15.07.26 · Cupa
2-1

Întâlniri directe Seongnam - Cheonan City

Seongnam 1Egal 5Cheonan City 1
E
Cheonan City - Seongnam25.04.2026 · pauză 0-1
1-1
V
Cheonan City - Seongnam08.11.2025 · pauză 1-1
1-3
E
Seongnam - Cheonan City06.07.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Cheonan City - Seongnam17.05.2025 · pauză 1-1
1-1
E
Seongnam - Cheonan City17.08.2024 · pauză 1-1
2-2
Î
Seongnam - Cheonan City26.05.2024 · pauză 0-1
0-2
E
Cheonan City - Seongnam16.03.2024 · pauză 0-0
0-0

V/E/Î din perspectiva Seongnam. 2 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Seongnam - Cheonan City

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Seongnam2.2042% fără marjă
X · Egal3.1529% fără marjă
2 · Cheonan City3.2528% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză, cornere

Șansă dublă

1X 1.27
X2 1.68
12 1.28

Goluri

Peste 1.5 1.30
Sub 2.5 1.76
Peste 2.5 1.95

Ambele marchează

GG Da 1.80
GG Nu 1.92

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.38
Pauză peste 1.5 2.82

Cornere

Sub 9.5 1.54
Peste 9.5 2.32

Analiza de dinainte de meci

Seongnam - Cheonan City s-a jucat sâmbătă, 8 august, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Seongnam vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 5 goluri și a primit 6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. În ultimele 5 meciuri, Cheonan City are o victorie, un egal și trei înfrângeri. Golaveraj: 7-9.

În ultimele 7 întâlniri directe, Seongnam a câștigat o dată, Cheonan City o dată, iar cinci meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Cheonan City - Seongnam 1-1, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Seongnam, la 2.20, cu egalul la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.95, iar GG la 1.80.

Modelul nostru estimează în jur de 3 goluri: 1,4 pentru Seongnam și 1,2 pentru Cheonan City. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Șansă dublă 1X: 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.27, plătește prea puțin. Pentru peste 1.5 goluri, modelul calculează 74%. Cota de 1.30 e corectă, fără plus. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Seongnam - Cheonan City

Goluri estimate: 1,42 Seongnam și 1,22 Cheonan City, total 2,64. 1X2 în model: 42% · 26% · 32%. Peste 2,5: 49% (cotă corectă 2.04). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

7%0
19%1
25%2
22%3
14%4
13%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 51% · peste 2,5: 49% (verde).

Scoruri probabile

1-112,4%1-010,1%2-18,8%0-18,7%1-27,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Cheonan City. Cheonan City a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final3-2
Pauză2-1
Cornere3-4
Cartonașe galbene1-1
Favorită la startSeongnam · 2.20
Goluri estimate~2,6
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Seongnam - Cheonan City?

S-a jucat sâmbătă, 8 august, ora 14:00 (ora României) și s-a terminat 3-2.

În ce competiție s-a jucat Seongnam - Cheonan City?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Seongnam - Cheonan City?

Pe Complexul Sportiv Tancheon, în Seongnam, sâmbătă, 8 august, ora 14:00 (ora României).

Cine era favorită în Seongnam - Cheonan City?

Seongnam pleca favorită, la cota 2.20. Meciul s-a terminat 3-2.

Câte goluri s-au marcat în Seongnam - Cheonan City?

5 goluri, scor final 3-2. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,6.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →