Duminică18 octombrie
Live 150 Pune pont

Coreea de SudCoreea de Sud · K League 2

Seongnam - Busan IPark

Statistici și rezultat final · sâmbătă, 18 iulie

Coreea de SudK League 2 · Coreea de Sud Final
Seongnam
EÎÎEE
Final1-0Pauză 1-0
Busan IPark
VVEEV
Șanse înainte de meci, după cote
Seongnam 29%Egal 29%Busan IPark 42%

Seongnam 1-0 Busan IPark: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Seongnam 1-0 Busan IPark (pauză 1-0). Înainte de start, modelul dădea 23% pentru victoria lui Seongnam, iar cotele fără marjă 29%. Modelul vedea alt rezultat mai probabil.

S-a marcat 1 gol, față de 2,8 estimate: sub 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 47%), iar GG n-a ieșit (NG avea 47%). Scorul exact 1-0 avea 6,5% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 8 cornere (3-5) și 4 cartonașe galbene (1-3).

Seongnamîn meciBusan IPark
3
Cornere
5
1
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Seongnam vs Busan IPark

Seongnam marchează 0,8 goluri pe meci și primește 1,2. Busan IPark marchează 3,0 goluri pe meci și primește 1,2. La Seongnam, doar 1 din ultimele 5 meciuri a avut peste 2,5 goluri. Ultimele 7 întâlniri directe: Seongnam 1, egal 4, Busan IPark 2.

~2,8goluri estimate
53%peste 2,5 goluri
53%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Seongnamultimele 5Busan IPark
0,60
Puncte / meci
2,20
0,8
Goluri marcate / meci
3,0
1,2
Goluri primite / meci
1,2
0
Victorii
3
20%
Peste 2,5 goluri
80%
60%
Ambele marchează
60%
1
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Seongnam și ultimele 5 Busan IPark, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Seongnam0-3-2

E
Seongnam - Pocheon Citizen15.07.26 · Cupa
1-1
Î
Daegu - Seongnam11.07.26 · K League 2
3-2
Î
Suwon Bluewings - Seongnam04.07.26 · K League 2
1-0
E
Seongnam - Gimhae05.06.26 · K League 2
1-1
E
Suwon FC - Seongnam30.05.26 · K League 2
0-0

Busan IPark3-2-0

V
Busan IPark - Geoje Citizen15.07.26 · Cupa
4-0
V
Busan IPark - Gimpo12.07.26 · K League 2
2-0
E
Jeonnam Dragons - Busan IPark05.07.26 · K League 2
3-3
E
Busan IPark - Chungnam Asan05.06.26 · K League 2
2-2
V
Busan IPark - Paju Citizen30.05.26 · K League 2
4-1

Întâlniri directe Seongnam - Busan IPark

Seongnam 1Egal 4Busan IPark 2
E
Busan IPark - Seongnam02.03.2026 · pauză 1-1
1-1
V
Seongnam - Busan IPark23.11.2025 · pauză 1-1
2-1
E
Busan IPark - Seongnam12.07.2025 · pauză 0-0
0-0
E
Seongnam - Busan IPark24.05.2025 · pauză 0-0
0-0
Î
Busan IPark - Seongnam01.09.2024 · pauză 2-0
3-1
E
Busan IPark - Seongnam29.06.2024 · pauză 1-2
2-2
Î
Seongnam - Busan IPark19.05.2024 · pauză 0-1
0-1

V/E/Î din perspectiva Seongnam. 3 din 7 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Seongnam - Busan IPark

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Seongnam3.1529% fără marjă
X · Egal3.2029% fără marjă
2 · Busan IPark2.2242% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, prima repriză

Șansă dublă

1X 1.52
X2 1.35
12 1.31

Goluri

Peste 1.5 1.34
Sub 2.5 1.68
Peste 2.5 2.05

Ambele marchează

GG Da 1.82
GG Nu 1.88

Prima repriză

Pauză sub 1.5 1.35
Pauză peste 1.5 2.95

Analiza de dinainte de meci

Seongnam - Busan IPark s-a jucat sâmbătă, 18 iulie, în K League 2 (Coreea de Sud). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Seongnam n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: trei egaluri și două înfrângeri. Golaveraj: 4-6. Meciurile ei au avut puține goluri: unul singur peste 2.5. Busan IPark n-a pierdut în ultimele 5 meciuri: trei victorii și două egaluri. A marcat 15 goluri și a primit 6. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri.

În ultimele 7 întâlniri directe, Seongnam a câștigat o dată, Busan IPark de 2 ori, iar patru meciuri s-au terminat egal. Au fost meciuri strânse, cu 2,0 goluri în medie. Ultima: Busan IPark - Seongnam 1-1, pe 2 martie 2026.

Busan IPark pleacă favorită, la cota 2.22. Egalul e la 3.20, iar Seongnam la 3.15. Fără marja caselor, asta înseamnă 42% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 2.05, iar GG la 1.82.

După modelul nostru, ne putem aștepta la în jur de 3 goluri: 1,1 pentru Seongnam și 1,7 pentru Busan IPark. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Pentru victorie Busan IPark, modelul calculează 53%. Cota de 2.22 e peste cea corectă (1.89). Peste 1.5 goluri are 77% în model, iar 1.34 e aproape de cota corectă (1.30). Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Seongnam - Busan IPark

Goluri estimate: 1,05 Seongnam și 1,73 Busan IPark, total 2,78. 1X2 în model: 23% · 24% · 53%. Peste 2,5: 53% (cotă corectă 1.89). GG: 53% (cotă corectă 1.89). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

6%0
17%1
24%2
22%3
16%4
15%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 47% · peste 2,5: 53% (verde).

Scoruri probabile

1-111,3%0-110,7%1-29,7%0-29,3%1-06,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 3,1 goluri, după cote 2,5. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 8,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final1-0
Pauză1-0
Cornere3-5
Cartonașe galbene1-3
Favorită la startBusan IPark · 2.22
Goluri estimate~2,8
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Seongnam - Busan IPark?

S-a jucat sâmbătă, 18 iulie, ora 13:30 (ora României) și s-a terminat 1-0.

În ce competiție s-a jucat Seongnam - Busan IPark?

În K League 2 (Coreea de Sud).

Unde s-a jucat Seongnam - Busan IPark?

Pe Complexul Sportiv Tancheon, în Seongnam, sâmbătă, 18 iulie, ora 13:30 (ora României).

Cine era favorită în Seongnam - Busan IPark?

Busan IPark pleca favorită, la cota 2.22. Meciul s-a terminat 1-0.

Câte goluri s-au marcat în Seongnam - Busan IPark?

Un gol, scor final 1-0. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 2,8.

Alte meciuri din K League 2

Toată liga →