Spania · U19 Division de Honor Juvenil
Real Murcia U19 – Mallorca U19
Ultimele 5 / 5: Real Murcia U19 marchează 1.6 și primește 2.0. Mallorca U19 1.8 / 0.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 28% · Egal 25% · Oaspete 47%
Goluri / meci
1.6 + 1.8
Peste 2.5
— · forma 80% / 40%
GG
—
Analiză Real Murcia U19 – Mallorca U19
Real Murcia U19 o primește pe Mallorca U19 duminică, 18 octombrie, ora 17:15 (ora României), în U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Real Murcia U19 are un bilanț de 2-0-3 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 1,20 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 10 goluri primite (1,6 marcate și 2,0 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 80% au înscris ambele echipe. Mallorca U19 are un bilanț de 3-2-0 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,20 puncte pe meci, cu 9 goluri marcate și 4 goluri primite (1,8 marcate și 0,8 primite în medie). În 40% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 60% au înscris ambele echipe. Pe formă, Mallorca U19 stă mai bine, cu o diferență de 1,00 puncte pe meci.
Nu avem întâlniri directe recente între cele două echipe în baza noastră, așa că analiza se sprijină pe forma fiecăreia și pe cote.
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.55 / 1.92. După ce scoatem marja (aproximativ 11,0% pe piața asta), rămân 28% pentru Real Murcia U19, 25% pentru egal și 47% pentru Mallorca U19. Favorită e Mallorca U19.
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,20 goluri estimate pentru Real Murcia U19 și 1,90 pentru Mallorca U19, adică 3,10 în total. Cu aceste valori, Real Murcia U19 câștigă în 24% din cazuri, egalul iese în 22%, iar Mallorca U19 câștigă în 54%. Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–1, cu 10,3%.
| Indicator | Real Murcia U19 | Mallorca U19 |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 2-0-3 | 3-2-0 |
| Puncte / meci | 1,20 | 2,20 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 9 (1,8) |
| Goluri primite (medie) | 10 (2,0) | 4 (0,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 40% |
| % GG | 80% | 60% |
| Goluri estimate (model) | 1,20 | 1,90 |
| Șanse de victorie (model) | 24% | 54% |
Goluri estimate
1,20 – 1,90 · total 3,10
1X2 model
24% · 22% · 54%
Peste 2.5 model
59% · cotă corectă 1.69
GG model
59% · cotă corectă 1.69
Sub 2.5: 41% · Peste 2.5: 59% · total goluri în 90 de minute
| Real Murcia. ↓ / Mallorca U19 → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 4,5 | 8,6 | 8,1 | 5,1 | 2,4 | 0,9 |
| 1 | 5,4 | 10,3 | 9,8 | 6,2 | 2,9 | 1,1 |
| 2 | 3,2 | 6,2 | 5,9 | 3,7 | 1,8 | 0,7 |
| 3 | 1,3 | 2,5 | 2,3 | 1,5 | 0,7 | 0,3 |
| 4 | 0,4 | 0,7 | 0,7 | 0,4 | 0,2 | 0,1 |
| 5 | 0,1 | 0,2 | 0,2 | 0,1 | 0,1 | 0,0 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Real Murcia U19, coloane = goluri Mallorca U19.
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Real Murcia U19. Real Murcia U19 primește 2,0 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,0% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Mallorca U19 are 54% în model (cotă corectă 1.85), iar cota 1.92 e în linie cu ea. Peste 2.5 goluri are 59% în model (cotă corectă 1.69). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–1 (10,3%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
Nu avem H2H legat de meciul ăsta.
Întrebări frecvente
La ce oră începe Real Murcia U19 – Mallorca U19?
Meciul începe duminică, 18 octombrie, ora 17:15, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Real Murcia U19 – Mallorca U19?
Meciul face parte din U19 Division de Honor Juvenil (Spania). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Real Murcia U19 – Mallorca U19?
Cotele 1X2 sunt 3.25 / 3.55 / 1.92. Fără marjă, asta înseamnă 28% pentru Real Murcia U19, 25% egal și 47% pentru Mallorca U19, cu Mallorca U19 favorită la cota 1.92.
Câte goluri se așteaptă în Real Murcia U19 – Mallorca U19?
Modelul nostru estimează 3,10 goluri (1,20 pentru Real Murcia U19, 1,90 pentru Mallorca U19). Peste 2.5 goluri are 59%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–1.