Seoul E-Land – Gimhae
Ultimele 5 / 5: Seoul E-Land marchează 1.2 și primește 0.6. Gimhae 0.6 / 2.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 65% · Egal 20% · Oaspete 15%
Goluri / meci
1.2 + 0.6
Peste 2.5
1.60 · forma 20% / 40%
GG
Da 1.83 · Nu 1.88
Analiză Seoul E-Land – Gimhae
Seoul E-Land o primește pe Gimhae duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în K League 2 (Coreea de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Seoul E-Land are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 3 goluri primite (1,2 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Gimhae are un bilanț de 0-2-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,40 puncte pe meci, cu 3 goluri marcate și 10 goluri primite (0,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Seoul E-Land stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 05.07.2026, Gimhae 1–3 Seoul E-Land. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.65 / 6.20. După ce scoatem marja (aproximativ 8,6% pe piața asta), rămân 65% pentru Seoul E-Land, 20% pentru egal și 15% pentru Gimhae. Favorită e Seoul E-Land. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.60 și sub 2.5 la 2.20, adică 58% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.83 și Nu la 1.88.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 0,60) și cele deduse din cote (2,11 – 0,90) și ajunge la 1,86 goluri estimate pentru Seoul E-Land și 0,75 pentru Gimhae, adică 2,61 în total. Cu aceste valori, Seoul E-Land câștigă în 64% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Gimhae câștigă în 14%. Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,7%.
| Indicator | Seoul E-Land | Gimhae |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 3-1-1 | 0-2-3 |
| Puncte / meci | 2,00 | 0,40 |
| Goluri marcate (medie) | 6 (1,2) | 3 (0,6) |
| Goluri primite (medie) | 3 (0,6) | 10 (2,0) |
| % Peste 2.5 | 20% | 40% |
| % GG | 40% | 40% |
| Victorii H2H (1 meciuri) | 1 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,86 | 0,75 |
| Șanse de victorie (model) | 64% | 14% |
Goluri estimate
1,86 – 0,75 · total 2,61
1X2 model
64% · 22% · 14%
Peste 2.5 model
49% · cotă corectă 2.04
GG model
45% · cotă corectă 2.22
Sub 2.5: 51% · Peste 2.5: 49% · total goluri în 90 de minute
| Seoul E-Land ↓ / Gimhae → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 7,4 | 5,5 | 2,1 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 1 | 13,7 | 10,3 | 3,8 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 12,7 | 9,5 | 3,6 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 7,9 | 5,9 | 2,2 | 0,6 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 3,7 | 2,8 | 1,0 | 0,3 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 1,4 | 1,0 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Seoul E-Land, coloane = goluri Gimhae.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Gimhae. Gimhae primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,20 goluri, cotele doar 3,01. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Seoul E-Land are 64% în model (cotă corectă 1.56), dar cota 1.41 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 74% în model (cotă corectă 1.35), dar cota 1.18 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 05.07.26 | Gimhae – Seoul E-Land | 0–0 | 1–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Seoul E-Land – Gimhae?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Seoul E-Land – Gimhae?
Meciul face parte din K League 2 (Coreea de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Seoul E-Land – Gimhae?
Cotele 1X2 sunt 1.41 / 4.65 / 6.20. Fără marjă, asta înseamnă 65% pentru Seoul E-Land, 20% egal și 15% pentru Gimhae, cu Seoul E-Land favorită la cota 1.41.
Câte goluri se așteaptă în Seoul E-Land – Gimhae?
Modelul nostru estimează 2,61 goluri (1,86 pentru Seoul E-Land, 0,75 pentru Gimhae). Peste 2.5 goluri are 49%, GG are 45%, iar cel mai probabil scor este 1–0.