Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

BraziliaBrazilia · Paulista U20

Juventus SP U20 – Santo Andre U20

Juventus SP U20
ÎVEVV
21:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Santo Andre U20
VVEVV
11.97 X3.35 23.30
1X1.24 X21.66 121.24

Ultimele 5 / 5: Juventus SP U20 marchează 2.6 și primește 0.8. Santo Andre U20 2.8 / 0.4.

1X2, fără marjă

Gazdă 46% · Egal 27% · Oaspete 27%

Goluri / meci

2.6 + 2.8

Peste 2.5

1.76 · forma 80% / 60%

GG

Da 1.66 · Nu 2.10

Analiză Juventus SP U20 – Santo Andre U20

Juventus SP U20 o primește pe Santo Andre U20 sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00 (ora României), în Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Juventus SP U20 are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 13 goluri marcate și 4 goluri primite (2,6 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Santo Andre U20 are un bilanț de 4-1-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,60 puncte pe meci, cu 14 goluri marcate și 2 goluri primite (2,8 marcate și 0,4 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, Santo Andre U20 stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 09.10.2026, Santo Andre U20 3–1 Juventus SP U20. Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.35 / 3.30. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 46% pentru Juventus SP U20, 27% pentru egal și 27% pentru Santo Andre U20. Favorită e Juventus SP U20. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.76 și sub 2.5 la 1.95, adică 53% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.66 și Nu la 2.10.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,80) și cele deduse din cote (1,59 – 1,19) și ajunge la 1,55 goluri estimate pentru Juventus SP U20 și 1,49 pentru Santo Andre U20, adică 3,04 în total. Cu aceste valori, Juventus SP U20 câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Santo Andre U20 câștigă în 37%. Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,0%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 7 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorJuventus SP U20Santo Andre U20
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-14-1-0
Puncte / meci2,002,60
Goluri marcate (medie)13 (2,6)14 (2,8)
Goluri primite (medie)4 (0,8)2 (0,4)
% Peste 2.580%60%
% GG40%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,551,49
Șanse de victorie (model)39%37%

Goluri estimate

1,55 – 1,49 · total 3,04

1X2 model

39% · 24% · 37%

Peste 2.5 model

58% · cotă corectă 1.72

GG model

61% · cotă corectă 1.64

Distribuția golurilor
5%0
15%1
22%2
22%3
17%4
19%5+

Sub 2.5: 42% · Peste 2.5: 58% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Juventus SP. ↓ / Santo Andre. →012345
0 4,8 7,1 5,3 2,6 1,0 0,3
1 7,4 11,0 8,2 4,1 1,5 0,5
2 5,7 8,6 6,4 3,2 1,2 0,4
3 3,0 4,4 3,3 1,6 0,6 0,2
4 1,2 1,7 1,3 0,6 0,2 0,1
5 0,4 0,5 0,4 0,2 0,1 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Juventus SP U20, coloane = goluri Santo Andre U20.

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,30 goluri, cotele doar 2,78. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Juventus SP U20 39%, egal 24%, Santo Andre U20 37%. Peste 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.76 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 1.66 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,0%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
2.6
Goluri / meci
2.8
0.8
Primite / meci
0.4
60%
Victorii
80%
80%
Peste 2.5
60%
40%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Juventus SP U20 – Santo Andre U20?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 21:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Juventus SP U20 – Santo Andre U20?

Meciul face parte din Paulista U20 (Brazilia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Juventus SP U20 – Santo Andre U20?

Cotele 1X2 sunt 1.97 / 3.35 / 3.30. Fără marjă, asta înseamnă 46% pentru Juventus SP U20, 27% egal și 27% pentru Santo Andre U20, cu Juventus SP U20 favorită la cota 1.97.

Câte goluri se așteaptă în Juventus SP U20 – Santo Andre U20?

Modelul nostru estimează 3,04 goluri (1,55 pentru Juventus SP U20, 1,49 pentru Santo Andre U20). Peste 2.5 goluri are 58%, GG are 61%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din Paulista U20
17.10
21:00
Ibrachina U20 – Capivariano U20 1.505.40
16.10
21:00
Guarani SP U20 – Sfera U20 1–0