Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)
Ultimele 5 / 5: Sanfrecce Hiroshima (F) marchează 1.4 și primește 1.4. NTV Beleza (F) 2.2 / 1.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 34% · Egal 31% · Oaspete 35%
Goluri / meci
1.4 + 2.2
Peste 2.5
2.25 · forma 80% / 80%
GG
Da 1.92 · Nu 1.80
Analiză Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)
Sanfrecce Hiroshima (F) o primește pe NTV Beleza (F) duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Sanfrecce Hiroshima (F) are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 7 goluri primite (1,4 marcate și 1,4 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. NTV Beleza (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 11 goluri marcate și 9 goluri primite (2,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, NTV Beleza (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.
În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Sanfrecce Hiroshima (F) a câștigat 3, NTV Beleza (F) a câștigat 4, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,9 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 5 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 8. Ultima întâlnire, pe 11.10.2026, s-a terminat NTV Beleza (F) 3–1 Sanfrecce Hiroshima (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.67 / 2.87 / 2.57. După ce scoatem marja (aproximativ 11,2% pe piața asta), rămân 34% pentru Sanfrecce Hiroshima (F), 31% pentru egal și 35% pentru NTV Beleza (F). Piața vede un meci echilibrat. Peste 2.5 goluri e cotat la 2.25 și sub 2.5 la 1.56, adică 41% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.92 și Nu la 1.80.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,60 – 1,80) și cele deduse din cote (1,15 – 1,17) și ajunge la 1,37 goluri estimate pentru Sanfrecce Hiroshima (F) și 1,49 pentru NTV Beleza (F), adică 2,86 în total. Cu aceste valori, Sanfrecce Hiroshima (F) câștigă în 35% din cazuri, egalul iese în 25%, iar NTV Beleza (F) câștigă în 40%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,7%.
| Indicator | Sanfrecce Hiroshima (F) | NTV Beleza (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 3-0-2 |
| Puncte / meci | 1,20 | 1,80 |
| Goluri marcate (medie) | 7 (1,4) | 11 (2,2) |
| Goluri primite (medie) | 7 (1,4) | 9 (1,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 20% | 80% |
| Victorii H2H (8 meciuri) | 3 | 4 |
| Goluri estimate (model) | 1,37 | 1,49 |
| Șanse de victorie (model) | 35% | 40% |
Goluri estimate
1,37 – 1,49 · total 2,86
1X2 model
35% · 25% · 40%
Peste 2.5 model
54% · cotă corectă 1.85
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute
| Sanfrecce H. ↓ / NTV Beleza . → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,7 | 8,5 | 6,4 | 3,2 | 1,2 | 0,4 |
| 1 | 7,8 | 11,7 | 8,7 | 4,3 | 1,6 | 0,5 |
| 2 | 5,4 | 8,0 | 6,0 | 3,0 | 1,1 | 0,3 |
| 3 | 2,5 | 3,7 | 2,7 | 1,4 | 0,5 | 0,2 |
| 4 | 0,8 | 1,3 | 0,9 | 0,5 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,2 | 0,3 | 0,3 | 0,1 | 0,0 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Sanfrecce Hiroshima (F), coloane = goluri NTV Beleza (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: NTV Beleza (F). NTV Beleza (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,40 goluri, cotele doar 2,32. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,2% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Niciun rezultat nu iese clar în față: Sanfrecce Hiroshima (F) 35%, egal 25%, NTV Beleza (F) 40%. Peste 1.5 goluri are 78% în model (cotă corectă 1.28), iar cota 1.38 e peste ea, deci are valoare. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.92 e peste ea, deci are valoare. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,7%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 11.10.26 | NTV Beleza (F) – Sanfrecce Hiroshima (F) | 2–0 | 3–1 |
| 03.05.26 | Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F) | 2–0 | 2–0 |
| 18.04.26 | NTV Beleza (F) – Sanfrecce Hiroshima (F) | — | 3–1 |
| 12.04.26 | Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F) | — | 3–2 |
| 22.11.25 | NTV Beleza (F) – Sanfrecce Hiroshima (F) | — | 1–2 |
| 04.10.25 | NTV Beleza (F) – Sanfrecce Hiroshima (F) | 0–0 | 1–1 |
| 12.04.25 | NTV Beleza (F) – Sanfrecce Hiroshima (F) | 0–0 | 1–0 |
| 30.11.24 | Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F) | 0–1 | 0–2 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)?
Meciul face parte din WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)?
Cotele 1X2 sunt 2.67 / 2.87 / 2.57. Fără marjă, asta înseamnă 34% pentru Sanfrecce Hiroshima (F), 31% egal și 35% pentru NTV Beleza (F), deci un meci echilibrat.
Câte goluri se așteaptă în Sanfrecce Hiroshima (F) – NTV Beleza (F)?
Modelul nostru estimează 2,86 goluri (1,37 pentru Sanfrecce Hiroshima (F), 1,49 pentru NTV Beleza (F)). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.