Duminică18 octombrie
Live 149 Pune pont

MexicMexic · Liga MX (F) - Apertura

Puebla (F) - Necaxa (F)

Statistici și rezultat final · duminică, 30 august

MexicLiga MX (F) - Apertura · Mexic Final
Puebla (F)
ÎÎÎÎV
Final4-1Pauză 4-0
Necaxa (F)
ÎÎÎÎÎ
Șanse înainte de meci, după cote
Puebla (F) 53%Egal 25%Necaxa (F) 22%

Puebla (F) 4-1 Necaxa (F): statisticile meciului

Meciul s-a terminat Puebla (F) 4-1 Necaxa (F) (pauză 4-0). Înainte de start, modelul dădea 44% pentru victoria lui Puebla (F), iar cotele fără marjă 53%. Era și varianta cea mai probabilă.

S-au marcat 5 goluri, față de 4,1 estimate: peste 2.5 a ieșit (modelul îi dădea 77%), iar GG a ieșit (76%). Scorul exact 4-1 avea 2,9% în modelul de dinainte de meci.

În rest, 13 cornere (6-7) și 6 cartonașe galbene (3-3).

Puebla (F)în meciNecaxa (F)
6
Cornere
7
3
Cartonașe galbene
3

Mai jos rămân statisticile, cotele și analiza de dinainte de meci.

Statistici Puebla (F) vs Necaxa (F)

Puebla (F) marchează 1,4 goluri pe meci și primește 4,8. Necaxa (F) marchează 0,8 goluri pe meci și primește 3,6. La Puebla (F), 5 din ultimele 5 meciuri au avut peste 2,5 goluri. În directe, Necaxa (F) nu a câștigat niciuna dintre ultimele 4 întâlniri.

~4,1goluri estimate
77%peste 2,5 goluri
76%ambele marchează
2-1scorul cel mai probabil
Puebla (F)ultimele 5Necaxa (F)
0,60
Puncte / meci
0,00
1,4
Goluri marcate / meci
0,8
4,8
Goluri primite / meci
3,6
1
Victorii
0
100%
Peste 2,5 goluri
80%
80%
Ambele marchează
60%
3
Victorii în directe
0

Ultimele 5 meciuri Puebla (F) și ultimele 5 Necaxa (F), în toate competițiile. Verde: valoarea mai mare (la goluri primite, cea mai mică). Estimările sunt cele de dinainte de meci.

Forma echipelor

Puebla (F)1-0-4

Î
Puebla (F) - Atletico San Luis (F)23.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
2-5
Î
Club America (F) - Puebla (F)16.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
5-1
Î
Puebla (F) - Guadalajara (F)09.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
1-4
Î
UANL Tigres (F) - Puebla (F)02.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
8-0
V
Puebla (F) - Necaxa (F)25.04.26 · Liga MX (F) - Clausura
3-2

Necaxa (F)0-0-5

Î
Necaxa (F) - Club America (F)24.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
0-7
Î
Tijuana (F) - Necaxa (F)16.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
5-1
Î
Necaxa (F) - UNAM Pumas (F)09.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
1-2
Î
Atlante FC (F) - Necaxa (F)04.08.26 · Liga MX (F) - Apertura
1-0
Î
Puebla (F) - Necaxa (F)25.04.26 · Liga MX (F) - Clausura
3-2

Întâlniri directe Puebla (F) - Necaxa (F)

Puebla (F) 3Egal 1Necaxa (F) 0
V
Puebla (F) - Necaxa (F)25.04.2026 · pauză 2-1
3-2
V0-1
E
Necaxa (F) - Puebla (F)03.02.2025 · pauză 1-0
1-1
V
Puebla (F) - Necaxa (F)13.10.2024 · pauză 0-0
2-0

V/E/Î din perspectiva Puebla (F). 1 din 4 întâlniri au avut peste 2,5 goluri.

Ponturi Puebla (F) - Necaxa (F)

0

Nu au existat ponturi publice pe meciul ăsta.

Cotele de start

1 · Puebla (F)1.6953% fără marjă
X · Egal3.6525% fără marjă
2 · Necaxa (F)4.1022% fără marjă
Alte piețe: șansă dublă, goluri, ambele marchează

Șansă dublă

1X 1.16
X2 1.92
12 1.20

Goluri

Peste 1.5 1.17
Sub 2.5 2.10
Peste 2.5 1.64

Ambele marchează

GG Da 1.65
GG Nu 2.10

Analiza de dinainte de meci

Puebla (F) - Necaxa (F) s-a jucat duminică, 30 august, în Liga MX (F) - Apertura (Mexic). Analiza rămâne cea de dinainte de start, iar rezultatul e comentat la final.

Puebla (F) vine cu o victorie și patru înfrângeri în ultimele 5 meciuri. A marcat 7 goluri și a primit 24. Aproape toate meciurile ei au avut cel puțin trei goluri. Necaxa (F) n-a câștigat niciunul dintre ultimele 5 meciuri: cinci înfrângeri. Golaveraj: 4-18. Și la ea, meciurile au avut multe goluri.

În ultimele 4 întâlniri directe, Puebla (F) a câștigat de 3 ori, Necaxa (F) niciodată, iar un meci s-a terminat egal. Ultima: Puebla (F) - Necaxa (F) 3-2, pe 25 aprilie 2026.

Casele o dau favorită pe Puebla (F), la 1.69, cu egalul la 3.65. Fără marja caselor, asta înseamnă 53% șanse de victorie. La goluri, peste 2.5 e cotat la 1.64, iar GG la 1.65.

Modelul nostru estimează un meci cu goluri: 2,2 pentru Puebla (F) și 2,0 pentru Necaxa (F). Scorul cel mai probabil e 2-1. Față de case, modelul e mai prudent cu gazdele: 44% la victorie, față de 53%.

Verdictul de dinainte de meci

Niciun rezultat nu iese clar în față: Puebla (F) are 44%, Necaxa (F) 36%. Peste 2.5 goluri: 77% în model, cota corectă ar fi 1.30. Casele dau 1.64, mai mult. Pentru ambele marchează (GG), modelul calculează 76%. Cota de 1.65 e peste cea corectă (1.32). Scorul cel mai probabil: 2-1.

Probabilități Puebla (F) - Necaxa (F)

Goluri estimate: 2,16 Puebla (F) și 1,95 Necaxa (F), total 4,11. 1X2 în model: 44% · 20% · 36%. Peste 2,5: 77% (cotă corectă 1.30). GG: 76% (cotă corectă 1.32). Calculate înainte de meci.

Distribuția golurilor

2%0
7%1
14%2
19%3
19%4
39%5+

Total goluri în 90 de minute. Sub 2,5: 23% · peste 2,5: 77% (verde).

Scoruri probabile

2-17,5%2-27,3%1-16,9%1-26,7%3-15,4%

Factori de risc (înainte de meci)

  • Doar 5 meciuri de formă. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, în toate competițiile. Un adversar mult mai slab sau mai tare le poate umfla.
  • Apărare vulnerabilă: Puebla (F). Puebla (F) a primit 24 de goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Apărare vulnerabilă: Necaxa (F). Necaxa (F) a primit 18 goluri în ultimele 5 partide. Varianta cu multe goluri rămâne deschisă.
  • Formă și cote diferite. După formă ar ieși 5,3 goluri, după cote 2,9. Modelul ia media, dar diferența e mare.
  • Favorit fără formă. Puebla (F) e favorită, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
  • Marjă mare. Casele păstrează în jur de 11,0% pe 1X2. Cotele plătesc mai puțin decât ar trebui.
  • Directe cu mai puține goluri. Întâlnirile directe au avut în medie 2,5 goluri, iar modelul estimează acum 4,1.
  • Ce nu vede modelul. Absențele, rotațiile, vremea și motivația nu intră în calcul. Ia cifrele ca punct de plecare.

Pe scurt

Final4-1
Pauză4-0
Cornere6-7
Cartonașe galbene3-3
Favorită la startPuebla (F) · 1.69
Goluri estimate~4,1
Scor probabil2-1

Întrebări frecvente

Când s-a jucat Puebla (F) - Necaxa (F)?

S-a jucat duminică, 30 august, ora 21:00 (ora României) și s-a terminat 4-1.

În ce competiție s-a jucat Puebla (F) - Necaxa (F)?

În Liga MX (F) - Apertura (Mexic).

Unde s-a jucat Puebla (F) - Necaxa (F)?

Pe Stadionul Cuauhtemoc, în Puebla, duminică, 30 august, ora 21:00 (ora României).

Cine era favorită în Puebla (F) - Necaxa (F)?

Puebla (F) pleca favorită, la cota 1.69. Meciul s-a terminat 4-1.

Câte goluri s-au marcat în Puebla (F) - Necaxa (F)?

5 goluri, scor final 4-1. Înainte de meci, modelul nostru estima în jur de 4,1.

Alte meciuri din Liga MX (F) - Apertura

Toată liga →