Ibrachina U20 – Capivariano U20
Ultimele 5 / 5: Ibrachina U20 marchează 2.0 și primește 1.0. Capivariano U20 1.0 / 0.6.
1X2, fără marjă
Gazdă 60% · Egal 23% · Oaspete 17%
Goluri / meci
2.0 + 1.0
Peste 2.5
— · forma 80% / 20%
GG
—
Analiză Ibrachina U20 – Capivariano U20
Ibrachina U20 o primește pe Capivariano U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Ibrachina U20 are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 5 goluri primite (2,0 marcate și 1,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Capivariano U20 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 3 goluri primite (1,0 marcate și 0,6 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,40 puncte pe meci.
În ultimele 2 întâlniri directe din baza noastră, Ibrachina U20 a câștigat 1, Capivariano U20 a câștigat 1, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 2 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 1 din 2. Ultima întâlnire, pe 10.10.2026, s-a terminat Capivariano U20 2–1 Ibrachina U20.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.50 / 3.85 / 5.40. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 60% pentru Ibrachina U20, 23% pentru egal și 17% pentru Capivariano U20. Favorită e Ibrachina U20.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,30 goluri estimate pentru Ibrachina U20 și 1,00 pentru Capivariano U20, adică 2,30 în total. Cu aceste valori, Ibrachina U20 câștigă în 43% din cazuri, egalul iese în 28%, iar Capivariano U20 câștigă în 29%. Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 13,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 17 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Ibrachina U20 | Capivariano U20 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-2-1 | 3-1-1 |
| Puncte / meci | 1,60 | 2,00 |
| Goluri marcate (medie) | 10 (2,0) | 5 (1,0) |
| Goluri primite (medie) | 5 (1,0) | 3 (0,6) |
| % Peste 2.5 | 80% | 20% |
| % GG | 60% | 40% |
| Victorii H2H (2 meciuri) | 1 | 1 |
| Goluri estimate (model) | 1,30 | 1,00 |
| Șanse de victorie (model) | 43% | 29% |
Goluri estimate
1,30 – 1,00 · total 2,30
1X2 model
43% · 28% · 29%
Peste 2.5 model
40% · cotă corectă 2.50
GG model
46% · cotă corectă 2.17
Sub 2.5: 60% · Peste 2.5: 40% · total goluri în 90 de minute
| Ibrachina U. ↓ / Capivariano. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 10,0 | 10,0 | 5,0 | 1,7 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 13,0 | 13,0 | 6,5 | 2,2 | 0,5 | 0,1 |
| 2 | 8,5 | 8,5 | 4,2 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 3 | 3,7 | 3,7 | 1,8 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 4 | 1,2 | 1,2 | 0,6 | 0,2 | 0,0 | 0,0 |
| 5 | 0,3 | 0,3 | 0,2 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Ibrachina U20, coloane = goluri Capivariano U20.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Egal plauzibil. Egalul are 28% în model, peste media obișnuită, și poate strica un pariu pe victorie simplă.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 71% în model (cotă corectă 1.41), dar cota 1.08 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 60% în model (cotă corectă 1.67). Scorul cel mai probabil: 1–0 (13,0%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 10.10.26 | Capivariano U20 – Ibrachina U20 | 1–0 | 2–1 |
| 18.07.25 | Capivariano U20 – Ibrachina U20 | — | 0–1 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Ibrachina U20 – Capivariano U20?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Ibrachina U20 – Capivariano U20?
Meciul face parte din Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Ibrachina U20 – Capivariano U20?
Cotele 1X2 sunt 1.50 / 3.85 / 5.40. Fără marjă, asta înseamnă 60% pentru Ibrachina U20, 23% egal și 17% pentru Capivariano U20, cu Ibrachina U20 favorită la cota 1.50.
Câte goluri se așteaptă în Ibrachina U20 – Capivariano U20?
Modelul nostru estimează 2,30 goluri (1,30 pentru Ibrachina U20, 1,00 pentru Capivariano U20). Peste 2.5 goluri are 40%, GG are 46%, iar cel mai probabil scor este 1–0.