Duminică18 octombrie
Live 147 Pune pont

NorvegiaNorvegia · 2.Division

Rana - Kjelsas

Statistici și rezultat final · duminică, 26 iulie

Norvegia2.Division · Norvegia Final
Rana
ÎVEVÎ
Final2-3Pauză 1-1
Kjelsas
VÎVVÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Rana 29%Egal 24%Kjelsas 47%

Rana 2-3 Kjelsas: statisticile meciului

Meciul s-a terminat Rana 2-3 Kjelsas (pauză 1-1). Înainte de start, modelul dădea 45% pentru victoria lui Kjelsas, iar cotele fără marjă 47%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 3,9 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 75%), iar GG a ieșit (73%). Scorul exact 2-3 avea 5,1% în modelul de dinainte de meci.

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Rana vs Kjelsas

Rana marchează 2,4 goluri pe meci și primește 2,6. Kjelsas marchează 2,2 goluri pe meci și primește 2,0. La Rana, 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Rana nu a câștigat niciuna dintre ultimele 3 întâlniri.

~3,9goluri estimate
75%peste 2,5 goluri
73%ambele marchează
1-2scorul cel mai probabil
Ranaultimele 5Kjelsas
1,40
Puncte / meci
1,80
2,4
Goluri marcate / meci
2,2
2,6
Goluri primite / meci
2,0
2
Victorii
3
100%
Peste 2,5 goluri
100%
100%
Ambele marchează
60%
0
Victorii în directe
2

Ultimele 5 meciuri Rana și ultimele 5 Kjelsas, în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Rana2-1-2

Î
Rana - Kjelsas26.07.26 · 2.Division
2-3
V
Ull/Kisa - Rana27.06.26 · 2.Division
1-3
E
Skeid - Rana14.06.26 · 2.Division
3-3
V
Rana - Stjordals Blink31.05.26 · 2.Division
3-2
Î
Eidsvold TF - Rana25.05.26 · 2.Division
4-1

Kjelsas3-0-2

V
Rana - Kjelsas26.07.26 · 2.Division
2-3
Î
Kjelsas - Honefoss27.06.26 · 2.Division
1-3
V
Kjelsas - Ull/Kisa20.06.26 · 2.Division
3-0
V
Follo - Kjelsas12.06.26 · 2.Division
1-4
Î
Kjelsas - Eidsvold TF30.05.26 · 2.Division
0-4

Întâlniri directe Rana - Kjelsas

Rana 0Egal 1Kjelsas 2
Î
Rana - Kjelsas26.07.2026 · pauză 1-1
2-3
Î
Rana - Kjelsas07.09.2025 · pauză 0-2
0-3
E
Kjelsas - Rana08.06.2025 · pauză 1-1
2-2

V/E/Î din perspectiva Rana. 3 din 3 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Rana - Kjelsas

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Rana3.0529% fără marjă
X · Egal3.8024% fără marjă
2 · Kjelsas1.9247% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.87
X2 1.19
12 1.19

Goluri

Sub 2.5 2.45
Peste 2.5 1.46

Ambele marchează

GG Da 1.48
GG Nu 2.47

Analiza de dinainte de meci

Rana - Kjelsas s-a jucat duminică, 26 iulie, în 2.Division (Norvegia). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Rana vine cu două victorii, un egal și două înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 12 goluri și a primit 13. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. În ultimele 5 meciuri, Kjelsas are trei victorii și două înfrângeri. Golaveraj: 11-10. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 3 întâlniri directe, Rana a câștigat niciodată, Kjelsas de 2 ori, iar un meci s-a terminat egal. Au fost meciuri deschise, cu 4,0 goluri în medie. Ultima: Rana - Kjelsas 2-3, pe 26 iulie 2026.

Casele o dau favorită pe Kjelsas, la 1.92, cu egalul la 3.80. Fără marja caselor, asta înseamnă 47% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.46, iar GG la 1.48.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 1,8 pentru Rana și 2,1 pentru Kjelsas. Scorul cel mai probabil e 1-2.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Rana are 34%, Kjelsas 45%. Peste 2.5 goluri merită privit: 75% în model, iar 1.46 plătește peste cota corectă de 1.33. Ambele marchează (GG): 73% în model, cota corectă ar fi 1.37. Casele dau 1.48, mai mult. Scorul cel mai probabil: 1-2.

Probabilități Rana - Kjelsas

Goluri estimate: 1,81 Rana și 2,11 Kjelsas, total 3,92. 1X2 în model: 34% · 21% · 45%. Peste 2,5: 75% (cotă corectă 1.33). GG: 73% (cotă corectă 1.37). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
8%1
15%2
20%3
19%4
36%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 25% · peste 2,5: 75% (verde).

Scoruri probabile

1-28,0%1-17,6%2-27,2%2-16,9%1-35,6%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Rana. Rana a primit 13 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Kjelsas. Kjelsas a primit 10 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 4,6 goluri, după cote 3,2. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,2% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final2-3
Pauză1-1
Favorită la startKjelsas · 1.92
Goluri estimate~3,9
Scor probabil1-2

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Rana - Kjelsas?

S-a jucat duminică, 26 iulie, ora 13:00 (ora României) și s-a terminat 2-3.

În ce competiție s-a jucat Rana - Kjelsas?

În 2.Division (Norvegia).

Cine era favorită în Rana - Kjelsas?

Kjelsas pleca favorită, la cota 1.92. Meciul s-a terminat 2-3.

Câte goluri s-au marcat în Rana - Kjelsas?

5 goluri, scor final 2-3. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 3,9.

Alte meciuri din 2.Division

Toată liga →