Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20
Ultimele 5 / 5: Sao Paulo U20 marchează 1.8 și primește 0.4. Desportivo Brasil U20 1.2 / 1.4.
1X2, fără marjă
Gazdă 67% · Egal 20% · Oaspete 13%
Goluri / meci
1.8 + 1.2
Peste 2.5
— · forma 40% / 20%
GG
—
Analiză Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20
Sao Paulo U20 o primește pe Desportivo Brasil U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45 (ora României), în Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sao Paulo U20 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 2 goluri primite (1,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Desportivo Brasil U20 are un bilanț de 1-2-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,00 puncte pe meci, cu 6 goluri marcate și 7 goluri primite (1,2 marcate și 1,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Sao Paulo U20 stă mai bine, cu o diferență de 1,60 puncte pe meci.
În ultimele 7 întâlniri directe din baza noastră, Sao Paulo U20 a câștigat 5, Desportivo Brasil U20 a câștigat 1, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,7 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 3 din 7 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 7. Ultima întâlnire, pe 11.10.2026, s-a terminat Desportivo Brasil U20 0–2 Sao Paulo U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.40 / 7.10. După ce scoatem marja (aproximativ 11,4% pe piața asta), rămân 67% pentru Sao Paulo U20, 20% pentru egal și 13% pentru Desportivo Brasil U20. Favorită e Sao Paulo U20.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,60 goluri estimate pentru Sao Paulo U20 și 0,80 pentru Desportivo Brasil U20, adică 2,40 în total. Cu aceste valori, Sao Paulo U20 câștigă în 56% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Desportivo Brasil U20 câștigă în 19%. Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 14,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Sao Paulo U20 | Desportivo Brasil U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 4-1-0 | 1-2-2 |
| Puncte / meci | 2,60 | 1,00 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 6 (1,2) |
| Goluri primite (medie) | 2 (0,4) | 7 (1,4) |
| % Peste 2.5 | 40% | 20% |
| % GG | 40% | 60% |
| Victorii H2H (7 meciuri) | 5 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,60 | 0,80 |
| Șanse de victorie (model) | 56% | 19% |
Goluri estimate
1,60 – 0,80 · total 2,40
1X2 model
56% · 25% · 19%
Peste 2.5 model
43% · cotă corectă 2.33
GG model
44% · cotă corectă 2.27
Sub 2.5: 57% · Peste 2.5: 43% · total goluri în 90 de minute
| Sao Paulo U. ↓ / Desportivo . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 9,1 | 7,3 | 2,9 | 0,8 | 0,2 | 0,0 |
| 1 | 14,5 | 11,6 | 4,6 | 1,2 | 0,2 | 0,0 |
| 2 | 11,6 | 9,3 | 3,7 | 1,0 | 0,2 | 0,0 |
| 3 | 6,2 | 5,0 | 2,0 | 0,5 | 0,1 | 0,0 |
| 4 | 2,5 | 2,0 | 0,8 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,8 | 0,6 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sao Paulo U20, coloane = goluri Desportivo Brasil U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,4% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,7 goluri, față de 2,40 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Sao Paulo U20 are 56% în model (cotă corectă 1.79), dar cota 1.34 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 57% în model (cotă corectă 1.75). Scorul cel mai probabil: 1–0 (14,5%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.10.26 | Desportivo Brasil U20 – Sao Paulo U20 | 0–1 | 0–2 |
| 04.09.26 | Desportivo Brasil U20 – Sao Paulo U20 | 0–0 | 0–1 |
| 19.07.25 | Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20 | — | 4–3 |
| 20.10.24 | Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20 | 2–0 | 6–0 |
| 12.10.24 | Desportivo Brasil U20 – Sao Paulo U20 | 1–1 | 1–1 |
| 03.09.24 | Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20 | 1–0 | 3–0 |
| 30.08.24 | Desportivo Brasil U20 – Sao Paulo U20 | 1–0 | 3–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:45, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20?
Meciul face parte din Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20?
Cotele 1X2 sunt 1.34 / 4.40 / 7.10. Fără marjă, asta înseamnă 67% pentru Sao Paulo U20, 20% egal și 13% pentru Desportivo Brasil U20, cu Sao Paulo U20 favorită la cota 1.34.
Câte goluri se așteaptă în Sao Paulo U20 – Desportivo Brasil U20?
Modelul nostru estimează 2,40 goluri (1,60 pentru Sao Paulo U20, 0,80 pentru Desportivo Brasil U20). Peste 2.5 goluri are 43%, GG are 44%, iar cel mai probabil scor este 1–0.