Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)
Ultimele 5 / 5: Banik Ostrava (F) marchează 1.6 și primește 2.8. Slovacko (F) 0.4 / 3.8.
1X2, fără marjă
Gazdă 19% · Egal 21% · Oaspete 59%
Goluri / meci
1.6 + 0.4
Peste 2.5
— · forma 80% / 80%
GG
—
Analiză Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)
Banik Ostrava (F) o primește pe Slovacko (F) sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00 (ora României), în 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești analiza noastră pentru meci: forma recentă a celor două echipe, întâlnirile directe, ce spun cotele caselor de pariuri și un model Poisson care estimează câte goluri pot apărea și care sunt scorurile cele mai probabile. Toate procentele de pe pagină vin din același calcul, așa că le poți compara direct între ele.
Banik Ostrava (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 8 goluri marcate și 14 goluri primite (1,6 marcate și 2,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Slovacko (F) are un bilanț de 1-0-4 (victorii-egaluri-înfrângeri) în ultimele 5 meciuri, adică 0,60 puncte pe meci, cu 2 goluri marcate și 19 goluri primite (0,4 marcate și 3,8 primite în medie). În 80% dintre aceste meciuri s-au marcat cel puțin trei goluri, iar în 20% au înscris ambele echipe. Pe formă, echipele au exact aceeași medie de puncte pe meci.
În ultimele 4 întâlniri directe din baza noastră, Banik Ostrava (F) a câștigat 0, Slovacko (F) a câștigat 3, iar 1 s-au terminat la egalitate. S-au marcat în medie 3,0 goluri pe meci, ambele echipe au marcat în 1 din 4 partide, iar peste 2.5 goluri a ieșit în 3 din 4. Ultima întâlnire, pe 16.08.2026, s-a terminat Slovacko (F) 1–1 Banik Ostrava (F).
La casele de pariuri, cotele 1X2 sunt 4.70 / 4.20 / 1.51. După ce scoatem marja (aproximativ 11,3% pe piața asta), rămân 19% pentru Banik Ostrava (F), 21% pentru egal și 59% pentru Slovacko (F). Favorită e Slovacko (F).
Pentru că lipsesc cotele de goluri, modelul pleacă doar de la forma recentă și ajunge la 2,70 goluri estimate pentru Banik Ostrava (F) și 1,60 pentru Slovacko (F), adică 4,30 în total. Cu aceste valori, Banik Ostrava (F) câștigă în 61% din cazuri, egalul iese în 18%, iar Slovacko (F) câștigă în 21%. Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor exact este 2–1, cu 7,9%. Față de case, modelul îi dă gazdei cu 42 puncte procentuale mai mult, pentru că forma recentă trage în altă direcție decât cotele.
| Indicator | Banik Ostrava (F) | Slovacko (F) |
|---|---|---|
| Meciuri analizate | 5 | 5 |
| V-E-Î | 1-0-4 | 1-0-4 |
| Puncte / meci | 0,60 | 0,60 |
| Goluri marcate (medie) | 8 (1,6) | 2 (0,4) |
| Goluri primite (medie) | 14 (2,8) | 19 (3,8) |
| % Peste 2.5 | 80% | 80% |
| % GG | 20% | 20% |
| Victorii H2H (4 meciuri) | 0 | 3 |
| Goluri estimate (model) | 2,70 | 1,60 |
| Șanse de victorie (model) | 61% | 21% |
Goluri estimate
2,70 – 1,60 · total 4,30
1X2 model
61% · 18% · 21%
Peste 2.5 model
80% · cotă corectă 1.25
GG model
74% · cotă corectă 1.35
Sub 2.5: 20% · Peste 2.5: 80% · total goluri în 90 de minute
| Banik Ostra. ↓ / Slovacko (F) → | 0 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
|---|---|---|---|---|---|---|
| 0 | 1,4 | 2,2 | 1,7 | 0,9 | 0,4 | 0,1 |
| 1 | 3,7 | 5,9 | 4,7 | 2,5 | 1,0 | 0,3 |
| 2 | 4,9 | 7,9 | 6,3 | 3,4 | 1,4 | 0,4 |
| 3 | 4,5 | 7,1 | 5,7 | 3,0 | 1,2 | 0,4 |
| 4 | 3,0 | 4,8 | 3,8 | 2,1 | 0,8 | 0,3 |
| 5 | 1,6 | 2,6 | 2,1 | 1,1 | 0,4 | 0,1 |
Procente pentru fiecare scor exact; rânduri = goluri Banik Ostrava (F), coloane = goluri Slovacko (F).
Factori de risc
- Forma e pe 5 meciuri. Mediile vin din ultimele 5 meciuri ale fiecărei echipe, din orice competiție. Un adversar mult mai slab sau mai tare poate umfla sau dezumfla cifrele.
- Apărare vulnerabilă: Banik Ostrava (F). Banik Ostrava (F) primește 2,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Apărare vulnerabilă: Slovacko (F). Slovacko (F) primește 3,8 goluri pe meci în ultimele 5 partide, ceea ce ține deschisă varianta cu multe goluri.
- Atac anemic: Slovacko (F). Slovacko (F) a marcat doar 2 în ultimele 5 meciuri, deci un pariu pe golurile ei e riscant.
- Favorit fără formă. Slovacko (F) e favorită la case, dar a câștigat doar 1 din ultimele 5 meciuri.
- Marjă mare. Casele păstrează aproximativ 11,3% pe piața 1X2, deci cotele sunt mai mici decât probabilitățile reale.
- Istoricul spune altceva. Întâlnirile directe au avut în medie 3,0 goluri, față de 4,30 cât estimează modelul acum.
- Limitele modelului. Poisson tratează golurile celor două echipe ca independente și nu vede absențe, rotații, vreme sau motivație. E un punct de plecare, nu o garanție.
Verdict
Victorie Banik Ostrava (F) are 61% în model (cotă corectă 1.64), iar cota 4.70 e peste ea, deci are valoare. Peste 2.5 goluri are 80% în model (cotă corectă 1.25). Ambele marchează (GG) are 74% în model (cotă corectă 1.35). Scorul cel mai probabil: 2–1 (7,9%).
gazdă deplasare · scară din ultimele meciuri, nu un model
Niciun pont încă pe meciul ăsta.
| Data | Meci | Pauză | Final |
|---|---|---|---|
| 16.08.26 | Slovacko (F) – Banik Ostrava (F) | 0–1 | 1–1 |
| 11.03.26 | Banik Ostrava (F) – Slovacko (F) | 0–3 | 0–4 |
| 21.09.25 | Slovacko (F) – Banik Ostrava (F) | — | 3–0 |
| 16.03.24 | Banik Ostrava (F) – Slovacko (F) | — | 0–3 |
Întrebări frecvente
La ce oră începe Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)?
Meciul începe sâmbătă, 17 octombrie, ora 16:00, ora României. Programul complet al zilei e pe pagina de meciuri.
În ce competiție se joacă Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)?
Meciul face parte din 1. Liga (F) (Cehia). Mai jos găsești și alte meciuri din aceeași competiție, cu cote și analiză.
Ce spun cotele despre Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)?
Cotele 1X2 sunt 4.70 / 4.20 / 1.51. Fără marjă, asta înseamnă 19% pentru Banik Ostrava (F), 21% egal și 59% pentru Slovacko (F), cu Slovacko (F) favorită la cota 1.51.
Câte goluri se așteaptă în Banik Ostrava (F) – Slovacko (F)?
Modelul nostru estimează 4,30 goluri (2,70 pentru Banik Ostrava (F), 1,60 pentru Slovacko (F)). Peste 2.5 goluri are 80%, GG are 74%, iar cel mai probabil scor este 2–1.