Vineri16 octombrie
Live 2 Pune pont

JaponiaJaponia · WE League (F)

Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)

Albirex Niigata (F)
ÎÎEVÎ
07:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Parceiro Nagano (F)
EÎÎÎÎ
11.43 X4.00 26.00
1X1.07 X22.35 121.17

Ultimele 5 / 5: Albirex Niigata (F) marchează 1.0 și primește 1.2. Parceiro Nagano (F) 0.2 / 1.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 63% · Egal 22% · Oaspete 15%

Goluri / meci

1.0 + 0.2

Peste 2.5

1.90 · forma 40% / 20%

GG

Da 2.07 · Nu 1.68

Analiză Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)

Albirex Niigata (F) o primește pe Parceiro Nagano (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00 (ora României), în WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Albirex Niigata (F) are un bilanț de 1-1-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,80 puncte pe meci, cu 5 goluri marcate și 6 goluri primite (1,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Parceiro Nagano (F) are un bilanț de 0-1-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,20 puncte pe meci, cu 1 gol marcate și 9 goluri primite (0,2 marcate și 1,8 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, Albirex Niigata (F) stă mai bine, cu o diferență de 0,60 puncte pe meci.

În ultimele 5 întâlniri directe din baza noastră, Albirex Niigata (F) a câștigat 4, Parceiro Nagano (F) a câștigat 0, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,4 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 4 din 5 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 4 din 5. Ultima întâlnire, pe 28.03.2026, s-a terminat Albirex Niigata (F) 2–2 Parceiro Nagano (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.43 / 4.00 / 6.00. După ce scoatem marja (aproximativ 11,6% pe piața asta), rămân 63% pentru Albirex Niigata (F), 22% pentru egal și 15% pentru Parceiro Nagano (F). Favorită e Albirex Niigata (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.90 și sub 2.5 la 1.82, adică 49% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 2.07 și Nu la 1.68.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,40 – 0,70) și cele deduse din cote (1,85 – 0,78) și ajunge la 1,63 goluri estimate pentru Albirex Niigata (F) și 0,74 pentru Parceiro Nagano (F), adică 2,37 în total. Cu aceste valori, Albirex Niigata (F) câștigă în 59% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Parceiro Nagano (F) câștigă în 17%. Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor exact este 1–0, cu 15,2%.

Statistici-cheie
IndicatorAlbirex Niigata (F)Parceiro Nagano (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î1-1-30-1-4
Puncte / meci0,800,20
Goluri marcate (medie)5 (1,0)1 (0,2)
Goluri primite (medie)6 (1,2)9 (1,8)
% Peste 2.540%20%
% GG60%20%
Victorii H2H (5 meciuri)40
Goluri estimate (model)1,630,74
Șanse de victorie (model)59%17%

Goluri estimate

1,63 – 0,74 · total 2,37

1X2 model

59% · 24% · 17%

Peste 2.5 model

42% · cotă corectă 2.38

GG model

42% · cotă corectă 2.38

Distribuția golurilor
10%0
22%1
26%2
21%3
12%4
9%5+

Sub 2.5: 58% · Peste 2.5: 42% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Albirex Nii. ↓ / Parceiro Na. →012345
0 9,3 6,9 2,6 0,6 0,1 0,0
1 15,2 11,3 4,2 1,0 0,2 0,0
2 12,4 9,2 3,4 0,8 0,2 0,0
3 6,7 5,0 1,8 0,5 0,1 0,0
4 2,7 2,0 0,8 0,2 0,0 0,0
5 0,9 0,7 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Albirex Niigata (F), coloane = goluri Parceiro Nagano (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Apărare vulnerabilă: Parceiro Nagano (F). Parceiro Nagano (F) primește 1,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
  • Atac anemic: Parceiro Nagano (F). Parceiro Nagano (F) a marcat doar 1 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 2,10 goluri, cotele doar 2,63. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Favorit fără formă. Albirex Niigata (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,6% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,4 goluri, față de 2,37 cât estimează modelul acum.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Albirex Niigata (F) are 59% în model (cotă corectă 1.69), dar cota 1.43 e sub ea, deci plătește prea puțin. Sub 2.5 goluri are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.82 e peste ea, deci are valoare. Nu marchează ambele (NG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.68 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–0 (15,2%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.0
Goluri / meci
0.2
1.2
Primite / meci
1.8
20%
Victorii
0%
40%
Peste 2.5
20%
60%
GG
20%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)?

Meciul face parte din WE League (F) (Japonia). Pe pagina competiției găsești restul meciurilor.

Ce spun cotele despre Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)?

Cotele 1X2 sunt 1.43 / 4.00 / 6.00. Fără marjă, asta înseamnă 63% pentru Albirex Niigata (F), 22% egal și 15% pentru Parceiro Nagano (F), cu Albirex Niigata (F) favorită la cota 1.43.

Câte goluri se așteaptă în Albirex Niigata (F) – Parceiro Nagano (F)?

Modelul nostru estimează 2,37 goluri (1,63 pentru Albirex Niigata (F), 0,74 pentru Parceiro Nagano (F)). Peste 2.5 goluri are 42%, GG are 42%, iar cel mai probabil scor este 1–0.