Sâmbătă17 octombrie
Live 21 Pune pont

JaponiaJaponia · WE League (F)

JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)

07:00 Duminică, 18 octombrie
14.90 X3.60 21.59
1X2.07 X21.11 121.20

Ultimele 5 / 5: JEF United Chiba (F) marchează 1.8 și primește 1.2. Urawa Red Diamonds (F) 2.0 / 1.2.

1X2, fără marjă

Gazdă 18% · Egal 25% · Oaspete 57%

Goluri / meci

1.8 + 2.0

Peste 2.5

1.95 · forma 60% / 60%

GG

Da 1.97 · Nu 1.75

Analiză JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)

JEF United Chiba (F) o primește pe Urawa Red Diamonds (F) duminică, 18 octombrie, ora 07:00 (ora României), în WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

JEF United Chiba (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 6 goluri primite (1,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Urawa Red Diamonds (F) are un bilanț de 3-1-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,00 puncte pe meci, cu 10 goluri marcate și 6 goluri primite (2,0 marcate și 1,2 primite în medie). În 60% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În ultimele 6 întâlniri directe din baza noastră, JEF United Chiba (F) a câștigat 2, Urawa Red Diamonds (F) a câștigat 4, iar 0 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 2,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 6 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 6. Ultima întâlnire, pe 12.09.2026, s-a terminat JEF United Chiba (F) 3–2 Urawa Red Diamonds (F).

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.90 / 3.60 / 1.59. După ce scoatem marja (aproximativ 11,1% pe piața asta), rămân 18% pentru JEF United Chiba (F), 25% pentru egal și 57% pentru Urawa Red Diamonds (F). Favorită e Urawa Red Diamonds (F). Peste 2.5 goluri e cotat la 1.95 și sub 2.5 la 1.76, adică 47% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.97 și Nu la 1.75.

Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,60) și cele deduse din cote (0,87 – 1,70) și ajunge la 1,18 goluri estimate pentru JEF United Chiba (F) și 1,65 pentru Urawa Red Diamonds (F), adică 2,83 în total. Cu aceste valori, JEF United Chiba (F) câștigă în 27% din cazuri, egalul iese în 25%, iar Urawa Red Diamonds (F) câștigă în 48%. Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,5%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 9 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorJEF United Chiba (F)Urawa Red Diamonds (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î3-1-13-1-1
Puncte / meci2,002,00
Goluri marcate (medie)9 (1,8)10 (2,0)
Goluri primite (medie)6 (1,2)6 (1,2)
% Peste 2.560%60%
% GG80%80%
Victorii H2H (6 meciuri)24
Goluri estimate (model)1,181,65
Șanse de victorie (model)27%48%

Goluri estimate

1,18 – 1,65 · total 2,83

1X2 model

27% · 25% · 48%

Peste 2.5 model

54% · cotă corectă 1.85

GG model

56% · cotă corectă 1.79

Distribuția golurilor
6%0
17%1
23%2
22%3
16%4
16%5+

Sub 2.5: 46% · Peste 2.5: 54% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
JEF United . ↓ / Urawa Red D. →012345
0 5,9 9,7 8,0 4,4 1,8 0,6
1 7,0 11,5 9,5 5,2 2,2 0,7
2 4,1 6,8 5,6 3,1 1,3 0,4
3 1,6 2,7 2,2 1,2 0,5 0,2
4 0,5 0,8 0,6 0,4 0,1 0,0
5 0,1 0,2 0,2 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri JEF United Chiba (F), coloane = goluri Urawa Red Diamonds (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Forma și cotele nu se potrivesc. Forma sugerează 3,10 goluri, cotele doar 2,57. Modelul ia media, dar o diferență atât de mare înseamnă că una dintre surse greșește.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,1% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Șansă dublă X2 are 73% în model (cotă corectă 1.37), dar cota 1.11 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 1.5 goluri are 77% în model (cotă corectă 1.30), iar cota 1.28 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,5%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.8
Goluri / meci
2.0
1.2
Primite / meci
1.2
60%
Victorii
60%
60%
Peste 2.5
60%
80%
GG
80%

Întrebări frecvente

La ce oră începe JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)?

Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 07:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)?

Meciul face parte din WE League (F) (Japonia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)?

Cotele 1X2 sunt 4.90 / 3.60 / 1.59. Fără marjă, asta înseamnă 18% pentru JEF United Chiba (F), 25% egal și 57% pentru Urawa Red Diamonds (F), cu Urawa Red Diamonds (F) favorită la cota 1.59.

Câte goluri se așteaptă în JEF United Chiba (F) – Urawa Red Diamonds (F)?

Modelul nostru estimează 2,83 goluri (1,18 pentru JEF United Chiba (F), 1,65 pentru Urawa Red Diamonds (F)). Peste 2.5 goluri are 54%, GG are 56%, iar cel mai probabil scor este 1–1.

Alte meciuri din WE League (F)