Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

JaponiaJaponia · WE League (F)

Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)

Cerezo Osaka (F)
ÎVÎVV
08:00 Duminică, 18 octombrie
Nojima Stella (F)
ÎEVEV
12.25 X3.05 23.00
1X1.29 X21.51 121.28

Ultimele 5 / 5: Cerezo Osaka (F) marchează 1.8 și primește 1.6. Nojima Stella (F) 1.4 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 40% · Egal 30% · Oaspete 30%

Goluri / meci

1.8 + 1.4

Peste 2.5

2.05 · forma 80% / 40%

GG

Da 1.82 · Nu 1.88

Analiză Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)

Cerezo Osaka (F) o primește pe Nojima Stella (F) duminică, 18 octombrie, ora 08:00 (ora României), în WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Cerezo Osaka (F) are un bilanț de 3-0-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,80 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 8 goluri primite (1,8 marcate și 1,6 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Nojima Stella (F) are un bilanț de 2-2-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,60 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 6 goluri primite (1,4 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele sunt apropiate: diferența e de doar 0,20 puncte pe meci.

În ultimele 8 întâlniri directe din baza noastră, Cerezo Osaka (F) a câștigat 5, Nojima Stella (F) a câștigat 3, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,6 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 8 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 5 din 8. Ultima întâlnire, pe 26.04.2026, s-a terminat Nojima Stella (F) 3–0 Cerezo Osaka (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.05 / 3.00. După ce scoatem marja (aproximativ 10,6% pe piața asta), rămân 40% pentru Cerezo Osaka (F), 30% pentru egal și 30% pentru Nojima Stella (F). Favorită e Cerezo Osaka (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 2.05 și sub 2.5 la 1.68, adică 45% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.82 și Nu la 1.88.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,34 – 1,13) și ajunge la 1,42 goluri estimate pentru Cerezo Osaka (F) și 1,32 pentru Nojima Stella (F), adică 2,74 în total. Cu aceste valori, Cerezo Osaka (F) câștigă în 39% din cazuri, egalul iese în 26%, iar Nojima Stella (F) câștigă în 35%. Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 12,1%.

Statistici-cheie
IndicatorCerezo Osaka (F)Nojima Stella (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î3-0-22-2-1
Puncte / meci1,801,60
Goluri marcate (medie)9 (1,8)7 (1,4)
Goluri primite (medie)8 (1,6)6 (1,2)
% Peste 2.580%40%
% GG60%80%
Victorii H2H (8 meciuri)53
Goluri estimate (model)1,421,32
Șanse de victorie (model)39%35%

Goluri estimate

1,42 – 1,32 · total 2,74

1X2 model

39% · 26% · 35%

Peste 2.5 model

51% · cotă corectă 1.96

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
7%0
18%1
24%2
22%3
15%4
14%5+

Sub 2.5: 49% · Peste 2.5: 51% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Cerezo Osak. ↓ / Nojima Stel. →012345
0 6,5 8,5 5,6 2,5 0,8 0,2
1 9,2 12,1 8,0 3,5 1,2 0,3
2 6,5 8,6 5,7 2,5 0,8 0,2
3 3,1 4,1 2,7 1,2 0,4 0,1
4 1,1 1,4 1,0 0,4 0,1 0,0
5 0,3 0,4 0,3 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Cerezo Osaka (F), coloane = goluri Nojima Stella (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Cerezo Osaka (F). Cerezo Osaka (F) primește 1,6 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,00 goluri, cotele doar 2,48. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Niciun rezultat nu iese clar în față: Cerezo Osaka (F) 39%, egal 26%, Nojima Stella (F) 35%. Peste 1.5 goluri are 75% în model (cotă corectă 1.33), iar cota 1.31 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (12,1%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
1.4
1.6
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
40%
80%
Peste 2.5
40%
60%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 08:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)?

Meciul face parte din WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)?

Cotele 1X2 sunt 2.25 / 3.05 / 3.00. Fără marjă, asta înseamnă 40% pentru Cerezo Osaka (F), 30% egal și 30% pentru Nojima Stella (F), cu Cerezo Osaka (F) favorită la cota 2.25.

Câte goluri se așteaptă în Cerezo Osaka (F) – Nojima Stella (F)?

Modelul nostru estimează 2,74 goluri (1,42 pentru Cerezo Osaka (F), 1,32 pentru Nojima Stella (F)). Peste 2.5 goluri are 51%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din WE League (F)