Sâmbătă17 octombrie
Live 17 Pune pont

CehiaCehia · 1. Liga (F)

Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)

Prague Raptors (F)
ÎVVVV
12:00 Sâmbătă, 17 octombrie
Sparta Praga (F)
VVVVÎ
121.00 X11.00 21.03
1X7.10 X2— 12—

Ultimele 5 / 5: Prague Raptors (F) marchează 1.4 și primește 0.4. Sparta Praga (F) 4.0 / 0.8.

1X2, fără marjă

Gazdă 4% · Egal 8% · Oaspete 88%

Goluri / meci

1.4 + 4.0

Peste 2.5

— · forma 20% / 80%

GG

—

Analiză Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)

Prague Raptors (F) o primește pe Sparta Praga (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00 (ora României), în 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.

Prague Raptors (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 7 goluri marcate și 2 goluri primite (1,4 marcate și 0,4 primite în medie). În 20% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 0% au înscris ambele echipe. Sparta Praga (F) are un bilanț de 4-0-1 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 2,40 puncte pe meci, cu 20 de goluri marcate și 4 goluri primite (4,0 marcate și 0,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 40% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.

În baza noastră există o singură întâlnire directă între cele două echipe: pe 15.08.2026, Sparta Praga (F) 4–0 Prague Raptors (F). Un singur meci spune puțin, așa că analiza se sprijină mai mult pe formă și pe cote.

La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 21.00 / 11.00 / 1.03. După ce scoatem marja (aproximativ 10,9% pe piața asta), rămân 4% pentru Prague Raptors (F), 8% pentru egal și 88% pentru Sparta Praga (F). Favorită e Sparta Praga (F).

Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 1,10 goluri estimate pentru Prague Raptors (F) și 2,20 pentru Sparta Praga (F), adică 3,30 în total. Cu aceste valori, Prague Raptors (F) câștigă în 18% din cazuri, egalul iese în 20%, iar Sparta Praga (F) câștigă în 62%. Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor exact este 1–2, cu 9,8%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 14 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.

Statistici-cheie
IndicatorPrague Raptors (F)Sparta Praga (F)
Meciuri analizate55
V-E-Î4-0-14-0-1
Puncte / meci2,402,40
Goluri marcate (medie)7 (1,4)20 (4,0)
Goluri primite (medie)2 (0,4)4 (0,8)
% Peste 2.520%80%
% GG0%40%
Victorii H2H (1 meciuri)01
Goluri estimate (model)1,102,20
Șanse de victorie (model)18%62%

Goluri estimate

1,10 – 2,20 · total 3,30

1X2 model

18% · 20% · 62%

Peste 2.5 model

64% · cotă corectă 1.56

GG model

59% · cotă corectă 1.69

Distribuția golurilor
4%0
12%1
20%2
22%3
18%4
24%5+

Sub 2.5: 36% · Peste 2.5: 64% · total goluri în 90 de minute

Scoruri probabile
Prague Rapt. ↓ / Sparta Prag. →012345
0 3,7 8,1 8,9 6,5 3,6 1,6
1 4,1 8,9 9,8 7,2 4,0 1,7
2 2,2 4,9 5,4 4,0 2,2 1,0
3 0,8 1,8 2,0 1,5 0,8 0,4
4 0,2 0,5 0,5 0,4 0,2 0,1
5 0,0 0,1 0,1 0,1 0,0 0,0

Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Prague Raptors (F), coloane = goluri Sparta Praga (F).

Factori de risc

  • Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
  • Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 10,9% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
  • Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.

Verdict

Victorie Sparta Praga (F) are 62% în model (cotă corectă 1.61), dar cota 1.03 e sub ea, deci plătește prea puțin. Peste 2.5 goluri are 64% în model (cotă corectă 1.56). Ambele marchează (GG) are 59% în model (cotă corectă 1.69). Scorul cel mai probabil: 1–2 (9,8%).

GoluriApărareVictoriiPeste 2.5GG

gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model

Comparație
1.4
Goluri / meci
4.0
0.4
Primite / meci
0.8
80%
Victorii
80%
20%
Peste 2.5
80%
0%
GG
40%

Întrebări frecvente

La ce oră începe Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)?

Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 12:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.

În ce competiție se joacă Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)?

Meciul face parte din 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.

Ce spun cotele despre Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)?

Cotele 1X2 sunt 21.00 / 11.00 / 1.03. Fără marjă, asta înseamnă 4% pentru Prague Raptors (F), 8% egal și 88% pentru Sparta Praga (F), cu Sparta Praga (F) favorită la cota 1.03.

Câte goluri se așteaptă în Prague Raptors (F) – Sparta Praga (F)?

Modelul nostru estimează 3,30 goluri (1,10 pentru Prague Raptors (F), 2,20 pentru Sparta Praga (F)). Peste 2.5 goluri are 64%, GG are 59%, iar cel mai probabil scor este 1–2.

Alte meciuri din 1. Liga (F)