Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli
Ultimele 5 / 5: Samgurali Tskhaltubo marchează 1.8 și primește 2.2. Meshakhte Tkibuli 0.8 / 1.2.
1X2, fără marjă
Gazdă 59% · Egal 22% · Oaspete 18%
Goluri / meci
1.8 + 0.8
Peste 2.5
1.70 · forma 100% / 40%
GG
Da 1.80 · Nu 1.90
Analiză Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli
Samgurali Tskhaltubo o primește pe Meshakhte Tkibuli sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30 (ora României), în Erovnuli Liga (Georgia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Samgurali Tskhaltubo are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 11 goluri primite (1,8 marcate și 2,2 primite în medie). În 100% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Meshakhte Tkibuli are un bilanț de 0-3-2 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 4 goluri marcate și 6 goluri primite (0,8 marcate și 1,2 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Samgurali Tskhaltubo a câștigat 2, Meshakhte Tkibuli a câștigat 0, iar 2 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 1,8 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 2 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 2 din 4. Ultima întâlnire, pe 09.08.2026, s-a terminat Meshakhte Tkibuli 1–2 Samgurali Tskhaltubo.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 1.54 / 4.10 / 5.00. După ce scoatem marja (aproximativ 9,3% pe piața asta), rămân 59% pentru Samgurali Tskhaltubo, 22% pentru egal și 18% pentru Meshakhte Tkibuli. Favorită e Samgurali Tskhaltubo. Peste 2.5 goluri e cotat la 1.70 și sub 2.5 la 2.02, adică 54% șanse pentru peste 2.5, fără marjă. Pentru GG, Da e la 1.80 și Nu la 1.90.
Modelul nostru face media între golurile sugerate de formă (1,50 – 1,50) și cele deduse din cote (1,90 – 0,95) și ajunge la 1,70 goluri estimate pentru Samgurali Tskhaltubo și 1,23 pentru Meshakhte Tkibuli, adică 2,93 în total. Cu aceste valori, Samgurali Tskhaltubo câștigă în 48% din cazuri, egalul iese în 24%, iar Meshakhte Tkibuli câștigă în 28%. Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 11,2%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 11 puncte procentuale mai puțin, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Samgurali Tskhaltubo | Meshakhte Tkibuli |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 0-3-2 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 9 (1,8) | 4 (0,8) |
| Goluri primite (medie) | 11 (2,2) | 6 (1,2) |
| % Peste 2.5 | 100% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 2 | 0 |
| Goluri estimate (model) | 1,70 | 1,23 |
| Șanse de victorie (model) | 48% | 28% |
Goluri estimate
1,70 – 1,23 · total 2,93
1X2 model
48% · 24% · 28%
Peste 2.5 model
56% · cotă corectă 1.79
GG model
58% · cotă corectă 1.72
Sub 2.5: 44% · Peste 2.5: 56% · total goluri în 90 de minute
| Samgurali T. ↓ / Meshakhte T. → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 5,3 | 6,6 | 4,0 | 1,7 | 0,5 | 0,1 |
| 1 | 9,1 | 11,2 | 6,9 | 2,8 | 0,9 | 0,2 |
| 2 | 7,7 | 9,5 | 5,8 | 2,4 | 0,7 | 0,2 |
| 3 | 4,4 | 5,4 | 3,3 | 1,4 | 0,4 | 0,1 |
| 4 | 1,9 | 2,3 | 1,4 | 0,6 | 0,2 | 0,0 |
| 5 | 0,6 | 0,8 | 0,5 | 0,2 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Samgurali Tskhaltubo, coloane = goluri Meshakhte Tkibuli.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Samgurali Tskhaltubo. Samgurali Tskhaltubo primește 2,2 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Favorit fără formă. Samgurali Tskhaltubo e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 9,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 1,8 goluri, față de 2,93 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Șansă dublă 1X are 72% în model (cotă corectă 1.39), dar cota 1.12 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 56% în model (cotă corectă 1.79), iar cota 1.70 e în linie cu ea. Ambele marchează (GG) are 58% în model (cotă corectă 1.72), iar cota 1.80 e în linie cu ea. Scorul cel mai probabil: 1–1 (11,2%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
GG
Peste / sub 2.5
Pauză 1.5
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 09.08.26 | Meshakhte Tkibuli – Samgurali Tskhaltubo | 1–1 | 1–2 |
| 01.08.26 | Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli | 0–0 | 0–0 |
| 06.05.26 | Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli | 0–0 | 3–1 |
| 08.03.26 | Meshakhte Tkibuli – Samgurali Tskhaltubo | 0–0 | 0–0 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 14:30, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli?
Meciul face parte din Erovnuli Liga (Georgia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli?
Cotele 1X2 sunt 1.54 / 4.10 / 5.00. Fără marjă, asta înseamnă 59% pentru Samgurali Tskhaltubo, 22% egal și 18% pentru Meshakhte Tkibuli, cu Samgurali Tskhaltubo favorită la cota 1.54.
Câte goluri se așteaptă în Samgurali Tskhaltubo – Meshakhte Tkibuli?
Modelul nostru estimează 2,93 goluri (1,70 pentru Samgurali Tskhaltubo, 1,23 pentru Meshakhte Tkibuli). Peste 2.5 goluri are 56%, GG are 58%, iar cel mai probabil scor este 1–1.