Suwon Bluewings – Hwaseong
Ultimele 5 / 5: Suwon Bluewings marchează 2.4 și primește 0.4. Hwaseong 1.4 / 1.0.
1X2, fără marjă
Gazdă 55% · Egal 24% · Oaspete 21%
Goluri / meci
2.4 + 1.4
Peste 2.5
1.69 · forma 40% / 40%
GG
Da 1.70 · Nu 2.05
Analiză Suwon Bluewings – Hwaseong
Suwon Bluewings o primește pe Hwaseong duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în K League 2 (Coreea de Sud). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Suwon Bluewings are un bilanț de 5-0-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 3,00 puncte pe meci, cu 12 goluri marcate și 2 goluri primite (2,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Hwaseong are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 5 goluri primite (1,4 marcate și 1,0 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Suwon Bluewings stă mai bine, cu o diferență de 1,40 puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Suwon Bluewings a câștigat 3, Hwaseong a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,5 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 06.06.2026, s-a terminat Hwaseong 1–2 Suwon Bluewings.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.85 / 4.30. După ce scoatem marja (aproximativ 8,4% pe piața asta), rămân 55% pentru Suwon Bluewings, 24% pentru egal și 21% pentru Hwaseong. Favorită e Suwon Bluewings. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.69 și sub 2.5 la 2.05, adică 55% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.70 și Nu la 2.05.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,70 – 0,90) și cele deduse din cote (1,82 – 1,06) și ajunge la 1,76 goluri estimate pentru Suwon Bluewings și 0,98 pentru Hwaseong, adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Suwon Bluewings câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 23%, iar Hwaseong câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 11,4%.
| Indicator | Suwon Bluewings | Hwaseong |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 5-0-0 | 2-2-1 |
| Puncte / meci | 3,00 | 1,60 |
| Goluri marcate (medie) | 12 (2,4) | 7 (1,4) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 5 (1,0) |
| % Peste 2.5 | 40% | 40% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 3 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,76 | 0,98 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 21% |
Goluri estimate
1,76 – 0,98 · total 2,74
1X2 model
56% · 23% · 21%
Peste 2.5 model
51% · cotă corectă 1.96
GG model
52% · cotă corectă 1.92
Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute
| Suwon Bluew. ↓ / Hwaseong → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 6,5 | 6,3 | 3,1 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 11,4 | 11,1 | 5,5 | 1,8 | 0,4 | 0,1 |
| 2 | 10,0 | 9,8 | 4,8 | 1,6 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 5,9 | 5,7 | 2,8 | 0,9 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 2,6 | 2,5 | 1,2 | 0,4 | 0,1 | 0,0 |
| 5 | 0,9 | 0,9 | 0,4 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Suwon Bluewings, coloane = goluri Hwaseong.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 8,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Suwon Bluewings are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.69 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), dar cota 1.21 e sub ea, deci plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1–0 (11,4%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
Cornere 9.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 06.06.26 | Hwaseong – Suwon Bluewings | 1–0 | 1–2 |
| 19.10.25 | Hwaseong – Suwon Bluewings | 1–0 | 2–3 |
| 24.08.25 | Hwaseong – Suwon Bluewings | 1–0 | 1–1 |
| 19.04.25 | Suwon Bluewings – Hwaseong | 3–0 | 3–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Suwon Bluewings – Hwaseong?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Suwon Bluewings – Hwaseong?
Meciul face parte din K League 2 (Coreea de Sud). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Suwon Bluewings – Hwaseong?
Cotele 1X2 sunt 1.69 / 3.85 / 4.30. Fără marjă, asta înseamnă 55% pentru Suwon Bluewings, 24% egal și 21% pentru Hwaseong, cu Suwon Bluewings favorită la cota 1.69.
Câte goluri se așteaptă în Suwon Bluewings – Hwaseong?
Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,76 pentru Suwon Bluewings, 0,98 pentru Hwaseong). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 52%, iar cel mai probabil scor este 1–0.