Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 3.Division

Sarpsborg 08 2 - Orn Horten

Statistici și rezultat final · luni, 27 iulie

Norvegia3.Division · Norvegia Final
Sarpsborg 08 2
ÎVEÎÎ
Final2-3Pauză 2-2
Orn Horten
VÎÎEV
Șanse înainte de meci, după cote
Sarpsborg 08 2 40%Egal 24%Orn Horten 36%

Sarpsborg 08 2 2-3 Orn Horten: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Sarpsborg 08 2 2-3 Orn Horten (pauză 2-2). Înainte de start, modelul dădea 42% pentru victoria lui Orn Horten, iar cotele fără marjă 36%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,5 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 69%), iar GG a ieșit (68%). Scorul exact 2-3 avea 4,3% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 11 cornere (4-7) și 0 cartonașe galbene (0-0).

Sarpsborg 08 2în meciOrn Horten
4
Cornere
7
0
Cartonașe galbene
0

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Sarpsborg 08 2 vs Orn Horten

Sarpsborg 08 2 marchează 1,2 goluri pe meci și primește 2,6. Orn Horten marchează 1,2 goluri pe meci și primește 1,8.

~3,5goluri estimate
69%peste 2,5 goluri
68%ambele marchează
1-1scorul cel mai probabil
Sarpsborg 08 2ultimele 5Orn Horten
0,80
Puncte / meci
1,40
1,2
Goluri marcate / meci
1,2
2,6
Goluri primite / meci
1,8
1
Victorii
2
60%
Peste 2,5 goluri
60%
60%
Ambele marchează
20%
1
Victorii în directe
1

Ultimele 5 meciuri Sarpsborg 08 2 și ultimele 5 Orn Horten, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Sarpsborg 08 21-1-3

Î
Bjorkelangen - Sarpsborg 08 225.06.26 · 3.Division
2-0
V
Sarpsborg 08 2 - Fram Larvik20.06.26 · 3.Division
2-1
E
Brumunddal - Sarpsborg 08 213.06.26 · 3.Division
3-3
Î
Sarpsborg 08 2 - Oppsal30.05.26 · 3.Division
0-2
Î
Raade IL U19 - Sarpsborg 08 226.05.26 · 3.Division
5-1

Orn Horten2-1-2

V
Orn Horten - Sandefjord 227.06.26 · 3.Division
4-3
Î
Gjovik Lyn - Orn Horten20.06.26 · 3.Division
3-0
Î
Orn Horten - Elverum13.06.26 · 3.Division
0-3
E
Raelingen - Orn Horten31.05.26 · 3.Division
0-0
V
Oppsal - Orn Horten23.05.26 · 3.Division
0-2

Întâlniri directe Sarpsborg 08 2 - Orn Horten

Sarpsborg 08 2 1Egal 0Orn Horten 1
Î
Orn Horten - Sarpsborg 08 213.09.2025 · pauză 3-1
5-1
V3-1

V/E/Î din perspectiva Sarpsborg 08 2. 2 din 2 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Sarpsborg 08 2 - Orn Horten

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Sarpsborg 08 22.2740% fără marjă
X · Egal3.7024% fără marjă
2 · Orn Horten2.5036% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează, cornere

Șansă dublă

1X 1.61
X2 1.32
12 1.19

Goluri

Sub 2.5 3.00
Peste 2.5 1.29

Ambele marchează

GG Da 1.32
GG Nu 3.10

Cornere

Sub 9.5 2.00
Peste 9.5 1.73

Analiza de dinainte de meci

Sarpsborg 08 2 - Orn Horten s-a jucat luni, 27 iulie, în 3.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Sarpsborg 08 2 vine cu o victorie, un egal și trei înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 6 goluri și a primit 13. În ultimele 5 meciuri, Orn Horten are două victorii, un egal și două înfrângeri. Golaveraj: 6-9.

În ultimele 2 întâlniri directe, Sarpsborg 08 2 a câștigat o dată, Orn Horten o dată. Au fost meciuri deschise, cu 5,0 goluri în medie. Ultima: Orn Horten - Sarpsborg 08 2 5-1, pe 13 septembrie 2025.

La case, diferența e mică: Sarpsborg 08 2 are cota 2.27, Orn Horten 2.50. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.29, iar GG la 1.32.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,7 pentru Sarpsborg 08 2 și 1,8 pentru Orn Horten. Scorul cel mai probabil e 1-1.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Sarpsborg 08 2 are 36%, Orn Horten 42%. Peste 2.5 goluri are 69% în model, dar la 1.29 plătește sub cota corectă de 1.45. Ambele marchează (GG): 68% în model, cota corectă ar fi 1.47. La 1.32, plătește prea puțin. Scorul cel mai probabil: 1-1.

Probabilități Sarpsborg 08 2 - Orn Horten

Goluri estimate: 1,68 Sarpsborg 08 2 și 1,83 Orn Horten, total 3,51. 1X2 în model: 36% · 22% · 42%. Peste 2,5: 69% (cotă corectă 1.45). GG: 68% (cotă corectă 1.47). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

3%0
10%1
18%2
22%3
19%4
28%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 31% · peste 2,5: 69% (verde).

Scoruri probabile

1-19,2%1-28,4%2-17,7%2-27,1%0-15,5%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Sarpsborg 08 2. Sarpsborg 08 2 a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Orn Horten. Orn Horten a primit 9 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,1% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-3
Pauză2-2
Cornere4-7
Cartonașe galbene0-0
Favorită la startSarpsborg 08 2 · 2.27
Goluri estimate~3,5
Scor probabil1-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Sarpsborg 08 2 - Orn Horten?

S-a jucat luni, 27 iulie, ora 20:00 (ora României) și s-a terminat 2-3.

În ce competiție s-a jucat Sarpsborg 08 2 - Orn Horten?

În 3.Division (Norvegia).

Unde s-a jucat Sarpsborg 08 2 - Orn Horten?

Pe Stadionul Sarpsborg, luni, 27 iulie, ora 20:00 (ora României).

Cine era favorită în Sarpsborg 08 2 - Orn Horten?

Niciuna clar: cotele erau 2.27 la gazde și 2.50 la oaspeți. Meciul s-a terminat 2-3.

Câte goluri s-au marcat în Sarpsborg 08 2 - Orn Horten?

5 goluri, scor final 2-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,5.

Alte meciuri din 3.Division

Toată liga →